اعتراض به افزایش جریمه طرح زوج و فرد

مازوت‌ می‌سوزد، خودرو آلاینده تولید می‌شود اما مردم مجازات می‌شوند!

به راستی در شرایطی که کارخانجات و نیروگاه‌ها دست به مازوت‌سوزی می‌زنند و خودروسازان، وسایل نقلیه آلاینده را روانه خیابان‌ها می‌کنند، سخن از مجازات مردم کار صحیحی است؟

مازوت‌ می‌سوزد، خودرو آلاینده تولید می‌شود اما مردم مجازات می‌شوند!

روزنامه اطلاعات از افزایش جریمه خودروها برای ورود به طرح زوج و فرد انتقاد کرده و از مسئولان پرسیده تاکنون کدام یک از کارخانجات صنعتی به دلیل آلوده کردن هوا تحت تعقیب قرار گرفته‌اند؟

اجرای طرح سراسری تردد خودروها بر اساس پلاک زوج یا فرد، یکی از اقدامات مسئولان برای رفع آلودگی هواست که در تازه ترین اقدام، مبلغ جریمه متخلفان، از ۲۰ هزار تومان به ۱۰۵ هزار تومان افزایش یافته است. اعمال جریمه برای مردمی که طی این سال ها وضع بغرنج آلودگی هوا را به امید بهبود شرایط تحمل کرده اند، به طور حتم اقدامی دور از انصاف و بیهوده است. به راستی در شرایطی که کارخانجات و نیروگاه ها دست به مازوت سوزی می زنند و خودروسازان، وسایل نقلیه آلاینده را روانه خیابان ها می کنند، سخن از مجازات مردم کار صحیحی است؟ تاکنون کدام یک از کارخانجات صنعتی بابت فراهم کردن زمینه بروز آلودگی هوا از سوی دستگاه قضا مورد تعقیب قرار گرفته اند؟ و متصدیان اجرای عدالت چرا سراغ مالکان منابع تولید آلودگی که سالانه سود هنگفتی را با فعالیت های مخرب و تعرض به حقوق اولیه مردم به جیب می زنند، نمی روند؟

این روزنامه سپس تاکید کرده است: علت بی تفاوتی مسئولان نسبت به اجرای قانون هوای پاک و فراهم کردن این حداقل حقوق شهروندی، خواسته به حق افکار عمومی است که پاسخی شفاف به آن داده نمی شود؛ بر همین اساس از دستگاه قضا و مدعی العموم انتظار می رود به جد وارد این مساله حیاتی شود و مشکل ریشه دار آلودگی هوا که با منافع مالی برخی ها گره خورده است ، یک بار برای همیشه رفع کند.

شبکه‌های اجتماعی
دیدگاهتان را بنویسید

نظرات شما - 9
 • ناشناس
  0

  وقتی شعور نباشد همین می شود.
  وقتی مدرسه از منزل دور باشد باید با خودرو بچه ها رو برد مدرسه . اگه قرار بر زوج و فرد باشه که بچه ها باید یه روز درمیان برن مدرسه

 • غریبه
  0

  صددرصد صحیح است !!! ملت همیشه در صحنه یعنی همین

 • ناشناس
  0

  خوب وقتی دختر و پسر و عروس و دامادشون رو در شهرداری با حقوق های نجومی استخدام کرده اند باید از جیب مردم و این طرح ترافیک و زوج و فرد و..... حقوق های عزیزان دلشون را تأمین کنند!!!

 • ناشناس
  3

  اینقدر از قشر مرفه بگیرید که دیگه مستضعفی در ایران باقی نمونه. چرا این ماشین دارا باید هی ذخیره های مملکت را بسوزونن و شهرها را آلوده کنند؟

 • ناشناس
  0

  ما مردم حقمونه بايد تا مى توانند از راههاى مختلف وبه هر طريقى پول بگيرند وكارى هم نكنند وبه سرمان هم منت گذاشته وبا چوب بزنند همين تمام

 • ناشناس
  0

  سرنوشت ملت ترسو

 • ناشناس
  1

  چاقو دسته خودش را نمی برد!

 • ازاد
  0

  جوامع گوستفندی یعنی همین

 • راحیل
  1

  اگر هر بار چند راننده را دستگیر و در تلویزیون اعتراف کنند که آلودگی هوا کار امریکاست مشکل حل میشود

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

  اخبار سایر رسانه ها