شایعه‌ تعطیلی مدارس حقیقت دارد؟

خبر رسمی در رابطه با تعطیلی مدارس در روز شنبه منتشر نشده است.

شایعه‌ تعطیلی مدارس حقیقت دارد؟

همزمان با برگزاری دور دوم انتخابات مجلس دوازدهم شایعه‌ی تعطیلی مدارس در روز شنبه بیست دوم اردیبهشت میان برخی از رسانه‌ها دست به دست می‌چرخد. این درحالی است که تا زمان تنظیم این گزارش خبر رسمی در این رابطه منتشر نشده است.

در این رابطه عرشه آنلاین نوشته است، با توجه به انتخابات در روز جمعه ۲۱ اردیبهشت احتمال دارد که کار شمارش ارا در حوزه‌های انتخابیه که در مدارس رای گیری می‌شود باعث شود مدارس تعطیل شود.

در انتخابات ۱۱ اسفند رئیس ستاد انتخابات استان اعلام کرد با توجه به اینکه بیشتر فرهنگیان ما مشغول بحث فرآیند انتخابات و شمارش آرا هستند، کلیه مدارس استان تهران تعطیل است مدارس مشهد نیز شنبه غیرحضوری شد.

در انتخابات سال ۱۳۹۸ تعطیلی مدارس به عهده استان‌ها و شهرستان‌ها گذاشته شد که بر همین اساس در عصر روز انتخابات، اداره کل آموزش و پرورش بسیاری از شهرستان‌ها از تعطیل شدن مدارس در فردای روز انتخابات خبر دادند. برخی از شهر‌ها مانند اصفهان، همدان، مشهد، اهواز و کرمانشاه مدارس تمامی مقاطع را در دو نوبت صبح و عصر تعطیل کردند و در برخی استان‌ها و شهر‌ها مدارس صبح تعطیل و در برخی دیگر از شهر‌ها تنها مدارسی که شعب اخذ رأی بودند، تعطیل شد

همچنین فردای روز انتخابات سال ۱۳۹۸ تمامی مدارس تهران، چه مدارسی که شعب اخذ رأی بودند و چه مدارسی که شعب اخذ رأی نبودند، در نوبت صبح و عصر تعطیل شد.

در انتخابات مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان سال‌های ۱۳۹۰ و ۱۳۹۴ نیز بسیاری از مدارس کشور در فردای روز انتخابات تعطیل شدند. طی این سال‌ها همواره شایعاتی در خصوص تعطیلی سراسری فردای روز انتخابات مطرح شده که هرگز چنین شایعه‌ای به حقیقت نپیوسته است؛ بنابراین احتمال تعطیلی سراسری روز شنبه دوازدهم اسفندماه بسیار پایین است.

شبکه‌های اجتماعی
دیدگاهتان را بنویسید

نظرات شما - 2
 • مهدی
  1

  کشوری که با دنیا رابطه ندارد حالا فرق نمی‌کند چه بابت تحریم های خارجی و چه بابت خود تحریمی ها نظیر عدم پیوستن به "f.a.t.f" دیگر چه تفاوتی دارد که شنبه تعطیل باشد و یا پنج شنبه؟!

 • ناشناس
  1

  ساعتها روبردن بالاتر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

  اخبار سایر رسانه ها