رئیس جمهور :

نظام حتما باید به دانشجو اعتماد کند/ معضل دانشجوی ستاره‌دار را حل کردیم


18 آذر 1398 - 13:46
5dee1f0d1ce6c_2019-12-09_13-46
رئیس جمهور با بیان اینکه دانشجو به عنوان کسی که دنبال حقیقت است ، باید قدرت را نقد کند ، تصریح کرد: واقعیت ها را بیان و انتقاد کنیم اما برچست نزنیم و نقد دانشجو باید بی محابا و در عین حال با محتوا باشد.

حجت الاسلام حسن روحانی رئیس جمهور روز دوشنبه  در جمع دانشجویان دانشگاه فرهنگیان به مناسبت روز دانشجو با تاکید بر اینکه دولت بدون اشکال و ایراد نیست و از انتقاد سازنده استقبال می کند، گفت: قدرت باید نقد شود چون اگر نقد نشود احتمال انحراف دارد و کشور دانشجویی می‌خواهد که با صراحت و شهامت حرف بزند و مسوولان را نقد کند.

رئیس جمهور با بیان اینکه آذر، به عنوان ماه دانشجو، وحدت حوزه و دانشگاه، مجلس، قانون اساسی و حقوق شهروندی و ماه پرافتخاری است، تأکید کرد: اما در میان همه این روزها روز دانشجو و ایامی که تعلق به بیان جایگاه دانشجو، دانشگاه و اظهارنظر دارد، ویژه است.

وی با اشاره به اینکه در 7 سال گذشته موفق بودم در روز دانشجو در یکی از دانشگاه‌های کشور سخنان دانشجویان را بشنوم، تصریح کرد: از طرح بیان روشن، شفاف و نقادانه دانشجو نسبت به دولت خوشحال می‌شوم و این آزادی بیان جزء افتخارات انقلاب اسلامی است.

دکتر روحانی با تأکید بر اینکه در دوران پیش از پیروزی انقلاب اسلامی، دانشجویان شجاع و غیوری داشتیم، اما این زمینه که بتوانند روبروی مقامات و حتی رئیس دانشگاه نظرات خود را آزاد ارائه کنند، اصلاً وجود نداشت.

رئیس جمهور با بیان اینکه دانشگاه‌ها در رژیم گذشته، اینچنین بودند که دانشجو نمی‌توانست در برابر مقامات بایستد و آنچه را در دل دارد ، بیان کند، گفت: این بیان آزاد و اظهارنظر در دانشگاه‌ها از آثار انقلاب اسلامی است و دانشگاه‌ها نیز در پیروزی انقلاب نقش ارزشمندی در کنار حوزه و اقشار مردم ایفا کردند.

دکتر روحانی با بیان اینکه نام دانشجو بدون دانش‌پژوه بودن در جایگاه خودش قرار نمی‌گیرد، تصریح کرد: اما اینکه دانشجو تنها درس بخواند و راجع به علم و پیشرفت‌های علمی و فناوری راه بپیماید اما در مسایل سیاسی و اجتماعی نظری نداشته باشد، حتماً به حق نیست.

رئیس جمهور با تأکید بر اینکه دانشجو باید نقد کند و دانشجویی مانند حزب نیست، ادامه داد: حزب تشکلی است که برای مدتی معلوم عضو آن می‌شوید، اما دوران دانشجویی سیال است و در این دوران، طبقه خاصی به نام ثروتمند و فقیر وجود ندارد و اقوام مختلف در دانشگاه‌ها در کنار یکدیگر هستند.

دکتر روحانی خاطر نشان کرد: یکی از خیرات دانشگاه‌ها این است که اقوام مختلف و دختران و پسران ما می‌توانند با هم گفتگو کنند و زبان‌ها و گویش‌های گوناگون وجود دارد.

رئیس جمهور با تأکید بر اینکه دانشگاه و دانشجو حتماً باید اظهار نظر کند و حتما نظام به دانشجو اعتماد و احترام کند، تصریح کرد: نسل جوان پرشور ما با احساسات پاک در این دوران 18 تا 23 سال که بهترین دوران است، می‌تواند بهترین فعالیت‌ها، قدرت فکری و بدنی و نشاط داشته باشد و برای من نیز آن دوران یادآور دوران لذت‌بخشی است.

رئیس جمهور با بیان اینکه همه دانشجویان باید با یک بیان صریح، خوب ، روشن و شجاعانه مطالب خود را بیان کنند، تصریح کرد: ما به دنبال چنین دانشجویی هستیم که با صراحت در برابر کسانی که مسئولیت دارند، مطالب و انتقادات خود را مطرح کنند که البته این دوران و مسئولیت نیز محدود است و دانشجو باید با قدرت گفتگو، قدرت را نقد کند وگرنه احتمال انحراف در قدرت وجود دارد و این قدرت شامل همه قوای کشور، نهادها، گروه‌ها و حتی جامعه بزرگ مردم است.

دکتر روحانی تصریح کرد: معتقدم در نقادی، دانشجو باید بی‌محابا، اما با محتوا نقد کند.

رئیس جمهور با اشاره به اینکه اگر بگوییم فلان فرد، مخالفین را بی‌شناسنامه خوانده است، حرف نادرستی است، افزود: در یک مراسم سخنرانی فردی سخنی بر زبان آورد که مردم و ملت اینچنین می‌گویند و من گفتم از طرف مردم نگویید، بلکه بگویید، نظر حزب من این است و منظور من از شناسنامه این بود و اینکه نه به عنوان کل ملت ایران، سخن بگویید.

دکتر روحانی با بیان اینکه اگر کسی بخواهد به نمایندگی از ملت صحبت کند، رئیس جمهور است، ادامه داد: اینگونه سخنان را تحریف نکنیم که به نفع کشور نبوده و نباید اینگونه عمل کنیم و باید واقعیت‌ها را درک کنیم و همه زوایا را برای منفعت کشور در نظر بگیریم.

رئیس جمهور با طرح این پرسش که آیا کسی در جامعه وجود دارد که هیچ اشکالی نداشته باشد، تأکید کرد: دولت هم حتماً اشکالاتی دارد و اگر تصمیمی اتخاذ می‌کنم، بی تردید در دولت مشورت می‌کنم و یا در شورای اقتصاد و شوراهای عالی کشور به بحث و رأی‌گیری می‌گذاریم و اگر قانون باشد به صورت لایحه به مجلس ارسال می‌کنیم.

چه زمانی در کشور گفتم که مشکلات را 100 روزه حل می‌کنیم؟ بسیاری از دولت‌ها در جهان برنامه گزارش اقدامات 100 روزه و برنامه‌های 4 ساله دارند و این اختراع و اکتشاف ما نیست

دکتر روحانی با تأکید بر اینکه بسیار مهم است که در این شرایط ضمن بیان نقد یکدیگر را یاری کنیم، تأکید کرد: اگر راه‌حل بهتری پیشنهاد داریم، بیان شود و مورد استفاده همه مسئولین قرار گیرد.

رئیس جمهور با اشاره به اینکه در انتخابات سال 92 اعلام کردم که گزارش 100 روزه اولیه اقدامات دولت و اعلام اقدامات و برنامه‌های 4 ساله دولت در پایان دولت یازدهم دو برنامه اصلی دولت است، تأکید کرد: چه زمانی در کشور گفتم که مشکلات را 100 روزه حل می‌کنیم؟ بسیاری از دولت‌ها در جهان برنامه گزارش اقدامات 100 روزه و برنامه‌های 4 ساله دارند و این اختراع و اکتشاف ما نیست.

دکتر روحانی با تأکید بر اینکه در همان 100 روز ابتدایی دولت یازدهم بود که اولین توافق با 1+5 و 6 قدرت جهانی به صورت توافق موقت انجام، تصویب و اعلام شد، تأکید کرد: حتی حق غنی‌سازی جمهوری اسلامی ایران به عنوان مهم‌ترین دستاورد در آن توافق موقت به رسمیت شناخته شد چرا که تا آن روز به دلیل قطعنامه‌های شورای امنیت، غنی‌سازی کشور را به رسمیت نمی‌شناختند، اما اعلام کردند که ایران حق غنی‌سازی دارد و این بزرگترین دستاورد 100روز اول بود.

رئیس جمهور تأکید کرد: همین توافق موقت گشایشی در پول‌های کشور ایجاد کرد و کلید ما چرخید و 700 میلیون دلار طبق توافق ژنو به صورت ماهانه آزاد شد.

دکتر روحانی با اشاره به اینکه آزادسازی این مقدار پول دولت باعث رشد کشور شد و دولت قادر به اعلام نرخ تورم شد، گفت: در 100 روز اول اعلام کردیم که تا پایان دولت، تورم تک رقمی می‌شود، اما همه دوستان اقتصاددان ایراد می‌گرفتند که شاید چنین اقدامی عملی نباشد و به آنان گفتم، اگر عملی نشد، از مردم معذرت‌خواهی خواهم کرد.

رئیس جمهور با بیان اینکه در اواسط سال 94 تورم بعد از 26 سال تک رقمی شد، گفت: برای اولین بار در سال 95 رشد اقتصادی در کشور 12.5 درصد شد که در آن سال مقام اول دنیا در شاخص رشد اقتصادی را کسب کردیم و همه با هم این کار را به نتیجه و سرانجام رساندیم.

 رئیس جمهور با اشاره به اینکه 3 فاز پالایشگاه ستاره خلیج فارس، روزانه 36 میلیون لیتر بنزین تولید می‌کند، افزود: همه قطعات و توربین‌های این پالایشگاه در گمرکات اروپا بود که بعد از برجام آزاد شد و 3 بار به بندرعباس سفر کردم و 3 فاز این پالایشگاه افتتاح شد. بسیاری از پروژه‌های افتتاح شده ماه‌های اخیر هم به دلیل رفع تحریم‌های ناشی از برجام بوده است.

دکتر روحانی افزود: فاز بعدی در پالایشگاه ستاره خلیج فارس در حال اجرا شدن است که در مجموع تولید بنزین در کشور به 45 میلیون لیتر در روز می‌رسد.

رئیس جمهور با بیان اینکه توانستیم قراردادی امضاء کنیم که تنها مصوب دولت نبود، بلکه مجلس و شورای عالی امنیت ملی نیز تصویب کردند و مصوب کل نظام بود، تأکید کرد: آیا اینکه 6 قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل کنار رفت و تا به امروز نیز آن قطعنامه‌ها کنار رفته است، ضرر کردیم؟

دکتر روحانی افزود: موضوع PMD که اتهامی بزرگ علیه جمهوری اسلامی ایران بود، در برجام حل شد و آژانس بین المللی انرژی اتمی اعلام کرد که فعالیت‌های هسته‌ای ایران صلح‌آمیز بوده و این یک دستاورد حقوقی بزرگ برای کشور بود.

