روایت تسنیم از تشییع حسین زرین‌جویی در خرم‌آباد/ ویدئو

مراسم تشییع و تدفین پیکر حسین زرین‌جویی با حضور اهالی هنر، خانواده این هنرمند و مردم لرستان برگزار شد. ‌

حوالی ظهر روز سه شنبه یکم آذرماه بود که خبر درگذشت جوان هنرمند لرستانی " حسین زرینجویی" جامعه هنری و مردم لرستان را در شوک فرو برد؛ اکثر مردم لرستان و فعالین هنری و رسانه ای و فعالان فضای مجازی " حسین زرینجویی" را به نام هنرمندی وطن‌دوست، مردمی، ارزشی و پیگیر کمک به محرومان و نیازمندان می‌شناختند و هنوز هم خاطره کمک‌‌های وی در سیلاب پلدختر در اذهان مردم این دیار ماندگار است.

در اغتشاشات اخیر عوامل ضدانقلاب و عناصر ضدایرانی وابسته به منافقین، به دلیل همراهی نکردن زرینجویی با آنها، به ماشین وی خسارت زدند و همچنین با حمله به صفحه شخصی وی، آن را ریپورت کرده و از دسترس خارج کردند.

این طنزپرداز لرستانی به دلیل شرکت نکردن در اغتشاشات و همکاری نکردن با برخی سلبریتی‌ها و عناصر ضدایرانی، بارها تهدید شده و تحت فشارهای روانی بود و مورد فحاشی، تهمت و تهدید از جانب آنها قرار می‌گرفت و این اواخر فشارهای روحی زیادی را تحمل می‌کرد اما او همچنان وفادار به مردم و وطنش باقی ماند و به هیچ وجه حاضر به همکاری با آنها برای تحریک و تهییج مردم برای ایجاد آشوب نشد.

با این حال روز گذشته رسانه‌های ضدانقلاب با دروغ‌پردازی سعی کردند از فوت این هنرمند ارزشی لرستان سوءاستفاده کنند که با پاسخ قاطع خانواده و دوستان وی همراه شد و همچنین انتشار آخرین تماس‌ها و فیلم‌های این هنرمند مردمی و اعلام برائت از اغتشاشگران و اعلام وفاداری به انقلاب و ایستادگی در مقابل تهدیدات مزدوران منافقین ، سیلی محکمی به دهان ضد انقلاب زده شد.

خانواده "حسین زرینجویی" نیز در بیانیه‌ای اعلام کردند همواره فرزندشان دوستدار انقلاب و مردم بوده و راه فرزندشان از اغتشاشات جدا بوده و تهدیدها و فشارهای وارده از سوی عناصر مجازی از عوامل مهم درگذشت فرزندشان بوده است.

امروز ابتدا ساعت 13:30 مراسم تشییع پیکر این هنرمند فقید با حضور اهالی فرهنگ و هنر و خانواده وی در اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان لرستان و با نوای اندوهگین «چمرونه» برگزار شد.

پس از آن، ساعت 14 پیکر این هنرمند برای تشییع و خاکسپاری به آرامستان سراب یاس خرم‌آباد منتقل شد و با حضور گسترده مردم لرستان که از ساعت‌ها قبل منتظر بودند تشییع و به خاک سپرده شد؛ مردمی که با عزاداری داغدار این هنرمند ارزشی لرستان بودند.

در اواخر این مراسم تعدادی محدود از عناصری که به دنبال ایجاد حاشیه و آشوب در مراسم بودند و از روز گذشته با فراخوان‌های ضدانقلاب قصد به حاشیه کشیدن این مراسم باشکوه را داشتند چند شعار ساختارشکنانه دادند و سنگ‌اندازی کردند که با پاسخ قاطع مردمی روبه‌رو شد و موفق نشدند این مراسم را به آشوب بکشانند.

در پی سنگ‌اندازی این تعداد محدود، سر یکی از عموهای مرحوم زرینجویی و یک کودک 10 ساله شکست.

حجم ویدیو: 3.37M | مدت زمان ویدیو: 00:00:32 | دانلود ویدیو
منبع: تسنیم
شبکه‌های اجتماعی