فرمانده انتظامی تهران بزرگ :

۶۳ اخلالگر ارز در پایتخت دستگیر شدند

فرمانده انتظامی تهران بزرگ از دستگیری ۳۲۱ تبهکار در تهران خبر داد.

سردار حسین رحیمی صبح امروز در مراسمی اظهار کرد: پنجمین طرح کاشف در سال جاری، توسط کارآگاهان پلیس آگاهی تهران بزرگ به اجرا گذاشته شد.

وی افزود: کارآگاهان پلیس آگاهی در این طرح 321 نفر سارق، زورگیر، کیف‌قاپ، موبایل‌قاپ، کلاهبردار و ... را در غالب 68 باند دستگیر کردند.

رحیمی گفت: در این طرح 5 قبضه سلاح جنگی کشف و بیش از 2 هزار فقره سرفت توسط کارآگاهان پلیس آگاهی کشف شد.

وی بیان کرد: کارآگاهان پلیس آگاهی یک باند سارق حرفه‌ای تلفن همراه دستگیر که یک میلیارد تومان تلفن همراه سرقتی را جمع‌آوری کرده بودند و قصد ارسال به کشور افغانستان داشتند را دستگیر کردند.

رئیس پلیس پایتخت با اشاره به کشفیات پلیس امنیت اقتصادی گفت: مأموران پلیس امنیت اقتصادی به 38 پرونده رسیدگی کردند و 67 متهم را در این زمینه شناسایی کرده اند که در نتیجه یک میلیارد و 730 هزار میلیون تومان اموال بیت‌المال برگردانده شد.

وی گفت: همچنین سه نفر که فرار مالیاتی به ارزش 14 هزار میلیارد تومان داشتند دستگیر شدند و 17 نفر از متهمان فراری در حوزه ارز نیز دستگیر شدند.

رحیمی گفت: 104 نفر از افرادی که اختلاس، فرار مالیاتی و ارتشاء داشتند، شناسایی و دستگیر شدند و همچنین 63 متهم در حوزه اخلال در نظم اقتصادی دستگیر شدند.

وی با بیان اینکه این متهمان به مبلغ 3 میلیون و 314 هزار انواع ارز به ارزش 36 هزار میلیارد تومان ضرر اقتصادی به کشور وارد کرده بودند، گفت: سه پرونده در این زمینه تشکیل شده است.

فرمانده انتظامی تهران بزرگ با بیان اینکه اقدامات پلیس در حوزه لیزینگ خودرو کماکان ادامه دارد، گفت: در این زمینه یک شرکت که از 200 نفر کلاهبرداری کرده بودند شناسایی و اعضای آن دستگیر شده است.

وی ادامه داد: همچنین باندی که 45 فقره خودرو را به روش سند نمره به سرقت برده بودند و 30 فقره موتورسیکلت را هم سرقت کرده بودند دستگیر شدند.

رحیمی بیان کرد: فردی که دو قتل در طول یک سال انجام داده بود و بعد از قتل اول به ترکیه فرار کرده و مجدد به کشور بازگشته بود توسط مأموران آگاهی شناسایی و دستگیر شد.

وی گفت: در دو ماه گذشته 10 درصد افزایش وقوع انواع جرایم را در تهران داشته ایم و 30 درصد کاهش کشفیات را نیز شاهد بودیم.

منبع: تسنیم
شبکه‌های اجتماعی
دیدگاهتان را بنویسید

نظرات شما - 1
  • ناشناس
    0

    بابا دست بردارین از این خبرهای مسخره
    مردم دیگه میدونن دولت خودش قیمت ارز رو‌بالا میبره بیشتر از این خودتون رو مسخره نکنین