رئیس جمهور با اشاره به اینکه نباید منکر این شویم که ایرادات و اشکالاتی وجود دارد، اما این توافق به نفع کشور بود، گفت: قبل از برجام صادرات نفت ایران یک میلیون بشکه بود، اما بعد از برجام به 2 میلیون و 800 هزار بشکه افزایش یافت که تا قبل از تحریم‌های اخیر آمریکا علیه ایران در سال 97 این صادرات نفت ادامه داشت.

دکتر روحانی با تأکید بر اینکه در 4 ماه اخیر 6.5 میلیارد دلار قطعات پالایشگاه‌ها بویژه پارس جنوبی وارد بندرگاه‌های کشور شده است، ادامه داد: در کالاها و مواد اساسی که نیازمندی روزمره مردم است، نیازمند واردات هستیم که البته باید خودکفا شویم و طبق اعلام سرپرست وزارت جهاد کشاورزی در خوزستان، محصولات کشاورزی نسبت به سال گذشته 2 برابر شده است و این به معنای آن است که به سمت خوداتکایی حرکت می‌کنیم.

دکتر روحانی با تأکید بر اینکه با تحریم‌های اخیر آمریکا، خرید اجناس برای کشور 15 تا 20 درصد گران‌تر شده است، گفت: سیستم بانکی نمی‌تواند مستقیماً کار کند و در این مسیر صرافان سهم خود را برمی‌دارند و کالاها گران‌تر می‌شود و همه ما برای بهتر شدن زندگی مردم تلاش می‌کنیم.

رئیس جمهور با اشاره به اختصاص ارز 4200 تومانی به کالاهای اساسی ادامه داد: بارها در دولت در این خصوص بحث کردیم که این نرخ ارز آزاد شود و برخی از وزرا نیز چنین اعتقادی داشتند، اما در نهایت به این نتیجه رسیدیم در صورت آزادسازی، زندگی مردم دچار سختی و قیمت‌ها در بازار 2 برابر می‌شود و برخی معتقد بودند این تفاوت قیمت را به صورت یارانه به مردم دهیم که در نهایت متوجه شدیم افزایش قیمت کالاها با این پرداخت تفاوت قیمت فاصله دارد.

دکتر روحانی با تأکید بر اینکه بنزین 2 نرخی و دلار چندنرخی سخت و فسادآور است، گفت: اما گاهی شرایط اضطرار بوجود می‌آید و باید در دوران سختی قبول کنیم و همه باید در کنار هم باشیم و دانشگاه‌ها در چگونگی اجرای این طرح وارد شوند.

رئیس جمهور در بخش دیگری از سخنان خود در جمع دانشجویان در دانشگاه فرهنگیان به موضوع اصلاح قیمت بنزین اشاره و با تأکید بر اینکه قانون ما را موظف می‌کند قیمت حامل‌های انرژی را افزایش دهیم، گفت: همیشه این بحث وجود داشته که افزایش قیمت بنزین به یکباره انجام شود یا به صورت سال به سال و کارشناسان نظرات متفاوتی در این زمینه دارند.

دکتر روحانی با تأکید بر اینکه اساس تصمیم به سهمیه‌ای کردن و افزایش قیمت بنزین این بوده است که نیازمند به واردات بنزین نشویم، گفت: قبل از این دولت بنزین  و گازوئیل وارد می‌کردیم و حتی در فصل زمستان گاز را هم وارد می‌کردیم، به طوری که یکی از کشورهای همسایه شمالی وقتی در یک زمستان سخت متوجه نیاز ما به گاز شد، قیمت را 9 برابر کرد و دولت قبل ناچار به پرداخت آن شد. خوشبختانه امروز نیازی به واردات گاز نداریم و حتی به کشورهای عراق و ترکیه، گاز صادر می‌کنیم. در گازوئیل هم امروز صادرکننده هستیم و در بنزین خودکفا شده‌ایم در حالی که در مقطعی مجبور بودیم برای تأمین بنزین از پتروشیمی‌ها استفاده کنیم که برای محیط زیست مشکل‌ساز بود.

رئیس جمهور خاطر نشان کرد: با این تصمیم برای بنزین به دنبال کنترل مصرف بودیم . مصرف بنزین در کشور در سال 97، 11 درصد افزایش یافته بود و پیش‌بینی این بود که امسال نیز 10 درصد افزایش مصرف داشته باشیم که اگر با همین روند ادامه می‌یافت در سال 1400 دوباره به واردکننده بنزین تبدیل می‌شدیم.

دکتر روحانی یادآور شد: در مورد درآمد حاصل از افزایش بهای بنزین نیز برغم نیاز دولت، همه درآمد حاصله را به خود مردم برمی‌گردانیم، هر چند که طبق قانون اجازه این اقدام را نداریم، اما با مجوز مقام معظم رهبری این کار را کردیم و پول حاصل از افزایش قیمت بنزین را به اقشار ضعیف که مشکل معیشتی دارند، برمی‌گردانیم.

رئیس جمهور خاطر نشان کرد: در این دولت تولید بنزین در کشور 2 برابر شده است و ما از تولید روزانه 52 میلیون لیتر در کشور به 107 میلیون لیتر رسیدیم که تا آخر سال این رقم به 110 میلیون لیتر در روز خواهد رسید.

دکتر روحانی با اشاره به نظرات مطرح شده از سوی یکی از دانشجویان در مورد وعده‌های دولت، گفت: اینکه دولت چقدر خدمت کرده و چقدر به وعده‌هایش عمل کرده است، انتظار این است که در محیط‌های دانشجویی و دانشگاهی به صورت روشن به موارد اشاره شود.

ه عنوان نمونه حقوق معلمان در این دولت حدود 3.5 برابر افزایش یافته است به طوری که متوسط حقوق معلم در ابتدای دولت ما یک میلیون و 300 هزار تومان بود، اما امروز این رقم به 4 میلیون و 100 هزار تومان افزایش یافته است

رئیس جمهور با بیان اینکه آمار و ارقام می‌گوید که اقدامات خوب و اثرگذاری در دولت انجام شده است، گفت: به عنوان نمونه حقوق معلمان در این دولت حدود 3.5 برابر افزایش یافته است به طوری که متوسط حقوق معلم در ابتدای دولت ما یک میلیون و 300 هزار تومان بود، اما امروز این رقم به 4 میلیون و 100 هزار تومان افزایش یافته است. حال شما 6 سال قبل را مقایسه کنید و بررسی کنید، اگر این دولت در مورد معلمین نسبت به دولت قبل کم کار کرده باشد، حق با شماست. اما اگر بررسی کردید و دیدید دولت ما نسبت به دولت قبل خدمات بیشتری ارایه کرده است، باید بگوییم.

دکتر روحانی افزود: طرح رتبه‌بندی معلمان اقدام بسیار مهم و سنگینی بود که آن را اجرا کردیم و امسال نیز به رغم مشکلات مالی 2 هزار میلیارد تومان برای آن در بودجه اختصاص دادیم. برای کمک به معلولین نیز یک هزار و 200 میلیارد تومان علاوه بر سال‌های قبل اختصاص دادیم.

رئیس جمهور با تأکید بر اینکه هدف ما کمک به مردم، حفظ محیط زیست و توجه ویژه به روستائیان بوده است، گفت: تا قبل از این دولت 14 هزار روستا برق داشت اما در سال‌های فعالیت این دولت به تنهایی 14 هزار روستا برق‌دار شد. در زمینه گازرسانی به روستاها هم همین‌طور است.

دکتر روحانی ادامه داد: نسبت به فعالیت‌های دانشجویی و آزادی دانشجویان و همین مراسم 16 آذر نیز در این دولت اوج گرفت و پررنگ شد. شما 16 آذرهای قبل از این دولت را ببینید، آیا به این گرمی و پرشوری بود؟

رئیس جمهور اضافه کرد: دانشجوی ستاره‌دار یکی از معضلات بود و در آغاز دولت ما همه اعتراض می‌کردند که چرا این معضل حل نمی‌شود. امروز وزیر علوم اعلام می‌کند که ما دانشجوی ستاره‌دار نداریم و این یک اقدام مهم و بزرگ است.

رئیس جمهور دربخش دیگری از سخنانش به دانشگاه فرهنگیان پرداخت وبا بیان اینکه از وضعیت این دانشگاه و مشکلات و مسائل آن اطلاع کامل دارد و به عنوان رئیس هیات امنا در جریان تصمیمات جلسات هیات امنا قرار می گیرد، افزود: حضور من در دانشگاه ها در حد توان و ضرورت است اما من از دانشگاه در امور مهم کمک گرفته و می گیرم.

دکتر روحانی با بیان اینکه اخیرا در چند موضوع مهم و ملی از دانشگاه کمک گرفته ام و در دو گزارش ملی این اتفاق افتاده است، گفت: ما به دانشگاه و دانشجو اعتماد داریم و از نظرات استادان دانشگاه در حوزه های مختلف علوم اجتماعی، اقتصادی و سیاسی استفاده می کنم و حضور در دانشگاه و در جمع دانشجویان و شنیدن نظرات و انتقادات آنان بسیار برای ما موثر و مفید است.

رئیس جمهور با اشاره به اهمیت جایگاه دانشگاه فرهنگیان در تربیت آینده سازان کشور، افزود: شما در این دانشگاه مهم برای تربیت میلیونها دانش آموز کشور آماده می شوید و وظیفه مهم تربیت نوجوانان و جوانان برای آینده کشور بر دوش شماست.

دکتر روحانی تصریح کرد: مشکل اینجاست که دانشگاه ها، دبیرستان ها و آموزش و پرورش  باید نسل جوان را برای دیروز تربیت نکنند، کتاب هایی که تدریس می کنیم برای قرن قبل یا 50 سال قبل است با ترجمه های ناقص ، کتاب امروز هم اگر ترجمه می شود علم امروز را تحویل داده ایم درحالی که ما باید دانش آموز و دانشجو را برای آینده تربیت کنیم.

رئیس جمهور ادامه داد: مهارت آموزی باید اولویت مهم دبیرستانها و دانشگاه ها باشد و کاری کنیم که دانش آموزان و دانشجویان ما بعد از فراغت از تحصیل، مهارت پیدا کنند و اگر ما توانستیم به دانش آموز و دانشجوی خود مهارت بیاموزیم آنگاه کار مهمی انجام داده ایم.

دکتر روحانی افزود: به وزیران آموزش و پرورش و علوم و همچنین معاون علمی و فناوری تاکید کرده ایم که در آموزش نوجوانان و جوانان، تحولات فناوری را مورد توجه قرار دهند و به گونه ای عمل کنند که دانش آموزان و دانشجویان به "آی تی" و "های تک"  به صورت کامل مسلط شوند و دانش آموزان و دانشجویان حتما باید برای شرکت های دانش بنیان آماده شوند.

