دعبل خزاعی و الکل رازی، میزبانان جشنواره شکرستان 4

برگزیدگان سومین جشنواره شکرستان تجلیل شدند

چهارمین دوره جشنواره ملی شکرستان (جشن برداشت نیشکر) به طور مشترک در کشت و صنعت دعبل خزاعی و شرکت خمیرمایه و الکل رازی برگزار می‌شود.

برگزیدگان سومین جشنواره شکرستان تجلیل شدند

به گزارش روابط عمومی شرکت خمیرمایه و الکل رازی، دبیر سومین جشنواره شکرستان و مدیر روابط‌عمومی شرکت توسعه نیشکر و صنایع جانبی اعلام کرد: چهارمین جشنواره ملی شکرستان امسال در کشت و صنعت دعبل خزاعی با مشارکت شرکت خمیرمایه و الکل رازی برگزار می‌شود و تلاش داریم با اضافه کردن بخش‌های جدید و برنامه‌های متنوع، این جشنواره را به رویدادی ماندگار در سطح کشور تبدیل کنیم.

دکتر ولید البوناصر در آیین اختتامیه سومین جشنواره ملی شکرستان با حضور جمعی از مسئولین، هنرمندان و اصحاب رسانه‌ در کشت و صنعت امیرکبیر با اشاره به استقبال گسترده از سومین جشنواره ملی شکرستان، از برگزاری چهارمین دوره این رویداد در سال جاری خبر داد.

وی همچنین از برگزاری کارگاه آموزشی خبرنگار تخصصی حوزه نیشکر برای نخستین‌بار در استان خوزستان خبر داد و افزود: امیدواریم با توانمندسازی خبرنگاران در این حوزه، شاهد انعکاس بهتر اخبار و رویدادهای صنعت نیشکر در رسانه‌ها باشیم.

مدیر روابط‌عمومی شرکت توسعه نیشکر از تمامی هنرمندان، فرهیختگان و اهالی رسانه دعوت کرد تا با ارسال آثار خود به دبیرخانه جشنواره ملی شکرستان، در برگزاری هرچه باشکوه‌تر این رویداد مشارکت کنند.

دبیر سومین جشنواره ملّی شکرستان در آیین اختتامیه این جشنواره از استقبال خوب هنرمندان عرصه شعر و ادبیات داستانی در سطح ملی از این رویداد ادبی خبر داد و افزود، تلاش ما این است که با پیوند صنعت شیرین نیشکر و هنر، در تبیین دستاوردهای این صنعت گام برداریم.

البوناصر اعلام کرد بیش از ۲۷۰ اثر به زبان فارسی، عربی و انگلیسی در سه بخش شعر، داستان کوتاه و ادبیات کودک و نوجوان با موضوع، نی، نیشکر و خوزستان شکّرین از سراسر کشور به دبیرخانه این جشنواره ارسال شد که این تعداد آثار در اولین سال برگزاری این رویداد ادبی، بی‌نظیر است.

وی به گستره جغرافیایی آثار ارسالی اشاره و بیان کرد که پس از خوزستان، هرمزگان، بوشهر، چهارمحال‌وبختیاری، فارس، اصفهان، تهران، البرز، اردبیل، خراسان رضوی و گیلان از لحاظ کمیت فراوانی آثار در جایگاه‌های بعدی قرار می‌گیرند.

در این مراسم که با شور و نشاط خاصی همراه بود، از برگزیدگان بخش‌های مختلف جشنواره در حوزه‌های ادبی، عکاسی، نقاشی و رسانه تجلیل به عمل آمد.

سومین جشنواره ملی شکرستان که در آذرماه سال گذشته به مدت سه روز در کشت و صنعت نیشکر دهخدا برگزار شد، فرصتی برای نمایش دستاوردهای صنعت نیشکر و همچنین توانمندسازی جوامع محلی پیرامونی این صنعت بود.

برگزاری نمایشگاه‌های صنایع‌دستی، تولیدات بومی و غذاهای محلی، جشنواره‌های مختلف فرهنگی و هنری و همچنین گشت‌های تفریحی و علمی از جمله برنامه‌های جنبی این جشنواره بود که مورد استقبال گسترده بازدیدکنندگان قرار گرفت.

شبکه‌های اجتماعی
دیدگاهتان را بنویسید

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    اخبار سایر رسانه ها