حمله یک روزنامه به حامیان نگهداری از سگ و گربه

روزنامه همشهری در یادداشتی جنجالی به قلم محسن مهدیان، مدیرمسئول این روزنامه به حامیان حیوانات خانگی حمله کرده است.

حمله یک روزنامه به حامیان نگهداری از سگ و گربه

در این یادداشت که با عنوان «از کبوتربازی تا کفتربازی» منتشر شده، آمده است:

* اخبار مار بازی و سگ و گربه بازی فلان و بهمان بازیگر سینما و لاکچری بازی طفیلی‌های بالاشهری با حیوانات، این روزها بیش از گذشته جلوی چشم است.

* سگ و گربه بازی امروز استمرار همان کفتر‌بازی گذشته است؛ با همان سبک زندگی. تبدیل کفتر به سگ که کفترباز را لاکچری نمی‌کند. قدیم دنبال کبوتر تخته‌ای و سینه قرمز و طوق‌دار بودند و امروز دنبال گربه موکوتاه و برمه‌ای و پرشین. اما همان روزها هم نگهداری کبوتر با کفتر بازی فرق‌ها داشت. کفتر بازی توقف در کفتر بود و مطابق اسمش بیشتر بازی بود و اما نگهداری کبوتر یک عمق الهی داشت.

* برخی با رسیدگی به حیوان سیرو سلوک داشتند. خدا رحمت کند رسول‌ترک را. همه شما اسم رسول‌ترک و ماجرای توبه او را شنیده‌اید.  رسول‌ترک چند روز قبل از اینکه به رستاخیز جان برسد، در خرابه‌ای در مسیر خانه سگی را می بیند که دچار بیماری‌است و نمی تواند به توله سگ هایش شیر دهد. بی درنگ سگ مادر را به‌دوش می کشد و به بیمارستان محله می برد. با همان لحن لاتی پزشک را تهدید می کند که باید هر طور شده این سگ را نجات دهید و خلاصه با سگ تیمار شده نزد توله سگ ها می‌رود. یک کیلو هم گوشت می‌خرد و غذای آن شب سگ ها را تامین می کند. ازاین ماجرا چند شبی می‌گذرد تا آن شب عاشورایی و آن انقلاب درونی و رستاخیز تاریخی شکل می‌گیرد.

* فرق هاست بین کسی که با حیوانات به معنویت می رسد و کسی که با دور شدن از معنویت به حیوان می رسد.

شبکه‌های اجتماعی
دیدگاهتان را بنویسید

نظرات شما - 3
 • ناشناس
  0

  پس در حوزه ها چه کار باید کرد؟؟؟؟

 • ناشناس
  0

  ولله ما ملت که با شما حیوانات از دین ومعنویت گریزان شدیم .!

 • ناشناس
  0

  حداقل اون توان خریدن یک کیلو گوشتا داشت .

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

  اخبار سایر رسانه ها