رئیس جمهور با بیان اهمیت و نقش شرکت‌های دانش بنیان در جهان امروز، به افتتاح یک کارخانه نوآوری در تهران در ماه گذشته و همچنین آغاز عملیات اجرایی مشابه این کارخانه در استان یزد، اظهارداشت: از همه استانداران کشور خواسته‌ام نمونه‌ای از این کارخانه نوآوری را در استان‌های خود داشته باشند.

دکتر روحانی با بیان اینکه آینده کشور ما در سایه سرمایه علم و دانش، فناوری، مهارت، نشاط و امید تامین خواهد شد، گفت: با وحدت و انسجام می توانیم کشور را اداره کنیم و به سمت توسعه و پیشرفت سوق دهیم.

رئیس جمهور افزود: منابع ما محدود است و برای سرمایه گذاری در کشور نیازمند جذب سرمایه هستیم و در این راه، نیروی کار با مهارت واستفاده از فناوری روز دنیا اهمیت دارد و ما باید خودمان را برای آن روز آماده کنیم.

دکتر روحانی با بیان اینکه در تحولات علمی و فناوری  باید خود را برای فردا آماده کنیم، گفت: این کار در دانشگاه فرهنگیان بسیار مهم است و توصیه می کنم با برگزاری اردوهای بازدید از پردیس‌های فناوری و کارخانه‌های نوآوری ، دانشجویان را با این مراکز بیشتر آشنا کنید.

رئیس جمهور در ادامه با اشاره به شرایط امروز کشور، گفت: در شرایط آسانی قرار نداریم و شرایط سخت است اما مقصر ما نیستیم ، ما توافق را به هم نزدیم و تقریبا همه کشورهای دنیا بجز چند کشور، آمریکا را مقصر می دانند و اجماع بین المللی وجود دارد که آمریکا این شرایط را برای توافق برجام ایجاد کرده است.

دکتر روحانی در پاسخ به انتقاد یکی از دانشجویان درخصوص اعتماد دولت به آمریکا، گفت: ما به آمریکا اعتماد نکردیم به همین خاطر گفتیم که توافق را بعد از تصویب در سازمان ملل می پذیریم و امضا می کنیم، ما کار خود را درست انجام دادیم.

رئیس جمهور افزود: ببینید امروز آمریکا چقدر از برجام عصبانی است، معاون وزیر خارجه این کشور اخیرا گفته است که برجام را باید از بین ببریم  زیرا با وجود برجام ، چند ماه بعد خرید و فروش تسلیحات برای ایران آزاد می شود و این کشور می تواند از چین، روسیه و اروپا سلاح بخرد و به همه کشورها سلاح بفروشد.

دکتر روحانی ادامه داد: وزیر خارجه آمریکا عصبانی است و می گوید چرا اروپایی‌ها در مقابل ایران که به تعهدات خود عمل نمی‌کند، اقدامی نمی‌کنند و این نشان می‌دهد که برجام به نفع ما بوده است و ما کار خود را درست انجام داده‌ایم.

رئیس جمهور با تاکید بر اینکه برجام نه مقدس است ونه لعنتی ، گفت برجام یک قرار داد بین المللی است که باید تلاش کنیم از مزایای آن استفاده کنیم ، پیامبر(ص) هم با یهود  بنی قریظه قرار داد بست ، آنها خیانت کردند و پیامبر روبرویشان ایستاد، پیامبر با کفارپیمان بست و آنها پیمان شکستند. ما باید در هر شرایطی منافع خود را در نظر بگیریم.

دکتر روحانی با بیان اینکه بودجه سال آینده در هیچ کجا متکی بر مذاکره نیست و مبنای بودجه تداوم تحریم است، گفت: وظیفه قانونی و انقلابی ما است که از هر راهی که برای رفع مشکلات وجود دارد، استفاده کنیم.

رئیس جمهور تاکید کرد: دشمن بدنبال این است که به مردم ما فشار وارد کند، مردم ایستادگی و مقاومت می کنند اما معنایش این نیست که اگر راهی داریم که نقشه و توطئه دشمن را بشکنیم، آن راه را نرویم. مذاکره لازم و یک کار انقلابی است.

دکتر روحانی با بیان اینکه همه باید با هم باشیم، گفت: انتخابات پیش روی ماست، فضا را آرام کنیم و همه در انتخابات فعال شویم، دانشجویان و دانشگاهیان در این زمینه وظیفه مهمی بر عهده دارند.

رئیس جمهوربا تاکید بر اینکه آنها که می گویند انتخابات فایده و خاصیت ندارد، دلسوز مردم نیستند، گفت: همه باید تلاش کنیم با حضور در انتخابات و پای صندوق‌های رای، افراد لایق تر و بهتر را  انتخاب کنیم و آینده بهتری را برای کشور رقم بزنیم.

 در دیدار پرشور دانشجویان دانشگاه فرهنگیان با رئیس جمهور، نمایندگان 7 تشکل دانشجویی دیدگاه‌ها، نظرات و نقدهای خود را در زمینه‌های مختلف بیان کردند.

نمایندگان انجمن های علمی و کرسی های آزاد اندیشی، شوراهای صنفی، انجمن های اسلامی، کانون های فرهنگی دانشجویی، بسیج دانشجویی،نشریات دانشجویی و جامعه اسلامی دانشجویان در سخنانی صریح به بیان دیدگاه های خود درخصوص مسائل مربوط به دانشگاه و دانشجویان و همچنین موضوعات روز جامعه پرداخته و در حضور رئیس جمهور و در فضایی آزاد دولت را به نقد کشیدند.

انتقاد از وضعیت اقتصادی کشور، اتکا به جوانان و نخبگان کشور به جای اتکا به غرب و آمریکا، انتقاد از برجام، عملی نشدن وعده های دولت و رئیس جمهور به مردم، رفع نگاه تبعیض آمیز نسبت به دانشگاه فرهنگیان در مقایسه با دیگر دانشگاه های کشور، ضرورت حمایت از آزادی بیان دانشجویان ، انتقاد از نحوه اجرای افزایش قیمت بنزین و مشکلات ناشی از آن، انتقاد از نحوه خصوصی سازی ها در کشور،حمایت از جوانان و توجه به زنان، مقابله با مافیای کنکورو مدارس لاکچری، بازنگری در آئین نامه های وزارت علوم درمورد دانشجویان از جمله آئین نامه انضباطی، بازنگری اساسنامه دانشگاه فرهنگیان و توجه ویژه دولت به این دانشگاه، توجه ویژه به معلمان و فرهنگیان و اجرای کامل و درست طرح رتبه بندی، اعتماد به نسل جوان در سپردن مسئولیت ها، استفاده از ظرفیت دانشجویان و دانشگاه برای کمک به حل مشکلات کشور، توجه ویژه به کانون های فرهنگی و هنری دانشجویی، از جمله مواردی بود که از سوی دانشجویان مطرح و مورد انتقاد قرار گرفت.

نمانیده انجمن های اسلامی در سخنان خود با تاکید بر اینکه پشیمان نیستیم که به شما رای دادیم، گفت: آقای رئیس جمهور انتظار داریم به وعده های خود عمل کنید، از وضع موجود ناراحت هستیم اما ناامید نیستیم.

نماینده جامعه اسلامی دانشجویان نیز با بیان اینکه ما مخالف شما نیستیم اما منتقد هستیم، انتقادات خود را بی پرده و در حضور رئیس جمهور مطرح کرد.

 محسن حاجی میرزائی وزیر آموزش و پرورش نیز در سخنانی با تبریک روز دانشجو و قدردانی از رئیس جمهور بابت حضورش در این روز در دانشگاه فرهنگیان، این حضور را نشانه اهمیت معلمان و فرهنگیان برای دولت و شخص رئیس جمهور دانست.

وزیر آموزش و پرورش با اشاره به موارد مطرح شده از سوی دانشجویان در این جلسه، گفت: دانشجو پرسشگر است، داور نیست، پرسش حق دانشجو است اما برای داوری باید تامل بیشتری کرد.

حاجی میرزائی افزود: گام های مهم و بزرگی در دولت تدبیر و امید برای بهبود وضعیت معیشت فرهنگیان برداشته شده و رشد بودجه تعلیم و تربیت در بودجه سال آینده  از همه دستگاه ها و بخش ها بیشتر است، دولت به آموزش و پرورش توجه ویژه دارد.

وزیر آموزش و پرورش تاکید کرد: دانشگاه فرهنگیان باید الگو و نمونه باشد.

رئیس جمهور با بیان اینکه دانشجو به عنوان کسی که دنبال حقیقت است ، باید قدرت را نقد کند ، تصریح کرد: واقعیت ها را بیان و انتقاد کنیم اما برچست نزنیم و نقد دانشجو باید بی محابا و در عین حال با محتوا باشد.

پایگاه خبری خبر فوری (khabarfoori.com)

5dee1f0d1ce6c_2019-12-09_13-46
18 آذر 1398 - 13:46

حجت الاسلام حسن روحانی رئیس جمهور روز دوشنبه  در جمع دانشجویان دانشگاه فرهنگیان به مناسبت روز دانشجو با تاکید بر اینکه دولت بدون اشکال و ایراد نیست و از انتقاد سازنده استقبال می کند، گفت: قدرت باید نقد شود چون اگر نقد نشود احتمال انحراف دارد و کشور دانشجویی می‌خواهد که با صراحت و شهامت حرف بزند و مسوولان را نقد کند.

رئیس جمهور با بیان اینکه آذر، به عنوان ماه دانشجو، وحدت حوزه و دانشگاه، مجلس، قانون اساسی و حقوق شهروندی و ماه پرافتخاری است، تأکید کرد: اما در میان همه این روزها روز دانشجو و ایامی که تعلق به بیان جایگاه دانشجو، دانشگاه و اظهارنظر دارد، ویژه است.

وی با اشاره به اینکه در 7 سال گذشته موفق بودم در روز دانشجو در یکی از دانشگاه‌های کشور سخنان دانشجویان را بشنوم، تصریح کرد: از طرح بیان روشن، شفاف و نقادانه دانشجو نسبت به دولت خوشحال می‌شوم و این آزادی بیان جزء افتخارات انقلاب اسلامی است.

دکتر روحانی با تأکید بر اینکه در دوران پیش از پیروزی انقلاب اسلامی، دانشجویان شجاع و غیوری داشتیم، اما این زمینه که بتوانند روبروی مقامات و حتی رئیس دانشگاه نظرات خود را آزاد ارائه کنند، اصلاً وجود نداشت.

