سمی که بسیاری از خانم ها هر روز مصرف می‌کنند!

کارشناس فرآورده‌های آرایشی سازمان غذا و دارو در خصوص مضرات مصرف رژلب در خانم‌ها گفت: این فرآورده آرایشی از مواد مضر زیادی مانند فلزات سمی سنگین سرب، کادمیوم، جیوه و آنتیموان تشکیل شده و خانم‌ها با مصرف طولانی مدت از رژلب این سموم را وارد بدن خود می‌کنند.

سمی که بسیاری از خانم ها هر روز مصرف می‌کنند!

شیما حلاج کارشناس فرآورده‌های آرایشی سازمان غذا و دارو در هشدار به خانم‌ها در خصوص استفاده بیش از اندازه از لوازم آرایشی هشدار داد و گفت: برخی از خانم‌ها به دلیل افراط در آرایش صورت، سلامتی خود را با چالش مواجه می‌کنند.

وی با اشاره به افزایش میزان استفاده از رژ لب در خانم ها بیان کرد: این فرآورده آرایشی مواد مضر زیادی مانند فلزات سمی سنگین سرب، کادمیوم، جیوه و آنتیموان در خود دارد؛ بنابراین خانم‌ها باید برای پیشگیری از آسیب‌های ناشی از افراط در استفاده از فرآورده‌های آرایشی، نسبت به مصرف این محصولات احتیاط کنند.

کارشناس فرآورده‌های آرایشی سازمان غذا و دارو در خصوص مضرات استفاده طولانی مدت از رژلب توضیح داد: زمانی که رژ لب با عناصر و ترکیبات نام برده شده برای ساعت‌های طولانی روی لب باقی می‌ماند، ممکن است مواد اولیه آن که از آلاینده‌های معمول زیست محیطی هستند به طور ناخواسته و در اثر خوردن یا آشامیدن مواد غذایی، بلعیده شود؛ که نتیجه آن تماس بدن با مواد سمی است.

حلاج در خصوص اقدامات سازمان غذا و دارو در زمینه استاندارد سازی لوازم آرایشی بیان کرد: در کنار اقدامات نظارتی، شناسه گذاری فرآورده‌های آرایشی و بهداشتی یکی دیگر از اقدامات اداره کل امور فرآورده های آرایشی و بهداشتی، فراهم کردن امکان پیگیری اصالت کالا برای مصرف کنندگان است.

وی در پایان تأکید کرد: اداره کل امور فرآورده های آرایشی و بهداشتی برحسب وظیفه قانونی موظف است تا بر تولید، واردات و ارزیابی‌های ایمنی و کیفی فرآورده های آرایشی و بهداشتی، بر طبق دستورالعمل های معتبر جهانی، نظارت کند.

بخوانید: ماجرای اولین دیدار عاشقانه رضا داوود نژاد و همسرش

منبع: فارس
شبکه‌های اجتماعی
دیدگاهتان را بنویسید

نظرات شما - 5
 • ناشناس
  0

  جماعت زن نه حرف گوش میکنه نه به هیچی توجه میکنه موقعی که بهش چیزی میگی فحش میده .بخصوص موقع رانندگی

 • ناشناس
  1

  آقایون باید بیشتر مواظب باشند :))

 • ناشناس
  0

  بعضی خانومها خودشون سم هستن و سرب و چیزهای دیگه تاثیری ندارن

 • ناشناس
  0

  بعضی زن و مردان خودشون از هزار سم بدترن ،انسان از این همه دریدگی وبی شخصیت بودن بعضی زن ها ومردها حتی دختر و پسر ها وحشت می کنه ،خانواده ها مواظب جوانان خود باشید ونسبت به زنان و مردان متوحش جامعه ،،،،از لحاظ اخلاقی و رفتا ری ،،،اگاهشان کنید،،

  نظرات شما -
  • ....
   0

   اینم از صدقه سری فضای فجازی

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

  اخبار سایر رسانه ها