برگزاری سومین روز جلسه محاکمه پرونده متهمان شهرداری ارومیه

سومین روز جلسه محاکمه پرونده متهمان شهرداری ارومیه با بیان دفاعیات متهم اصلی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دادگستری آذربایجان غربی؛  سومین جلسه محاکمه پرونده متهمان شهرداری ارومیه برگزار شد و در این جلسه دادگاه، ابتدا اظهارات و شکایت وکیل تنها شاکی پرونده توسط دادگاه استماع و پس از آن نماینده اداره کل بازرسی استان به بیان موضوعات و محورهایی از گزارش آن سازمان در خصوص جرائم صورت گرفته در شهرداری ارومیه پرداخت.

در ادامه جلسه رسیدگی متهم ردیف اول پرونده به جایگاه احضار و حسب دستور دادگاه به دفاع از خود پرداخت و در خصوص چهارده اتهام وارده در متن کیفرخواست دفاعیات خود را در حضور رئیس دادگاه و نماینده دادستان و وکلاء و سایر متهمان پرونده بیان نمود.

یکی از نکات قابل توجه در این جلسه محاکمه تذکری بود که معاون دادستان مرکز استان به عنوان نماینده دادسرا به متهم اصلی در خصوص اتهام ارتشاء داد و عنوان کرد، آنچه از اظهارات شما استنباط می شود و به آن اذعان دارید،قبول ۴قطعه زمین به عنوان رشوه است و در تحقق جرم ارتشا صرف قبول مال از طرف متهم کفایت می کند و اینکه متهم بعداً آن را در چه راهی صرف نموده، مدرسه یا مسجد ساخته و یا هر کار دیگری کرده موثر در مقام نخواهد بود و مهم نفس اخذ رشوه است که دارای اهمیت بوده و واجد وصف کیفری و جنبه مجرمانه است و از آن جهت است که اکنون در جایگاه متهم قرار گرفته اید. 

همچنین در سایر موارد هم که متهم مواردی را در جهت دفاع از خود مطرح می نمود با پاسخ قاطع و قانونی و مستند و مستدل معاون دادستان مواجه شد و توضیحات تکمیلی و شفاف سازی های لازم را به همراه دلایل و مستندات توسط ایشان ارائه گردید. همچنین معاون دادستان ارومیه در چندین نوبت به اظهارات متهم پاسخ و جهت تنویر افکار عمومی و دادگاه محترم هم به ایراد سخن پرداخت.

گفتنی است پرونده شهرداری ارومیه ۸۴ متهم دارد که تاکنون و در ۲ جلسه قبلی دادگاه، روند دفاع از کیفرخواست صادره توسط نماینده دادستان که یکی از معاونان دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان است، انجام شده است. 

منبع: ايسنا
شبکه‌های اجتماعی
دیدگاهتان را بنویسید

نظرات شما - 1
  • علیزاده
    0

    خنده داره