رئیس جمهور با بیان اینکه دانشگاه‌ها در رژیم گذشته، اینچنین بودند که دانشجو نمی‌توانست در برابر مقامات بایستد و آنچه را در دل دارد ، بیان کند، گفت: این بیان آزاد و اظهارنظر در دانشگاه‌ها از آثار انقلاب اسلامی است و دانشگاه‌ها نیز در پیروزی انقلاب نقش ارزشمندی در کنار حوزه و اقشار مردم ایفا کردند.

دکتر روحانی با بیان اینکه نام دانشجو بدون دانش‌پژوه بودن در جایگاه خودش قرار نمی‌گیرد، تصریح کرد: اما اینکه دانشجو تنها درس بخواند و راجع به علم و پیشرفت‌های علمی و فناوری راه بپیماید اما در مسایل سیاسی و اجتماعی نظری نداشته باشد، حتماً به حق نیست.

رئیس جمهور با تأکید بر اینکه دانشجو باید نقد کند و دانشجویی مانند حزب نیست، ادامه داد: حزب تشکلی است که برای مدتی معلوم عضو آن می‌شوید، اما دوران دانشجویی سیال است و در این دوران، طبقه خاصی به نام ثروتمند و فقیر وجود ندارد و اقوام مختلف در دانشگاه‌ها در کنار یکدیگر هستند.

دکتر روحانی خاطر نشان کرد: یکی از خیرات دانشگاه‌ها این است که اقوام مختلف و دختران و پسران ما می‌توانند با هم گفتگو کنند و زبان‌ها و گویش‌های گوناگون وجود دارد.

رئیس جمهور با تأکید بر اینکه دانشگاه و دانشجو حتماً باید اظهار نظر کند و حتما نظام به دانشجو اعتماد و احترام کند، تصریح کرد: نسل جوان پرشور ما با احساسات پاک در این دوران 18 تا 23 سال که بهترین دوران است، می‌تواند بهترین فعالیت‌ها، قدرت فکری و بدنی و نشاط داشته باشد و برای من نیز آن دوران یادآور دوران لذت‌بخشی است.

رئیس جمهور با بیان اینکه همه دانشجویان باید با یک بیان صریح، خوب ، روشن و شجاعانه مطالب خود را بیان کنند، تصریح کرد: ما به دنبال چنین دانشجویی هستیم که با صراحت در برابر کسانی که مسئولیت دارند، مطالب و انتقادات خود را مطرح کنند که البته این دوران و مسئولیت نیز محدود است و دانشجو باید با قدرت گفتگو، قدرت را نقد کند وگرنه احتمال انحراف در قدرت وجود دارد و این قدرت شامل همه قوای کشور، نهادها، گروه‌ها و حتی جامعه بزرگ مردم است.

دکتر روحانی تصریح کرد: معتقدم در نقادی، دانشجو باید بی‌محابا، اما با محتوا نقد کند.

رئیس جمهور با اشاره به اینکه اگر بگوییم فلان فرد، مخالفین را بی‌شناسنامه خوانده است، حرف نادرستی است، افزود: در یک مراسم سخنرانی فردی سخنی بر زبان آورد که مردم و ملت اینچنین می‌گویند و من گفتم از طرف مردم نگویید، بلکه بگویید، نظر حزب من این است و منظور من از شناسنامه این بود و اینکه نه به عنوان کل ملت ایران، سخن بگویید.

دکتر روحانی با بیان اینکه اگر کسی بخواهد به نمایندگی از ملت صحبت کند، رئیس جمهور است، ادامه داد: اینگونه سخنان را تحریف نکنیم که به نفع کشور نبوده و نباید اینگونه عمل کنیم و باید واقعیت‌ها را درک کنیم و همه زوایا را برای منفعت کشور در نظر بگیریم.

رئیس جمهور با طرح این پرسش که آیا کسی در جامعه وجود دارد که هیچ اشکالی نداشته باشد، تأکید کرد: دولت هم حتماً اشکالاتی دارد و اگر تصمیمی اتخاذ می‌کنم، بی تردید در دولت مشورت می‌کنم و یا در شورای اقتصاد و شوراهای عالی کشور به بحث و رأی‌گیری می‌گذاریم و اگر قانون باشد به صورت لایحه به مجلس ارسال می‌کنیم.

چه زمانی در کشور گفتم که مشکلات را 100 روزه حل می‌کنیم؟ بسیاری از دولت‌ها در جهان برنامه گزارش اقدامات 100 روزه و برنامه‌های 4 ساله دارند و این اختراع و اکتشاف ما نیست

دکتر روحانی با تأکید بر اینکه بسیار مهم است که در این شرایط ضمن بیان نقد یکدیگر را یاری کنیم، تأکید کرد: اگر راه‌حل بهتری پیشنهاد داریم، بیان شود و مورد استفاده همه مسئولین قرار گیرد.

رئیس جمهور با اشاره به اینکه در انتخابات سال 92 اعلام کردم که گزارش 100 روزه اولیه اقدامات دولت و اعلام اقدامات و برنامه‌های 4 ساله دولت در پایان دولت یازدهم دو برنامه اصلی دولت است، تأکید کرد: چه زمانی در کشور گفتم که مشکلات را 100 روزه حل می‌کنیم؟ بسیاری از دولت‌ها در جهان برنامه گزارش اقدامات 100 روزه و برنامه‌های 4 ساله دارند و این اختراع و اکتشاف ما نیست.

دکتر روحانی با تأکید بر اینکه در همان 100 روز ابتدایی دولت یازدهم بود که اولین توافق با 1+5 و 6 قدرت جهانی به صورت توافق موقت انجام، تصویب و اعلام شد، تأکید کرد: حتی حق غنی‌سازی جمهوری اسلامی ایران به عنوان مهم‌ترین دستاورد در آن توافق موقت به رسمیت شناخته شد چرا که تا آن روز به دلیل قطعنامه‌های شورای امنیت، غنی‌سازی کشور را به رسمیت نمی‌شناختند، اما اعلام کردند که ایران حق غنی‌سازی دارد و این بزرگترین دستاورد 100روز اول بود.

رئیس جمهور تأکید کرد: همین توافق موقت گشایشی در پول‌های کشور ایجاد کرد و کلید ما چرخید و 700 میلیون دلار طبق توافق ژنو به صورت ماهانه آزاد شد.

دکتر روحانی با اشاره به اینکه آزادسازی این مقدار پول دولت باعث رشد کشور شد و دولت قادر به اعلام نرخ تورم شد، گفت: در 100 روز اول اعلام کردیم که تا پایان دولت، تورم تک رقمی می‌شود، اما همه دوستان اقتصاددان ایراد می‌گرفتند که شاید چنین اقدامی عملی نباشد و به آنان گفتم، اگر عملی نشد، از مردم معذرت‌خواهی خواهم کرد.

رئیس جمهور با بیان اینکه در اواسط سال 94 تورم بعد از 26 سال تک رقمی شد، گفت: برای اولین بار در سال 95 رشد اقتصادی در کشور 12.5 درصد شد که در آن سال مقام اول دنیا در شاخص رشد اقتصادی را کسب کردیم و همه با هم این کار را به نتیجه و سرانجام رساندیم.

 رئیس جمهور با اشاره به اینکه 3 فاز پالایشگاه ستاره خلیج فارس، روزانه 36 میلیون لیتر بنزین تولید می‌کند، افزود: همه قطعات و توربین‌های این پالایشگاه در گمرکات اروپا بود که بعد از برجام آزاد شد و 3 بار به بندرعباس سفر کردم و 3 فاز این پالایشگاه افتتاح شد. بسیاری از پروژه‌های افتتاح شده ماه‌های اخیر هم به دلیل رفع تحریم‌های ناشی از برجام بوده است.

دکتر روحانی افزود: فاز بعدی در پالایشگاه ستاره خلیج فارس در حال اجرا شدن است که در مجموع تولید بنزین در کشور به 45 میلیون لیتر در روز می‌رسد.

رئیس جمهور با بیان اینکه توانستیم قراردادی امضاء کنیم که تنها مصوب دولت نبود، بلکه مجلس و شورای عالی امنیت ملی نیز تصویب کردند و مصوب کل نظام بود، تأکید کرد: آیا اینکه 6 قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل کنار رفت و تا به امروز نیز آن قطعنامه‌ها کنار رفته است، ضرر کردیم؟

دکتر روحانی افزود: موضوع PMD که اتهامی بزرگ علیه جمهوری اسلامی ایران بود، در برجام حل شد و آژانس بین المللی انرژی اتمی اعلام کرد که فعالیت‌های هسته‌ای ایران صلح‌آمیز بوده و این یک دستاورد حقوقی بزرگ برای کشور بود.

رئیس جمهور با اشاره به اینکه نباید منکر این شویم که ایرادات و اشکالاتی وجود دارد، اما این توافق به نفع کشور بود، گفت: قبل از برجام صادرات نفت ایران یک میلیون بشکه بود، اما بعد از برجام به 2 میلیون و 800 هزار بشکه افزایش یافت که تا قبل از تحریم‌های اخیر آمریکا علیه ایران در سال 97 این صادرات نفت ادامه داشت.

دکتر روحانی با تأکید بر اینکه در 4 ماه اخیر 6.5 میلیارد دلار قطعات پالایشگاه‌ها بویژه پارس جنوبی وارد بندرگاه‌های کشور شده است، ادامه داد: در کالاها و مواد اساسی که نیازمندی روزمره مردم است، نیازمند واردات هستیم که البته باید خودکفا شویم و طبق اعلام سرپرست وزارت جهاد کشاورزی در خوزستان، محصولات کشاورزی نسبت به سال گذشته 2 برابر شده است و این به معنای آن است که به سمت خوداتکایی حرکت می‌کنیم.

دکتر روحانی با تأکید بر اینکه با تحریم‌های اخیر آمریکا، خرید اجناس برای کشور 15 تا 20 درصد گران‌تر شده است، گفت: سیستم بانکی نمی‌تواند مستقیماً کار کند و در این مسیر صرافان سهم خود را برمی‌دارند و کالاها گران‌تر می‌شود و همه ما برای بهتر شدن زندگی مردم تلاش می‌کنیم.

رئیس جمهور با اشاره به اختصاص ارز 4200 تومانی به کالاهای اساسی ادامه داد: بارها در دولت در این خصوص بحث کردیم که این نرخ ارز آزاد شود و برخی از وزرا نیز چنین اعتقادی داشتند، اما در نهایت به این نتیجه رسیدیم در صورت آزادسازی، زندگی مردم دچار سختی و قیمت‌ها در بازار 2 برابر می‌شود و برخی معتقد بودند این تفاوت قیمت را به صورت یارانه به مردم دهیم که در نهایت متوجه شدیم افزایش قیمت کالاها با این پرداخت تفاوت قیمت فاصله دارد.

