دلیل آلرژی به تلفن هوشمند چیست؟

نتایج یک تحقیق نشان می‌دهد که تلفن‌های همراه حاوی نیکل می‌توانند منبع بالقوه آلرژن برای افراد مبتلا به آلرژی به نیکل محسوب شوند.

دلیل آلرژی به تلفن هوشمند چیست؟

به نقل از هلث، علائم واکنش آلرژیک جالب نیست و ممکن است آبریزش بینی یا سرفه‌های مداوم داشته باشید یا پوست شما آسیب ببیند. همچنین احتمال دارد متوجه لکه‌هایی در پوست خود شوید که این موضوع به دلیل ماده حساسیت‌زا پوست شما را دچار تحریک کرده است؛ بنابراین پوست قرمز می‌شود و یا خارش خواهید داشت. همچنین واکنش‌های آلرژیک بالقوه کشنده‌ای به نام آنافیلاکسی وجود دارد.

به گفته سرویس بهداشت ملی علل بالقوه بسیاری برای آلرژی وجود دارد؛ فهرست عوامل بالقوه شامل حساسیت به حیوانات خانگی و گرده‌های گیاهی تا غذا‌ها و دارو‌های متفاوت است، اما نتایج تحقیقات اخیر یک شی روزمره نسبتا جدید را شناسایی کرده است؛ چیزی که معمولا دست‌ها، صورت و دهان شما را لمس می‌کند و می‌تواند منبع آلرژی شما باشد. پاسخ ممکن است شما را شگفت‌زده کند.

نتایج تحقیقی احتمال قرار گرفتن افراد در معرض آلرژن‌هایی مانند نیکل را در تلفن های هوشمند شناسایی کرد. این مطالعه به این نتیجه رسید که تلفن های همراه حاوی نیکل می‌تواند در نظر گرفته شود.

این آزمایش روی گوشی بلک‌بری انجام شد و آزمایش نیکل تلفن‌های هوشمند مانند آیفون یا اندروید مثبت نبود، اما همچنان ممکن است این گوشی‌ها منبع آلرژن باشد.

نتیجه تحقیق دیگری نشان داد که تلفن های هوشمند ممکن است علاوه بر باکتری، دارای شوره حیوانات خانگی و قارچ‌ها نیز باشد. متاسفانه این مورد منبع آلرژی برای برخی افراد است.

برای جلوگیری از قرار گرفتن در معرض آلرژن‌ها، تلفن هوشمند خود را تمیز کنید. برای مثال می‌توانید گوشی هوشمند خود را با برداشتن قاب و شستشوی کامل آن با آب و صابون به طور موثر تمیز کنید و مطمئن شوید که از توصیه‌های سازنده آن پیروی می‌کنید تا گوشی آسیب نبیند.

از نظر فراوانی کسانی که آلرژی فصلی دارند، باید تلفن‌های هوشمند خود را بیشتر تمیز کنند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
شبکه‌های اجتماعی
دیدگاهتان را بنویسید

نظرات شما - 1
  • رابی
    0

    بله مریضی و بلا بیشتر برای قشر فقیر جامعه است.آقازاده ها پول دارند آیفون ۱۴ می خرند دچار آلرژی هم نمی شوند.

اخبار سایر رسانه ها

    اخبار سایر رسانه ها