وضعیت نارنجی آب و هوا برای آخر هفته

سازمان هواشناسی کشور با صدور هشدار سطح نارنجی نسبت به تشدید فعالیت سامانه بارشی، بارش تگرگ و برف و ادامه وزش باد شدید موقت در برخی استان ها هشدار داد.

براساس این هشدار  رگبار و رعدوبرق، بارش تگرگ، وزش باد شدید موقت، در نقاط مرتفع و سردسیر بارش برف و کولاک برف روزهای چهارشنبه و پنجشنبه با سطح هشدار نارنجی برخی مناطق کشور را فرا می گیرد.

این شرایط چهارشنبه در استان‌های «خوزستان، ایلام، لرستان، کرمانشاه» و پنج‌شنبه در استان های «آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، کردستان، زنجان، کرمانشاه، خوزستان، ایلام، قزوین، البرز، تهران و مرکز و جنوب اردبیل» حاکم می شود.

فعالیت سامانه در مناطق ذکرشده سبب بروز اثرات مخاطره آمیزی همچون «لغزندگی جاده ها، کاهش دید، اختلال در ناوگان حمل و نقل جاده‌ای، ریلی و هوایی، آبگرفتگی معابر، جاری شدن روان‌آب، طغیان رودخانه‌ها، در نواحی کوهستانی کولاک برف، صاعقه، خسارت به سازه‌های موقت، خسارت به صنعت کشاورزی» می شود.

«اطمینان از استحکام سازه های موقت، لایروبی کانال‌ها و آب‌روها در نواحی سردسیر و آمادگی برای برف روبی توسط دستگاه‌های مربوطه» از دیگر توصیه‌ها برای مواجهه مناسب با این شرایط است.

منبع: اعتمادآنلاین
شبکه‌های اجتماعی
دیدگاهتان را بنویسید

نظرات شما - 1
  • ناشناس
    0

    اگر این دقت نظر هواشناسی ما نبود چه بر سر کشور می امد؟!برای کمترین نم وباران هم همه این هشدارها باضافه نایستادن در مسیر رودخانه ها و صعود نکردن به قله ها یاد می شود,صرفا از ترس اینکه چون پیش بینی درست و دقیق نیست ممکن است اتفاقاتی بیفتد و بیا باقالی بار کن!یعنی اسقاط تکلیف!