دکتر روحانی با تأکید بر اینکه بنزین 2 نرخی و دلار چندنرخی سخت و فسادآور است، گفت: اما گاهی شرایط اضطرار بوجود می‌آید و باید در دوران سختی قبول کنیم و همه باید در کنار هم باشیم و دانشگاه‌ها در چگونگی اجرای این طرح وارد شوند.

رئیس جمهور در بخش دیگری از سخنان خود در جمع دانشجویان در دانشگاه فرهنگیان به موضوع اصلاح قیمت بنزین اشاره و با تأکید بر اینکه قانون ما را موظف می‌کند قیمت حامل‌های انرژی را افزایش دهیم، گفت: همیشه این بحث وجود داشته که افزایش قیمت بنزین به یکباره انجام شود یا به صورت سال به سال و کارشناسان نظرات متفاوتی در این زمینه دارند.

دکتر روحانی با تأکید بر اینکه اساس تصمیم به سهمیه‌ای کردن و افزایش قیمت بنزین این بوده است که نیازمند به واردات بنزین نشویم، گفت: قبل از این دولت بنزین  و گازوئیل وارد می‌کردیم و حتی در فصل زمستان گاز را هم وارد می‌کردیم، به طوری که یکی از کشورهای همسایه شمالی وقتی در یک زمستان سخت متوجه نیاز ما به گاز شد، قیمت را 9 برابر کرد و دولت قبل ناچار به پرداخت آن شد. خوشبختانه امروز نیازی به واردات گاز نداریم و حتی به کشورهای عراق و ترکیه، گاز صادر می‌کنیم. در گازوئیل هم امروز صادرکننده هستیم و در بنزین خودکفا شده‌ایم در حالی که در مقطعی مجبور بودیم برای تأمین بنزین از پتروشیمی‌ها استفاده کنیم که برای محیط زیست مشکل‌ساز بود.

رئیس جمهور خاطر نشان کرد: با این تصمیم برای بنزین به دنبال کنترل مصرف بودیم . مصرف بنزین در کشور در سال 97، 11 درصد افزایش یافته بود و پیش‌بینی این بود که امسال نیز 10 درصد افزایش مصرف داشته باشیم که اگر با همین روند ادامه می‌یافت در سال 1400 دوباره به واردکننده بنزین تبدیل می‌شدیم.

دکتر روحانی یادآور شد: در مورد درآمد حاصل از افزایش بهای بنزین نیز برغم نیاز دولت، همه درآمد حاصله را به خود مردم برمی‌گردانیم، هر چند که طبق قانون اجازه این اقدام را نداریم، اما با مجوز مقام معظم رهبری این کار را کردیم و پول حاصل از افزایش قیمت بنزین را به اقشار ضعیف که مشکل معیشتی دارند، برمی‌گردانیم.

رئیس جمهور خاطر نشان کرد: در این دولت تولید بنزین در کشور 2 برابر شده است و ما از تولید روزانه 52 میلیون لیتر در کشور به 107 میلیون لیتر رسیدیم که تا آخر سال این رقم به 110 میلیون لیتر در روز خواهد رسید.

دکتر روحانی با اشاره به نظرات مطرح شده از سوی یکی از دانشجویان در مورد وعده‌های دولت، گفت: اینکه دولت چقدر خدمت کرده و چقدر به وعده‌هایش عمل کرده است، انتظار این است که در محیط‌های دانشجویی و دانشگاهی به صورت روشن به موارد اشاره شود.

ه عنوان نمونه حقوق معلمان در این دولت حدود 3.5 برابر افزایش یافته است به طوری که متوسط حقوق معلم در ابتدای دولت ما یک میلیون و 300 هزار تومان بود، اما امروز این رقم به 4 میلیون و 100 هزار تومان افزایش یافته است

رئیس جمهور با بیان اینکه آمار و ارقام می‌گوید که اقدامات خوب و اثرگذاری در دولت انجام شده است، گفت: به عنوان نمونه حقوق معلمان در این دولت حدود 3.5 برابر افزایش یافته است به طوری که متوسط حقوق معلم در ابتدای دولت ما یک میلیون و 300 هزار تومان بود، اما امروز این رقم به 4 میلیون و 100 هزار تومان افزایش یافته است. حال شما 6 سال قبل را مقایسه کنید و بررسی کنید، اگر این دولت در مورد معلمین نسبت به دولت قبل کم کار کرده باشد، حق با شماست. اما اگر بررسی کردید و دیدید دولت ما نسبت به دولت قبل خدمات بیشتری ارایه کرده است، باید بگوییم.

دکتر روحانی افزود: طرح رتبه‌بندی معلمان اقدام بسیار مهم و سنگینی بود که آن را اجرا کردیم و امسال نیز به رغم مشکلات مالی 2 هزار میلیارد تومان برای آن در بودجه اختصاص دادیم. برای کمک به معلولین نیز یک هزار و 200 میلیارد تومان علاوه بر سال‌های قبل اختصاص دادیم.

رئیس جمهور با تأکید بر اینکه هدف ما کمک به مردم، حفظ محیط زیست و توجه ویژه به روستائیان بوده است، گفت: تا قبل از این دولت 14 هزار روستا برق داشت اما در سال‌های فعالیت این دولت به تنهایی 14 هزار روستا برق‌دار شد. در زمینه گازرسانی به روستاها هم همین‌طور است.

دکتر روحانی ادامه داد: نسبت به فعالیت‌های دانشجویی و آزادی دانشجویان و همین مراسم 16 آذر نیز در این دولت اوج گرفت و پررنگ شد. شما 16 آذرهای قبل از این دولت را ببینید، آیا به این گرمی و پرشوری بود؟

رئیس جمهور اضافه کرد: دانشجوی ستاره‌دار یکی از معضلات بود و در آغاز دولت ما همه اعتراض می‌کردند که چرا این معضل حل نمی‌شود. امروز وزیر علوم اعلام می‌کند که ما دانشجوی ستاره‌دار نداریم و این یک اقدام مهم و بزرگ است.

رئیس جمهور دربخش دیگری از سخنانش به دانشگاه فرهنگیان پرداخت وبا بیان اینکه از وضعیت این دانشگاه و مشکلات و مسائل آن اطلاع کامل دارد و به عنوان رئیس هیات امنا در جریان تصمیمات جلسات هیات امنا قرار می گیرد، افزود: حضور من در دانشگاه ها در حد توان و ضرورت است اما من از دانشگاه در امور مهم کمک گرفته و می گیرم.

دکتر روحانی با بیان اینکه اخیرا در چند موضوع مهم و ملی از دانشگاه کمک گرفته ام و در دو گزارش ملی این اتفاق افتاده است، گفت: ما به دانشگاه و دانشجو اعتماد داریم و از نظرات استادان دانشگاه در حوزه های مختلف علوم اجتماعی، اقتصادی و سیاسی استفاده می کنم و حضور در دانشگاه و در جمع دانشجویان و شنیدن نظرات و انتقادات آنان بسیار برای ما موثر و مفید است.

رئیس جمهور با اشاره به اهمیت جایگاه دانشگاه فرهنگیان در تربیت آینده سازان کشور، افزود: شما در این دانشگاه مهم برای تربیت میلیونها دانش آموز کشور آماده می شوید و وظیفه مهم تربیت نوجوانان و جوانان برای آینده کشور بر دوش شماست.

دکتر روحانی تصریح کرد: مشکل اینجاست که دانشگاه ها، دبیرستان ها و آموزش و پرورش  باید نسل جوان را برای دیروز تربیت نکنند، کتاب هایی که تدریس می کنیم برای قرن قبل یا 50 سال قبل است با ترجمه های ناقص ، کتاب امروز هم اگر ترجمه می شود علم امروز را تحویل داده ایم درحالی که ما باید دانش آموز و دانشجو را برای آینده تربیت کنیم.

رئیس جمهور ادامه داد: مهارت آموزی باید اولویت مهم دبیرستانها و دانشگاه ها باشد و کاری کنیم که دانش آموزان و دانشجویان ما بعد از فراغت از تحصیل، مهارت پیدا کنند و اگر ما توانستیم به دانش آموز و دانشجوی خود مهارت بیاموزیم آنگاه کار مهمی انجام داده ایم.

دکتر روحانی افزود: به وزیران آموزش و پرورش و علوم و همچنین معاون علمی و فناوری تاکید کرده ایم که در آموزش نوجوانان و جوانان، تحولات فناوری را مورد توجه قرار دهند و به گونه ای عمل کنند که دانش آموزان و دانشجویان به "آی تی" و "های تک"  به صورت کامل مسلط شوند و دانش آموزان و دانشجویان حتما باید برای شرکت های دانش بنیان آماده شوند.

رئیس جمهور با بیان اهمیت و نقش شرکت‌های دانش بنیان در جهان امروز، به افتتاح یک کارخانه نوآوری در تهران در ماه گذشته و همچنین آغاز عملیات اجرایی مشابه این کارخانه در استان یزد، اظهارداشت: از همه استانداران کشور خواسته‌ام نمونه‌ای از این کارخانه نوآوری را در استان‌های خود داشته باشند.

دکتر روحانی با بیان اینکه آینده کشور ما در سایه سرمایه علم و دانش، فناوری، مهارت، نشاط و امید تامین خواهد شد، گفت: با وحدت و انسجام می توانیم کشور را اداره کنیم و به سمت توسعه و پیشرفت سوق دهیم.

رئیس جمهور افزود: منابع ما محدود است و برای سرمایه گذاری در کشور نیازمند جذب سرمایه هستیم و در این راه، نیروی کار با مهارت واستفاده از فناوری روز دنیا اهمیت دارد و ما باید خودمان را برای آن روز آماده کنیم.

دکتر روحانی با بیان اینکه در تحولات علمی و فناوری  باید خود را برای فردا آماده کنیم، گفت: این کار در دانشگاه فرهنگیان بسیار مهم است و توصیه می کنم با برگزاری اردوهای بازدید از پردیس‌های فناوری و کارخانه‌های نوآوری ، دانشجویان را با این مراکز بیشتر آشنا کنید.

رئیس جمهور در ادامه با اشاره به شرایط امروز کشور، گفت: در شرایط آسانی قرار نداریم و شرایط سخت است اما مقصر ما نیستیم ، ما توافق را به هم نزدیم و تقریبا همه کشورهای دنیا بجز چند کشور، آمریکا را مقصر می دانند و اجماع بین المللی وجود دارد که آمریکا این شرایط را برای توافق برجام ایجاد کرده است.

