حمایت تمام قد سهامداران از صنعت نیشکر

مدیرعامل بانک صادرات ایران از حمایت همه جانبه سهامدارن شرکت توسعه نیشکر و صنایع جانبی به منظور توسعه پایدار و افزایش‌بهره‌وری این شرکت صنعتی خبر داد.

 ‌سیدضیاء ایمانی، در حاشیه بازدید مدیران، هیأت پذیرش فرابورس و سهامداران شرکت توسعه نیشکر و صنایع جانبی از کشت و صنعت‌های نیشکری با بیان این مطلب گفت: بانک‌های صادرات و ملی به عنوان سهامداران اصلی، نگاهی حمایتی به توسعه نیشکر دارند و همه ظرفیت‌های خود را برای پشتیبانی از این شرکت به کار خواهند گرفت.

حمایت تمام قد در تامین منابع مالی و ارزی

وی با اشاره به بازدید از کشت و صنعت‌های نیشکری و صنایع جانبی، اظهار داشت: در این بازدیدها به مدیران نیشکری اعلام کردیم که به عنوان یک نهاد مالی، تمام قد در تامین منابع مالی و ارزی و همچنین خدمات بانکی در کنار این مجموعه هستیم.

مدیرعامل بانک صادرات ایران، شرکت توسعه نیشکر را صنعتی بزرگ و مادر در کشور دانست که هم در حوزه کشاورزی و هم صنعتی از افتخارات این مرز پرگُهر محسوب می‌شود.

ایمانی افزود: در بازدیدهای صورت گرفته، از روحیه بالای پرسنل و کارکنان و تلاش‌هایشان در راستای افزایش تولید در سال مزین به تولید و اشتغال دانش‌بنیان، شگفت زده شدم. با همین روحیه و تلاش بود که این شرکت توانست در سه سال گذشته به سوددهی قابل قبولی برسد. 

برنامه‌ریزی صحیح مدیران نیشکری عاملی برای سوددهی 

وی از برنامه‌ریزی صحیح مدیران نیشکری در راستای اهداف شرکت قدردانی کرد و اظهار امیدواری کرد که در سایه این برنامه‌ریزی و همت، صنعت توسعه نیشکر به عنوان صنعتی بالنده و پویا به موفقیت‌های زیادی خواهد رسید.

مدیرعامل بانک صادرات ایران گفت: در سه سال گذشته، با توجه به شناخت مدیرعامل توسعه نیشکر از مشکلات و آشنایی با توانمندی‌های موجود در شرکت و منطقه، ظرفیت مناسبی برای پیشرفت این صنعت فراهم شد.

 ‌به گفته سیدضیاء ایمانی، پایه‌ریزی و برنامه‌ریزی مطلوب مدیرعامل توسعه نیشکر موجب شد تا در سایه همت و تلاش پرسنل، نه تنها زیان‌‎دهی شرکت جبران شود بلکه به سوددهی برسد و دستاوردهای  زیادی را به دست آورد.

نگاه حمایتی به پرسنل و توجه به محیط پیرامون

نگاه حمایتی مدیران به پرسنل و توجه به محیط پیرامونی، از دیگر محورهای سخنان مدیرعامل بانک صادرات ایران در این بازدید بود. ایمانی نگاه حمایتی مدیران نیشکر به قشر زحمتکش پرسنل موثر است و این نوع نگاه در افزایش راندمان شرکت نیز تاثیر زیادی گذاشته است.

وی به مسئولیت‌های اجتماعی و نگاه مدیران نیشکری به مناطق پیرامونی هم اشاره کرد و گفت: توجه به مناطق همجوار کشت و صنعت‌ها رضایت‌مندی مردم را به دنبال داشته و موجب شده  مردم این مناطق نیز در جهت تقویت و حمایت از شرکت گام بردارند.

مدیرعامل بانک صادرات ایران در پایان شرایط حاکم بر توسعه نیشکر را مطلوب ارزیابی کرد و اظهار امیدواری کرد که این شرایط مطلوب باعث توسعه بیشتر این شرکت صنعتی خواهد شد.

مدیران، هیأت پذیرش فرابورس و سهامداران شرکت توسعه نیشکر و صنایع جانبی در این بازدید از کشت و صنعت‌های دعبل خزاعی و حکیم فارابی و همچنین شرکت خمیرمایه و الکل رازی بازدید کردید.

در این بازدیدها، هیأت پذیرش فرابورس و سهامداران با ظرفیت‌های این صنعت در برداشت نیشکر، تولید الکل طبی و خمیرمایه، تولید شکر، سیستم‌های نوین آبیاری و… آشنا شدند.

هدف از این بازدیدها، فراهم کردن مقدمات لازم برای عرضه سهام شرکت شرکت توسعه نیشکر در فرابورس است. در حال حاضر 80 درصد از سهام این شرکت، متعلق به بانک‌های ملی و صادرات و 20 درصد آن نیز متعلق به وزارت جهاد کشاورزی به نمایندگی از دولت است.

منبع: دیدار نیوز
شبکه‌های اجتماعی
دیدگاهتان را بنویسید