جزئیات جدید از تقسیم استان تهران؛ کدام شهر‌ها مرکز می‌شوند؟

نماینده مردم ورامین، قرچک و پیشوا گفت: استان شدن ورامین از موافقت با طرح تا اجرا در دولت سیزدهم کلید خورد و با توجه به پیشینه تمدنی ورامین نسبت به سایر مناطق، به عنوان مرکز استان تهران شرقی معرفی شده و دولت نیز در حال نهایی کردن آن است.

جزئیات جدید از تقسیم استان تهران؛ کدام شهر‌ها مرکز می‌شوند؟

حسین نوش‌آبادی با اشاره به موضوع تشکیل استان تهران شرقی گفت: حوزه انتخابیه ورامین، قرچک و پیشوا یکی از حوزه‌های پرجمعیت و از لحاظ جغرافیایی وسیع است که از نظر فرهنگی، اقتصادی، امنیتی و صنعتی نیازمند ساختار جدید و تقسیمات جدید کشوری است.

وی افزود: به دلیل وجود جمعیتی بیش از ۹۰۰ هزار نفر در شهرستان‌های ورامین، قرچک و پیشوا و نیز جمعیت شهرستان پاکدشت، بیش از ۱ میلیون نفر جمعیت در جنوب شرقی استان تهران سکونت دارند که تأسیس استانداری را ضروری کرده است.

نماینده مردم ورامین، قرچک و پیشوا گفت: در سفر رئیس‌جمهور به دیار ۱۵ خرداد، بحث استان شدن ورامین قطعی شده، البته استان شدن ورامین از پیش مطرح شده بود و پیگیری این موضوع در این دوره از دولت انجام شده است.

نوش‌آبادی تصریح کرد: استان شدن ورامین و موافقت با طرح، اجرا و در دستور کار قرار گرفتن این پروژه در دولت سیزدهم انجام خورده است.

وی ادامه داد: بر اساس پیگیری‌ها و رایزنی‌های فراوانی که با رئیس‌جمهور انجام شده، استان تهران به ۳ استان تهران مرکزی، تهران غربی به مرکزیت شهریار و استان تهران شرقی به مرکزیت ورامین تقسیم می‌شود.

نماینده مردم ورامین، قرچک و پیشوا تصریح کرد: با توجه به ظرفیت‌های ورامین و نیز پیشینه تمدنی و تاریخی، این منطقه نسبت به سایر مناطق، ارجحیت دارد و به عنوان مرکز استان تهران شرقی معرفی شده و دولت نیز در حال نهایی کردن آن است که در نهایت به عنوان لایحه به مجلس آینده ارائه شده و استان شدن ورامین در دستور کار قرار می‌گیرد.

منبع: تسنیم
شبکه‌های اجتماعی
دیدگاهتان را بنویسید

نظرات شما - 8
 • ناشناس
  0

  دیگه نمیخواد بشه تهران شرقی و غربی ! بشه استان پیشوا یا ورامین آن هم بشه استان شهریار
  مهم این که یک گروه عظیم از بچه های بیکار مسولین بشوند فرماندار و استاندار و ... و بودجه استانی بگیرند به حال و حولشان برسند ، بقیه اش مهم نیست

  نظرات شما -
  • شبان
   0

   اسم استان با مركرز استان يكي باشد خوب است وباعث سزدرگمي هم نميشه دانش اموز بايد بيخودي حفظ بكنه مركز تهران شقي جيه يا خراسان شمالي چيه

 • alip
  0

  بجای مهارگرانی و بیرون ریختن افغانیا
  دارن برای خودشون و باندشون پست ومقام درست میکنن با پول مردم فقیر ایر ان

 • ناشناس
  0

  با یک میلیون افغانی مقیم پیشوا و ورامین و پاکدشت و قیامدشت باید بشوند استان افغانستان غربی

 • پ
  3

  استان اصفهان هم باید به چندین استان تبدیل شود.

 • محمدرضا.کرمعلی زاده
  0

  ورامین چه ظرفیتی داره ما خبر نداریم ،درآمدهای این استان ازکجا باید تامین بشه؟

  نظرات شما -
  • ناشناس
   0

   طالبي شيتيل

 • چای دبش باغ ازگل
  0

  ورامین یکی از قطب های طلایی کشاورزی و دامپروری استان تهران است اگر ب مرکز استان تغییر کند علنی تولیدات کشاورزی دامپروری را در استان تهران حتی کرج نابود می‌کنید آویزان ریسمان پوسیده بیسوادی حاکمان نشوید!!!

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

  اخبار سایر رسانه ها