خسارت اغتشاشگران به ۴۱ مکان دولتی و مجروح شدن ۷۶ نیروی انتظامی در مازندران

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مازندران با بیان این که، اغتشاشگران در شب گذشته به ۴۱ مکان دولتی و حاکمیتی در مازندران خسارت وارد کردند یا به آتش کشیدند، گفت: همچنین آشوبگران با حمله به عوامل انتظامی و بسیج، موجب مجروح شدن ۷۶ نفر از آنان شدند.

روح‌الله سلگی، افزود: در شب گذشته اغتشاشگران به ۴۱ اماکن دولتی و ۱۱ اماکن شخصی در مازندران حمله ور شده و این اماکن را تخریب و یا به آتش کشیدند.

وی ادامه داد: همچنین اغتشاشگران به ۱۱ خودرو شخصی، ۱۳ خودروی دولتی و حاکمیتی و ۲ موتور سیکلت دولتی آسیب وارد کردند و آن ها را به آتش کشاندند؛ همچنین تعداد ۱۵ تجهیزات پلیس در استان در تجمع شب گذشته مفقود شده یا آسیبب دیدند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مازندران با اشاره به نقش سرویس‌های امنیتی بیگانه در تجمع‌های چند روز اخیر در مازندران و همچنین خسارت اغتشاشگران به اماکن دولتی استان گفت: شاهد آن هستیم که افرادی که در آن سوی مرزها به عنوان ایرانیان خائن، خود را شهروند آمریکایی می‌دانند، امروز خود را مدافع ایران قلمداد می‌کنند و به عنوان پروژه بگیر قدرت‌های مستکبر درصدد اجرای سیاست‌های دشمنان نظام و انقلاب اسلامی هستند.

سلگی یادآور شد: شب گذشته در برخی شهرستان‌های استان مازندران شاهد تخریب اماکن دولتی توسط عده‌ای محدود از اغتشاشگران بودیم که براساس مصوبه شورای تامین خسارت وارد شده باید از جیب اغتشاشگران و بازداشت شدگان پرداخت شود.

معاون استاندار مازندران به حضور اغتشاشگران در برخی از تجمع‌های شب گذشته به صورت لباس متحدالشکل اشاره کرد و گفت: هدایت کنندگان و برگزار کنندگان تجمع‌های محدود در برخی نقاط استان خط و خطوط خود را از خارج از کشور دریافت می‌کردند و به دنبال آن بودند که از احساسات پاک مردم دیار علویان سوء استفاده کنند و به دنبال دفاع از حقوق این ملت نبوده و نیستند.

سلگی با بیان اینکه مردم مازندران بیش از ۴۰ شهید مدافع حرم را تقدیم انقلاب اسلامی کردند تا از خاک و ناموس این کشور دفاع کنند، افزود: امروز بیش از همه اقشار مردم، خانواده شهدا از فوت هر دختر و پسر ایرانی غم زده می‌شوند؛ کسانی در روزهای آتش و خون در سرزمین ایران نبودند و از ترس به غرب پناهنده شدند چطور می‌توانند امروز داعیه دار دلسوزی برای مهسا امینی باشند؟ ما مهسا امینی را خواهر و فرزند خود می‌دانیم.

وی ادامه داد: در تجمع‌های محدود شب گذشته در نقاط مختلف استان شاهد پیوند اراذل و اوباش و اغشاشگران بودیم که نشان دهنده آن است که این تجمع‌ها سازماندهی شده بوده و سرکردگان این تجمع‌ها از کشور طرف سرویس‌های امنیتی غرب هدایت شدند و براساس یک برنامه‌ریزی قبلی اقدام کردند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مازندران به فراخوان‌های تجمع منتشر شده از سوی برخی چهره‌های ضد انقلاب ایرانی که در خارج از کشور زندگی می‌کنند، اشاره کرد و گفت: مردم ایران و دیار مازندران بدانند که این افراد دلسوزشان نیستند و طبق قانون آمریکا برای پذیرش شهروندی این کشور قسم خورده‌اند که برای دفاع از آمریکا حاضرند سلاح بدست بگیرند.

سلگی بیان کرد: کسانی که مسئول کوچک‌سازی سفره‌های مردم بودند دلسوز مردم ایران نیستند.

منبع: ایرنا
شبکه‌های اجتماعی
دیدگاهتان را بنویسید

نظرات شما - 12
 • رابی
  1

  خب خبرگزاری دولت دیروز اعلام کرد که تعداد اغتشاشگران بسیار محدود بوده است.
  عجب این جماعت محدود چطور توانسته اند این همه آسیب و خسارت وارد کنند؟
  جن الخالق

  نظرات شما -
  • ناشناس
   0

   چطور ممکنه حدود ۲۵۰نفر معترض طبق گفته خبرگزاری های حکومتی این همه تلفات به بار اورده باشند.

 • جعفر صادق
  2

  جالبه همش خودشون میچسبونن به مردم ایران، مردم ایران حنجرشون پاره شد از بس فریاد زدن شمارو نمیخوان.

  نظرات شما -
  • محسن
   12

   شما که مردم ایران نیستید. شما مشتی آدم کج فهم هستید که اسیر توهمات و خبر های نادرست شبکه های بیگانه مثل اینترناشنال شدید. یک بار از خودتان نمی پرسید که چرا عربستان که خود ناقض اول حقوق بشر ور جهان هست میاد از کشته شدن یک دختر حمایت می کند.

  • 0

   اقا محسن یه بارم تو از خودت بپرس چرا از دزدان وچپاولگران وادم کشان ووطن فروشان ووووحمایت میکنی .

 • عادل از قطب شمال
  1

  خبر اینگونه درست میباشد. خسارت مردم به 41 مکان اغتشاشگران و زخمی شدن 71 نفر نیروی اغتشاشگر

 • ناشناس
  1

  اغتشاشگر جد وابادتونه هر وقت مردم به مقابله با دزدان وچپاولگران وقاتلان برخاستند شدند اغتشاشگر اما اگه راهپیمایی اربعین بیان لا خاک وخل بغلتند میشوند امت اسلام .

  نظرات شما -
  • محسن
   15

   کوری نمی بینی چه بلایی سر اماکن دولتی و حتی آمبولانس که ور همه دنیا حتی وسط جنگ در امان هست آوردند.

  • محسن
   15

   شما نتنها اغتشاشگر .بلکه عروسک خیمه شب بازی شبکه اینترناشنال عربستان هستید. از خریت شما تا امیال خودشون را پیش می برند.

 • آشیل
  0

  موقع‌انتخابات‌‌صدا‌وسیما‌میلی‌تصاویر‌افراد‌بی‌حجاب‌رو‌پخش‌ میکنه گناه نیست اما مهسا امینی به بهانه بی حجابی وحشیانه به قتل میرسه و مردم هم هیچ حق اعتراض ندارن اگه اعتراض کنن اغتشاشگر و ضد نظام محسوب میشن این عدالت اسلامی شماست

 • ناشناس
  0

  یادتون باشه.
  آخوند جماعت رحم نداره.
  فقط کافیه خلاف عقیده شون باشی

 • ناشناس
  0

  آشوب گر نه.
  اینا مردم معترضی هستند که از بس دروغ شنیدن، دزدی دیدن، حکومت قبلی رو فاسد اما رژیم حاکم رو مدینه فاضله میدونن، زدن عمدی هواپیمای اوکراین رو دیدن، تورم ثانیه ای دیدن و . . .
  دیگه خسته شدن. همین