دکتر روحانی در پاسخ به انتقاد یکی از دانشجویان درخصوص اعتماد دولت به آمریکا، گفت: ما به آمریکا اعتماد نکردیم به همین خاطر گفتیم که توافق را بعد از تصویب در سازمان ملل می پذیریم و امضا می کنیم، ما کار خود را درست انجام دادیم.

رئیس جمهور افزود: ببینید امروز آمریکا چقدر از برجام عصبانی است، معاون وزیر خارجه این کشور اخیرا گفته است که برجام را باید از بین ببریم  زیرا با وجود برجام ، چند ماه بعد خرید و فروش تسلیحات برای ایران آزاد می شود و این کشور می تواند از چین، روسیه و اروپا سلاح بخرد و به همه کشورها سلاح بفروشد.

دکتر روحانی ادامه داد: وزیر خارجه آمریکا عصبانی است و می گوید چرا اروپایی‌ها در مقابل ایران که به تعهدات خود عمل نمی‌کند، اقدامی نمی‌کنند و این نشان می‌دهد که برجام به نفع ما بوده است و ما کار خود را درست انجام داده‌ایم.

رئیس جمهور با تاکید بر اینکه برجام نه مقدس است ونه لعنتی ، گفت برجام یک قرار داد بین المللی است که باید تلاش کنیم از مزایای آن استفاده کنیم ، پیامبر(ص) هم با یهود  بنی قریظه قرار داد بست ، آنها خیانت کردند و پیامبر روبرویشان ایستاد، پیامبر با کفارپیمان بست و آنها پیمان شکستند. ما باید در هر شرایطی منافع خود را در نظر بگیریم.

دکتر روحانی با بیان اینکه بودجه سال آینده در هیچ کجا متکی بر مذاکره نیست و مبنای بودجه تداوم تحریم است، گفت: وظیفه قانونی و انقلابی ما است که از هر راهی که برای رفع مشکلات وجود دارد، استفاده کنیم.

رئیس جمهور تاکید کرد: دشمن بدنبال این است که به مردم ما فشار وارد کند، مردم ایستادگی و مقاومت می کنند اما معنایش این نیست که اگر راهی داریم که نقشه و توطئه دشمن را بشکنیم، آن راه را نرویم. مذاکره لازم و یک کار انقلابی است.

دکتر روحانی با بیان اینکه همه باید با هم باشیم، گفت: انتخابات پیش روی ماست، فضا را آرام کنیم و همه در انتخابات فعال شویم، دانشجویان و دانشگاهیان در این زمینه وظیفه مهمی بر عهده دارند.

رئیس جمهوربا تاکید بر اینکه آنها که می گویند انتخابات فایده و خاصیت ندارد، دلسوز مردم نیستند، گفت: همه باید تلاش کنیم با حضور در انتخابات و پای صندوق‌های رای، افراد لایق تر و بهتر را  انتخاب کنیم و آینده بهتری را برای کشور رقم بزنیم.

 در دیدار پرشور دانشجویان دانشگاه فرهنگیان با رئیس جمهور، نمایندگان 7 تشکل دانشجویی دیدگاه‌ها، نظرات و نقدهای خود را در زمینه‌های مختلف بیان کردند.

نمایندگان انجمن های علمی و کرسی های آزاد اندیشی، شوراهای صنفی، انجمن های اسلامی، کانون های فرهنگی دانشجویی، بسیج دانشجویی،نشریات دانشجویی و جامعه اسلامی دانشجویان در سخنانی صریح به بیان دیدگاه های خود درخصوص مسائل مربوط به دانشگاه و دانشجویان و همچنین موضوعات روز جامعه پرداخته و در حضور رئیس جمهور و در فضایی آزاد دولت را به نقد کشیدند.

انتقاد از وضعیت اقتصادی کشور، اتکا به جوانان و نخبگان کشور به جای اتکا به غرب و آمریکا، انتقاد از برجام، عملی نشدن وعده های دولت و رئیس جمهور به مردم، رفع نگاه تبعیض آمیز نسبت به دانشگاه فرهنگیان در مقایسه با دیگر دانشگاه های کشور، ضرورت حمایت از آزادی بیان دانشجویان ، انتقاد از نحوه اجرای افزایش قیمت بنزین و مشکلات ناشی از آن، انتقاد از نحوه خصوصی سازی ها در کشور،حمایت از جوانان و توجه به زنان، مقابله با مافیای کنکورو مدارس لاکچری، بازنگری در آئین نامه های وزارت علوم درمورد دانشجویان از جمله آئین نامه انضباطی، بازنگری اساسنامه دانشگاه فرهنگیان و توجه ویژه دولت به این دانشگاه، توجه ویژه به معلمان و فرهنگیان و اجرای کامل و درست طرح رتبه بندی، اعتماد به نسل جوان در سپردن مسئولیت ها، استفاده از ظرفیت دانشجویان و دانشگاه برای کمک به حل مشکلات کشور، توجه ویژه به کانون های فرهنگی و هنری دانشجویی، از جمله مواردی بود که از سوی دانشجویان مطرح و مورد انتقاد قرار گرفت.

نمانیده انجمن های اسلامی در سخنان خود با تاکید بر اینکه پشیمان نیستیم که به شما رای دادیم، گفت: آقای رئیس جمهور انتظار داریم به وعده های خود عمل کنید، از وضع موجود ناراحت هستیم اما ناامید نیستیم.

نماینده جامعه اسلامی دانشجویان نیز با بیان اینکه ما مخالف شما نیستیم اما منتقد هستیم، انتقادات خود را بی پرده و در حضور رئیس جمهور مطرح کرد.

 محسن حاجی میرزائی وزیر آموزش و پرورش نیز در سخنانی با تبریک روز دانشجو و قدردانی از رئیس جمهور بابت حضورش در این روز در دانشگاه فرهنگیان، این حضور را نشانه اهمیت معلمان و فرهنگیان برای دولت و شخص رئیس جمهور دانست.

وزیر آموزش و پرورش با اشاره به موارد مطرح شده از سوی دانشجویان در این جلسه، گفت: دانشجو پرسشگر است، داور نیست، پرسش حق دانشجو است اما برای داوری باید تامل بیشتری کرد.

حاجی میرزائی افزود: گام های مهم و بزرگی در دولت تدبیر و امید برای بهبود وضعیت معیشت فرهنگیان برداشته شده و رشد بودجه تعلیم و تربیت در بودجه سال آینده  از همه دستگاه ها و بخش ها بیشتر است، دولت به آموزش و پرورش توجه ویژه دارد.

وزیر آموزش و پرورش تاکید کرد: دانشگاه فرهنگیان باید الگو و نمونه باشد.

منبع: پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست‌جمهوری

66

نظرات 49
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما پس از تایید توسط مدیر سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشند منتشر نخواهد شد.
محمدرضا کیانفر 0 0 پاسخ 1398/9/20 -19:16

ابوالفضل قدیانی فعال اصلاح‌طلب گفت: تحریم انتخابات انفعال نیست بلکه شرکت در انتخابات مجلس فرمایشی انفعال کامل است. آقای قدیانی، تریبون مجلس از بایدها می‌باشد زیرا برکناری دیکتاتوری و جاگزینی دمکراسی بدون همکاری ارگانها و نهادهای جمهوری اسلامی ناممکن است. سرور گرامی، تنها راه نجات کشور اتحاد ماست که هم‌صدا جمهوری اسلامی را تشویق به انجام دو فوریت نماییم: 1- مذاکره با آقای ترامپ برای دفع تهدیدات خارجی، 2- به رسمیت شناختن حق آزادی بیان مصوب قانون اساسی جهت حل مشکلات داخلی، با تشکر از توجه شما،

حسین قزل 1 1 پاسخ 1398/9/19 -13:36

باسلام،حرفهای وطن فروش هیچ اعتباری نداره،وکسانیکه به این نکبت رای دادن فقط به غرکمروزیرشکم فکرمیکردن وبفکرمعیشت ملت مظلوم وتحت فشاراقتصادی کمترین اهمیتی قائل نبودن #امان ازجهل امیدوارم ملت هوشیارشده باشن وبه رهنمودهای #امام خامنه ای بادقت کامل عمل کنن #لیبرالهای غربگدا #روغنفکران وطن فروش #خائنین بی غیرت

سعید 2 1 پاسخ 1398/9/19 -11:18

رئیس جمهوری که خبراز گرانی بنزین نداشته باشه به درد جرز لای دیوارمیخوره.واگه هم خبر داشت وکاری نکرد خیلی بی شرفه.خیلی بی وجدان

فاطمه عزیزی 1 1 پاسخ 1398/9/19 -10:09

هرچی سرتون میاد حقثونه بیشترازین باید سرتون بیاد خودتون کردین خودتون به این مفت خورا رای میدین برنده هم شدین ریختین خیابون رقص وپایکوبی کردین معلوم بود مناظره هاشو ندیدین که بهش رای دادین یا دیدین چقدر نادان بودین که باز اونو انتخاب کردین.چوب نادانی یه عده رو داریم میخوریم تواین دو سه سال انقدر فقیر شدیم که پول ندارم دندونم شکسته درست ‌کنم میرم میکشم پول ندارم برای بچم لباس بخرم هر وسیله خونه خراب بشه دیگه نمیتونیم عوضشو بخریم . ننگتان باد...یه ضربالمثل میگه مردمتو فقیر کن بهشون حکومت کن.

صمیم 1 2 پاسخ 1398/9/19 -02:19

وقاحت و بیشرمی هم حدی داره دست هرچی متقلب و دروغگو هست رو از پشت بسته متاسفم برای ایران عزیزمون که این آدم نما شده رئیس جمهورش

Abdollah 1 1 پاسخ 1398/9/19 -00:00

من نمیدونم مردم و دانشجویان عزیز با اینکه میدونن ریس جمهور اینهمه دروغ و حرفهای ضد نقیض میزنه چرا میرن پای صحبتش میشینن حیف وقتتون نیست.هر کدوم از این مسیولین ده برابر ترامپ و تحریم ها به مملکت ما ضربه زدن.آقا جلسه سخرانیشونو تحریم کنین .... یا علی

صاعد 4 1 پاسخ 1398/9/18 -23:16

بابا‌اینا‌تماما‌حرف‌دولت‌نمیتونه‌نفت‌صادر‌کنه‌خرج‌خودشو‌ دراره‌بنزینو‌گرون‌کرد‌تا‌خرجشو‌دراره‌‌توته‌مونده‌شم‌یه‌چیزی به‌مردم‌بده

سلمان 1 1 پاسخ 1398/9/18 -22:40

هر گونه توهین و سبک کردن مردم توسط روحانی به مردم صورت میگیره و مردم تحقیر میکنه اما اگه آزادی بیان و آزادی صحبت حتی در حد فحش به این شخص بود مشاهده میکردید که کل مردم چی به ایشون می گفتند حالا هم این صحبتها که توهین هم نداره رو نمیزارید خدا دیگه جوابشو بده

دوستدار ولایت 2 1 پاسخ 1398/9/18 -22:39

واقعا یه نفر به این بنده خدا حالی کنه که بره بالای منبر براش بهتره چون خودش نمی فهمه که چکار داره می کنه با مملکت پاک شهدا. یه روز میگه خوبه یه روز میگه بده آخر ما نفهمیدیم که کارشون خوبه یا بد. گرچه فکر می کنم که علائم پیری باشه.

