ممنوعیت استعمال دخانیات در تمام دانشگاه‌ها

رییس اداره کنترل دخانیات وزارت بهداشت گفت: ممنوعیت عرضه دخانیات در تمام دانشگاه‌ها با همکاری دادستان کل کشور اجرا می‌شود.

بهزاد ولی زاده با اشاره به ممنوعیت عرضه دخانیات با همکاری دادستان کل کشور اظهار کرد: در حال حاضر ممنوعیت عرضه انواع محصولات دخانی با همکاری دادستان کل کشور و برخی از دستگاه های ذی ربط به صورت جدی اعمال می شود.

او ادامه داد: عرضه دخانیات و حتی قلیان در تمامی اماکن ممنوع بوده و با گزارش های مردمی و نظارت دانشگاه های علوم پزشکی متخلفان شناسایی و به مراجع قضایی معرفی خواهند شد. یکی از برنامه های مهم اداره کنترل دخانیات وزارت بهداشت راه اندازی شهرها و ‌روستاهای بدون دخانیات است که در این طرح ۶۳ دانشگاه علوم پزشکی مشارکت دارند و یک شهر یا رو ستای بدون دخانیات را براساس شاخص های از قبل تعیین شده معرفی می کنند . وزارت بهداشت در جهت اجرای این طرح دستورالعمل های لازم را تدوین کرده است.


رییس اداره کنترل دخانیات وزارت بهداشت بیان کرد: در حال حاضر ممنوعیت عرضه قلیان در تمام دانشگاه های کشور رصد می شود و در این میان ۱۷ دانشگاه به طور کامل عرضه قلیان در آن ممنوع شده است و دانشگاه علوم پزشکی تهران به عنوان الگو معرفی شده است. در حال حاضر ممنوعیت استعمال دخانیات در تمام دانشگاه ها و حتی در فاصله ۱۰۰متری از مکان دانشگاه ها اجرا می شود.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
شبکه‌های اجتماعی
دیدگاهتان را بنویسید