نگرانی از موج جدید کرونا در آمریکا

کارشناسان نگرانند که تعطیلات روز شکرگزاری در این هفته که ده‌ها میلیون آمریکایی برای جشن‌ گرفتن در فضای سرپوشیده با خانواده و دوستانشان سفر می‌کنند باعث ایجاد موج جدید شود.

مشاور ارشد پزشکی دولت ایالات متحده، دکتر آنتونی فاوچی، روز یکشنبه هشدار داد که زمان برای جلوگیری از موج جدید و خطرناک کووید-۱۹ در فصل تعطیلات در حال از دست رفتن است.

آمار مبتلایان کرونا در آمریکا برای اولین بار در چند هفته اخیر بالا رفته و به ۱۰۰ هزار نفر در روز رسیده است.

کارشناسان نگرانند که تعطیلات روز شکرگزاری در این هفته که ده‌ها میلیون آمریکایی برای جشن‌ گرفتن در فضای سرپوشیده با خانواده و دوستان‌شان سفر می‌کنند باعث ایجاد موج جدید شود.

فائوچی، مدیر موسسه ملی آلرژی و بیماری‌های عفونی، گفت: هنوز برای جلوگیری از بدتر شدن قابل توجه آمار کووید-۱۹ تا کریسمس و سال نو دیر نشده است، البته به شرطی که مردم اکنون اقدامات جدیدی مانند تزریق سومین دوز واکسن برای بزرگسالان و واکسیناسیون کودکان پنج تا ۱۱ ساله را برای مهار ویروس انجام دهند.

فاوچی روز یکشنبه در سی‌ان‌ان گفت: ۶۰ میلیون نفر در این کشور زندگی می‌کنند که واجد شرایط دریافت واکسن هستند، اما هنوز واکسن نزده‌اند و این منجر به پویایی ویروس در جامعه می‌شود که نه تنها خطرناک است و افراد واکسینه‌نشده را آسیب‌پذیر می‌کند، بلکه به افراد واکسینه شده نیز سرایت می‌کند.

او گفته: ویروس زیادی در حال گردش در جامعه است. نمی‌شود آمار را در نظر نگرفت و آمار نشان می‌دهد که شمار مبتلایان در حال افزایش است. این موضوعی است که با ورود به فصل زمستان و حضور بیشتر مردم در داخل خانه ها چندان غیرمنتظره نیست. ما می‌دانیم که ایمنی در برابر ویروس با گذشت زمان کاهش پیدا می کند.»

تحلیل نیویورک‌تایمز نشان می‌دهد که میانگین روزانه موارد جدید ابتلا در آمریکا در ۱۴ روز گذشته ۲۹ درصد افزایش یافته است، در حالی که کمتر از ۶۰ درصد از افراد واجد شرایط به طور کامل واکسینه شده‌اند.

منبع: اعتمادآنلاین
شبکه‌های اجتماعی
دیدگاهتان را بنویسید