کاویانی 1 1 پاسخ 1398/9/18 -22:04

با سلام،بعد حدود 7سال کیه خط مشی آقای روحانی رو متوجه نشده باشه،ایشون بالجبازی میخوان برجامشونو بخیالشون بسرانجام برسونن!!کسی نیست بگه مذاکره باید در مسیر برد برد طرفین باشه نه آمریکاییکه قصدش زورگفتن و ازدور دادمیزنه نه پیشرفت هسته ای نه موشکی نه حق تبلیغ گفتار واندیشه وافکارتونو دارید وهرچی من بگم همونه وحق اعتراضم نداری!هر کسی بخواد چنین مذاکره ای انجام بده باید بر سلامتی عقلی وروانیش شک کرد،ما بمرحله ای رسیدیم که باید دنیا بعنوان یقدرت قبولمون کنه واگر به مسلمانان وکشورهای همسایه مون کاری نداشته باشن واسراییل حدودشو بفهمه باما مطمئنا"بمشکل برنمیخورن،پس فقط استقامت واستفاده ازنیروهای جوان وکارآمد وپیشرفت علمی راه حل ماست نه کولی دادن بظالمین وباترس ومنت زندگی وحیات ادامه داشته باشه،ممنون

نگین 0 1 پاسخ 1398/9/18 -20:36

از چند ماه قبل مرتب ساز گران شدن بنزین را می زدند جو جامعه را می خواستند محک بزنند و یک مرتبه حمله گازانبری مثل قالیباف حمله کردند و گران کردند دست تو جیب مردم کردند و با کمال وقاحت مردمو با اشراری که اماده کرد ه بودند جو نارضایتی را به جنایت کشاندند مدیریت جهانی محو این وان را کنار بگذارید دشمن تراشی کردن بسه مردم در رنج و تعب هستند فقر بیداد می کند مردم هر روز فقیر تر می شوند مملکت افتاده دست یک مشت پاچه خوار و بله قربانگو تا کم میارن از جیب مردم مایه می گذارند مدیریت افتضاح و تا کار امد و بر نامه نداشتن و بر نامه ریزی نداشتن مملکت را به ورطه سقوط میبرد هر نقدی در گلو خفه میشود هر پیشنهاد سازنده ای بها داده نمیشودبا زور هم کار پیش نمیره دست و پا را باید از خاور میانه جمع کرد و هزینه را صرف مردم کرد نارضایتی مردم از دشمن خارجی خیلی بیشتر هزینه برای نظام دارد

امیر 6 0 پاسخ 1398/9/18 -18:44

اینکه گفته شناسنامه ندارن حتمامنظورش این بوده شناسنامه همراشون نیست آخه رئیس جمهوررروهمچین حرفی. اون طفلک حتی خبرنداشت بنزین کی میخوان گرون کنن امامجلسیها وتلویزیون وهمه گنده هاشون خبرداشتن یعنی اینقدر بی آزار سرش توی لاکش. بنطرمن حتی فیلم درگیری مردم هم ندیده که چطورملت کشتن وکتک زدن اینم بخاطر روحیه لطیف جناب روحانی. دامادش که اصلا توی باغ نیست وفکرمیکنه وست تگزاس اینترمدیت یک شرکت نفتی یعنی اینقدرسرش تولاک خودش فوق لیسانس حداقل داره ومیخوادبشه نماینده مردم.

بنده ی خدا 11 1 پاسخ 1398/9/18 -18:36

خدا لعنت کنه این کذاب رو واونایی که برا بار دوم هم بهش رآی دادن همشون باید جواب گو باشن حق وناس

شهاب 5 1 پاسخ 1398/9/18 -18:14

از رنگ صندلی ها معلومه این سالن کاملا گزینشی پر شده...

ف.م 2 4 پاسخ 1398/9/18 -18:11

منم دیگه بیزار شدم از انتخاباتی که تموم اینا از قبل هماهنگی میکنن...بعدش مردم بیچاره مث عروسک خیمه شب بازی جلوی صندوق های رٵی باشن.....متنفرم.....از گرونی و ناراحتم از بچه های کارکه هنوز که هنوزه ایران ما هم فقرش زیاد شده....هم مشکلات گرونی و هزار مصیبت دیگه......الهی که هر کسی که پول مردم می چاپن ومیخورن وبه اسم مفاسد واون یکی ریس بانک پولهای مردمو میخورن و به اروپا سفر میکنن ...اونوقت مردم و همنوع همشری های مـــا...اینجور زندگی میکنن......هیچکس به درد ما نرسید و نخواهند رسید.....صدای ما تو این چهار دیواری محکوم به حبس شده.....

اکبر 12 0 پاسخ 1398/9/18 -17:55

این روحانی همون بنی صدره اما در لباس دیگه. به هیچ وجه امکان نداره تمام پول بتزین رو به مردم برگردونن. بنزین و دلار و اجناس رو بخاطر اینکه جیب خودشون پر بشه گرون کردن لعنت خدا بر چنین آدمایی

علی 8 0 پاسخ 1398/9/18 -17:51

میدونید چرا امسال آقای روحانی امسال برخلاف سالهای دیگه به دانشگاه فرهنگیان رفت؟ چون اگه به دانشگاههای دیگه می رفت معلوم نبود دانشجویان با چی ازش استقبال می کردند. رفت یه دانشگاهی که دانشجوهاش کارمندان خود دولت باشند تا کسی جرات هیچگونه اعتراضی نداشته باشه!

چی بکم والاه 5 0 پاسخ 1398/9/18 -17:51

هر وقت دانشجو به نظام اعتمادکرد نظام هم به دانشجو اعتماد خواهدکرد

الف میم 9 0 پاسخ 1398/9/18 -17:49

اگه راست میگه به جای دانشگاه فرهنگیان یه سر میومد دانشگاه تهران! بعد دو روز یادش افتاده روز دانشجویی هم هست . دانشگاه فرهنگیان که کارمندای خودت هستن و از ترس جرات اظهار نظر ندارن چه برسه انتقاد. کی تموم میشه این چند سال؟ یعنی سال ۱۴۰۰ رو میبینیم؟ هعی....

کاربر ناشناس 6 0 پاسخ 1398/9/18 -17:45

مردم بیچاره کردند حتی نان خوردن ندارند، با اینکه معلم زن سرپرست خانوار بازنشسته هستم یارانه معیشتی یه من تعلق نگرفته با حقوق 2600 با سه دانشجو

حسین 3 2 پاسخ 1398/9/18 -17:40

خدایا مرگ ما را برسان دیگه تحمل ما تموم شد ای خدا

جعفر 10 0 پاسخ 1398/9/18 -17:20

❌ كدام دزد بانك را بزنه؟ „وودی آلن" فیلمی داره به نام: "پول رو بردار و فرار کن، سام" در صحنه ای از فیلم، او به همراه سه نفر دیگر جهت سرقت با اسلحه وارد بانکی میشوند از شانس بدشان همان لحظه باند دیگري هم براي سرقت با اسلحه وارد همان بانک میشوند با هم بحثشان میشود و رهبر هر دسته‌ای معتقد است باند او زودتر اقدام کرده و حق انهاست که بانک را بزنند بالاخره به این نتیجه میرسند که از کارمندان و مشتریان بانک نظرخواهی کنند، که آیا شما دوست دارید توسط این گروه چاپیده شويد یا ان گروه!؟ بگذریم... شما در انتخابات به کدام کاندیدا رأی می دهید؟

اقای وکیل 18 1 پاسخ 1398/9/18 -17:20

وقتی رئیس جمهور مردمش رو نفهم فرض میکنه و هر دروغی رو با چاشنی خنده تمسخر امیز توی رسانه ملی به مردم تجویز میکنه، انتقاد من چه فایده ای داره؟ کاش در انتخابمون کمی هم از تدابیر رهبری پیروی میکردیم تا اینچنین مملکت در باد و مایه تمسخر نباشیم.

میرزا 16 2 پاسخ 1398/9/18 -17:19

میگه حقوق فرهنگی ها را سه ونیم برابر کردیم بگو اجناس چند برابر شده مردم را چی فرض میکنید .......خودت وجد وآبادت

عاکف بهدادفر 6 0 پاسخ 1398/9/18 -17:16

سالم..اقای روحانی...ریاست محترم جمهوری اسلامی..فرمایش شما درست..شماقانون م.خ.ک را اجرا نکردید وباعث بدبختی ما شدید.ما بشما رای دادیم..شمامارا بیچاره کردید..نفت زیز پایمان است ولی جرات استفاده از انرا نداریم.من خانه ندارم..یک پراید مدل 89دارم که پول ندارم بنزین3تومنی بزنم وحداقل کرایه کشی کنم..مبلغ 5ملیون بمن واوم دادید بخدا قسصشو نمی تونم بده.اینم شد زندگی..بخدا بمرگم راضیم...

مصطفی 6 0 پاسخ 1398/9/18 -17:11

بنزین باید تک نرخی وهمان لا اقل هزار وپانصد که مجلس گفته باشد این چهل هزار تومان پول یک نسخه دکتر یا دو روز یک فرد بیشتر نیست عطایش را به لقایش بخشیدیم الان میوه دو تا سه برابر شده یعنی پرتقال ونارگی که پارسال سه هزار بود حالا شش هزار تومان می دهند که اگر بنزین گران نشده بود همان سه هزار وپانصد تا چهار هزار تومان بودقبلا هم چهل هزار رایانه دادند نان ده برابر شد قبض اب وبرق وگاز تا ده برابر قبض گاز می امد حداکثر پنج هزار بعد یارانه شد هفتاد هزار وصد هزار وبقیه چیزها اگر قرار بود برای مردم دهند پولش چه کاری بود حالا که قیمت ها دوبرابر است دیگر فروشنده ها تولیداتشان را مانند قبل نمی دهند اری لا اقل تک نرخی وهزار وپانصد واین پنجاه هزار تومان هیچ دردی را از کسی دوا نمی کند .اگر منظور فایده به کپر نشینان وعشایر است که خیلی جمعیت نداشته ارگانی کمک نماید که پنجاه هزار تومان به هیچ درد مثلا عشایر ودامداران نمی خورد این مشاوران چگونه مخارج را حساب می نمایند .بهرحال اگر برای قاچاق است که برای یک بی نماز در مسجد نمی بندند بروند جلویشان بگیرند بهرحال این دو نرخی ضرر فی ضرر است برای همه همان یک نرخی وهزار وپانصد تومان .اگر می خواهی خدمت نمایید لا اقل بنزین هزار هم به مستحقین بدهید .

