رییس مرکز بهداشت خاش سیستان و بلوچستان:

تب کریمه کنگو از کشنده‌ ترین بیماری‌ های مشترک انسان و دام است

رییس مرکز بهداشت خاش سیستان و بلوچستان گفت: تب کریمه کنگو یکی از کشنده ترین بیماری‌های مشترک انسان و حیوان بوده که بایستی در جهت حفظ سلامتی شهروندان اهمیت شناخت از عوارض آن مورد توجه قرار گیرد.

علی نقی زاده افزود: با توجه به بحران کرونا و مشابهت علایم آن با برخی علائم بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو لازم است شهروندان عزیز بسیار هوشیار بوده و در صورت بروز هر گونه علائم شبیه به سرماخوردگی به پزشک مراجعه کنند.

وی ادامه داد: بازرسان شبکه دامپزشکی، مرکز بهداشت، شهرداری و محیط زیست در ایام عید قربان ضمن بازدید از میادین دام و مراکز عرضه دام‌ها نسبت به آموزش راه‌های پیشگیری و انتقال بیماری کرونا و بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو پرداختند.
رییس مرکز بهداشت خاش اظهارداشت: در بازدیدهای محیطی تیم‌های مرکز بهداشت، آموزش‌های لازم درخصوص علائم و راه‌های انتقال و پیشگیری از بیماری کرونا و بیماری‌های مشترک بین انسان و دام بویژه تب کریمه کنگو، به دامداران و عرضه کنندگان دام، خریداران و سلاخان ارائه شده است.
وی بیان کرد:خودداری از برگزاری مراسم منجر به تجمع، استفاده از ماسک و رعایت فاصله گذاری اجتماعی برای جلوگیری از همه گیری کرونا مورد تأکید است.

منبع: ایرنا

68

شبکه‌های اجتماعی
دیدگاهتان را بنویسید