زهرا 10 0 پاسخ 1398/9/18 -17:11

چی شد ب این زودی پشیمون شدین دم از فساد بنزین دو نرخی میزنید با این حرفا میخا برنامه جدید بچینید بنزین و سه تومنی کنید باز مردم بدبختر کنید خدا ازتون نگذره

حسین 15 0 پاسخ 1398/9/18 -17:07

واقعا حالمون ازین بهم میخوره و دچار تهوع و استفراغ میشیم واقعا از هرچی کلید و صاحب کلید متنفریم.دهانش را تا بناگوش باز میکند و دروغ میگوید و به ریش ملت میخندد حتی در روابط خارجی هم منفعل و با خنده های مضحک و منفورانه آبروی ملت را به مسخره میگیرد.خداااااااا جواب این کذاب را بدهد

Azad 12 0 پاسخ 1398/9/18 -17:01

کجا هستن اونهایی که قرار بود به پاسپورت ایرانی ارزش بدهند، کجان اونهایی که قرار بود سفره مردم رو رنگی کنن، کجان اونهایی که میگفتن با برجام همه مشکلات رو حل میکنن، کجان اصلاح طلبان

علی 12 1 پاسخ 1398/9/18 -17:00

مردم ازاین دروغگو و دلقک متنفر هستند با چه رویی به موبایل همگان با زور پیام تبریک عید را میفرستدچه عیدی چرا مملکت را به ویرانه تبدیل کرده سرمایه های این کشور کجا میره چرا ایران را مثل گوسفند قربانی به کشورهای عربی مثل سوریه و لبنان و عراق و یمن و قطر و افغانستان و غیره پخش میکنه مگه بیت المال برای مردم خودمون نیست چرا عرب را بر عجم مسلط میکنند؟و هزاران چرای دیگر با سیاستهای کثیفی که ذره ای به مردم خودمون توجهی نمیشود.

نرگس اشرفی 12 0 پاسخ 1398/9/18 -16:55

به نظر من جماعتی که اونجا نشسته وبه اراجیف رئیس جمهور کذاب گوش دادن گذینشی بوده اند .والا حتی یک نفر در تالار باقی نمیماند وانجا را ترک میکردند .اگر راست میگه میرفت بین همون کسانی سخنرانی میکرد که جناب آقای رئیسی تشریف بردند وصمیمانه سخنرانی کردند

حسن 12 0 پاسخ 1398/9/18 -16:47

حرف های دروغ این آدم اصلا ارزش فکرکردن و خواندن ندارد.حسن چاخان ازت متنفرم خدا جوابتو بده

پرهام راد 8 0 پاسخ 1398/9/18 -16:45

بنطرم نطرسنجی بگدارید کدوم رییس دولت بیشترین دروغ رو گفته تا الان بنطرم اول روحانیه دوم احمدی نژاد سوم هاشمی چهارم خاتمی

محمد عظیمی 8 0 پاسخ 1398/9/18 -16:24

جناب ریس جمهور محترم. شما با بی تدبیری و نومید کردن بیش یک و نیم میلیون خانواده‌های بازنشستگان لشکری و کشوری پیش از سال 88. را به قشر فقیر جامعه تبدیل نمودید. من مهندس سی سال خدمت در وزارت مسکن و شهرسازی که بازنشستهء پنج فروردین 87 هستم اکنون حقوق بازنشستگی دو. و هفت دهم میلیون تومان دریافت می کنم با اینکه دهه 7عمرم دارد سپری می شود و بزرگ خاندان و خانواده هستم هرروز دارم از شرمندگی آرزوی مرگ میکنم. چرا؟ آیا هدف ما از انقلاب فقر و فلاکت و تباهی بود؟ ؟ .چهل سال است به مردم ایران دروغ می گویید ریاکاری میکند همهء ثروت مملکت را چپاول کردید. گناه مردم چه بوده؟ ؟تا چه زمانی مردم ایران باید رنج و عذاب بکشند تا آخوندها و سپاهیان و نیروی انتظامی جمهوری اسلامی مملکت را غارت کنند؟ ؟تا کی ..؟؟

... 10 0 پاسخ 1398/9/18 -16:13

فقط میدونم یه مشت حرف مفت و چرت و پرت میگه حیف اون کاغذ و خودکاری که اسم اینو رو نوشتم

یه معلم 6 0 پاسخ 1398/9/18 -16:13

فکر کنم آقای روحانی افزایش نرخ بنزین و مواد غذایی و دیگر لوازم رو که در این دو سال حداقل سه برابر شدن با حقوق معلمان اشتباه گرفته، یا من معلم نیستم یا اسم رمز گرونی اجناس تو این دولت حقوق معلم ها هستش و آقای روحانی برای افزایش قیمت اجناس از اسم رمز حقوق معلمان استفاده می کنه

علی 5 2 پاسخ 1398/9/18 -16:09

حیف از این همه تلاش که برای اقای روحانی کردیم

ملت تحت ستم 11 0 پاسخ 1398/9/18 -16:05

دانشجویی که در چنین مراسمی میشیند و به دروغ های این دغل باز گوش می‌دهد به شعور خود توهین کرده است.

مریم 19 0 پاسخ 1398/9/18 -16:00

چوپان دروغگو

الف 12 0 پاسخ 1398/9/18 -15:55

مملکت رو خراب کردن حالا دار ه تصمیم عوض میشه چه نوع مملکت داری هست مردم هم جوانهاشو از دست دادن ، خدایا به فریاد این ملت برس

شادی 9 0 پاسخ 1398/9/18 -15:48

وقتی همه مشکلات رو می دونم ولی کاری نمی کنند چه فایده داره دونستم اونا وقتی مسئولین پول گوشت وبرنج هزار اقلام رو از جیب نمی دن و خبر از گرسنه ها ندارم چطور باید از اونا دفاع کرد

هاشم اقدمی فرد 17 0 پاسخ 1398/9/18 -15:43

تا آنجائیکه میدانم تمام گفته های رئیس جمهور عزیزم دروغ بوده با اومدنش وضع مملکت را داغون کرده رحمت به ترامپ که آقای روحانی دستهایش را از پشت بست

علی سوری 10 0 پاسخ 1398/9/18 -15:33

سلام فشار گرانی بنزین زندگیمون را فلج کرده من یه وسیله موتور دارم به خدا ندارم یه لیتر بنزین واسش بخرم خرج خانواده هم چهارنفر هست گردم کرایه نشین هستم بی کارم هستم شغلم کارگر ساده ندارم یه زندگی در حد بخور نمیرم داشته باشم با گران شدن بنزین همه چی بدترهم شد کنترل قیمت اجناس هم به نظر من هست اما نه واسه همیشه جلو چن نفررا میخان بگیرن خواهشا حد عقل قیمت بنزین را بیارید پاینتر آخه سه هزار خیلی زیاده واقعا نابودگر است آقای ریس جمهور به دادمردم برس واقعا اینجوری داریم نابود میشیم زندگی مون داره از هم می پاشه به این همه گرانی گرانی گرانی

ناامید 21 0 پاسخ 1398/9/18 -15:13

حس بدی دارم احساس میکنم عالم آدم دروغ میگن احساس میکنم ایران فقط واسه آقازادهاست و جایی برای امثال من که کلی درس خوندم نیست احساس میکنم ما علف هرزیم احساس بدی دارم دلم یه زندگی خوب میخواست و الان در آستانه ۳۰ سالگی مجرد بی پول بیکارم و دلم این زندگی رو نمیخواد ، میدونم منتشر نمیکنین ولی همینکه یه نفر شاید مسئول سانسورتون هم بخونه خوبه میدونم یه نفر حسم فهمیده ، مخاستیم زندگی کنیم

بنده ای از بندگان خدا 15 0 پاسخ 1398/9/18 -15:12

بله راست میگن جناب رییس جمهور تورم ۲۰ درصد یعنی پوشک ۲۰ تومنی شده ۶۵ تومن گوشت ۳۰ تومانی شده ۸۰ تومن خونه ۲۰۰ میلیونی شده یک میلیارد عاقبت هر ملتی رو فقط خود اون ملت رقم میزنن انشاالله تو انتخابات های بعدی اثری از مدیران و وزیران بالای ۴۰ سال نباشه

بدبخت ایرانی فلک زده گشنه تشن۶ به خون مسئولین 11 0 پاسخ 1398/9/18 -15:07

یک مشت دروغگو و اختلاس گر شدن سر نظام و اسلام

رفیق 23 10 پاسخ 1398/9/18 -14:51

من به شخصه دست ترامپ رو میبوسم که حداقل برای مردمش سنگ به سینه میزنه نه برای یمن و فلسطین و لبنان و سوریه که ما رو آدمم حساب نمیکنن و ما شدیم کاسه داغتر از آش منجی تمام مظلومان جهان ممنون از خبر فوری

ناشناس 1398/9/18 -19:33

ترامپ هم سنگ اسراییل وونزوئلا و...خیلی جاهای دیگه به سینه میزنه وهزار برابر خرج میکنه توی عراق وافغانستانو ژاپن و... برای اسراییل هم که ردیف بودجه داره اصلا کم خرج سربازاش وپایگاهاش تو سوریه وعراق وژاپن و...که نمیکنه کم خرج مخالفای کشورای دیگه مثل روسیه ونزوئلاوکوبا وکره شمالی وخیلی روشن مخالفای ایران خودمون که بودجه دارند از بودجه امریکابنابراین اینقدر چرت وپرت نگید وقتی رئیس جمهور مکاری که داره ضد ملت طوطئه میکنه رو روی کار آوردین یا نماینده فله ای مینویسید بره مجلس دیگه چه توقعی دارید اینقد فرافکنی نکنید از این خرجا همه کشورا دارند تا در مواقع سخت وبحرانی دوستی داشته باشندبا توجه به شرایط خودشون.پس لطفا الان توی این شرایط سخت نسبت به ضعیفترها انصاف داشته باشیم وما مردم خودمون هوای همدیگه رو داشته باشیم انصاف ووجدان به هم رحم کنیم انشالله فرجی پیدا بشه

دکتر 16 1 پاسخ 1398/9/18 -14:10

آقای روحانی وقتی .مردم را اغتشاشگر خطاب می کنید ،به دانشجو چه میفرمائید

خبر فوری در شبکه های اجتماعی
khabarfoori in social networks