روحانی: چرا تشکر نمی‌کنید؟/ کار دولت در زمینه سلامت از زمان هخامنشیان تا امروز بی سابقه بوده است


22 خرداد 1400 - 11:00
60c45250784b3_60c45250784b9
رییس جمهور با برشمردن اقدامات انجام شده در حوزه سلامت و مهار بیماری کرونا در کشور گفت: این روزها شاهد تحریف و تغییر و آمار غلط و دروغ هستیم.

 

حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی صبح امروز در جلسه ستاد ملی مقابله با ویروس کرونا، با تبریک فرارسیدن میلاد حضرت معصومه (س) و روز دختر گفت: در این ایام، علاوه بر تقدیر از دختران، باید به پرستاران هم اشاره کنیم. پرستاران اعم از بانوان، مردان و دختران است. آنها نقش بسیار ارزشمندی دارند. در آموزش، دختران و بانوان ما نقش مهمی دارند. در حوزه اقدام و عمل حضور دارند.

وی با بیان اینکه از دختران هوشمند جامعه که علاقه‌مند به فرهنگ ایران و اسلام هستند، قدردانی می‌کنیم زیرا به پیشرفت کشورشان عشق می‌ورزند، اظهار داشت: در روستاها آنها از دیرباز حضور اقتصادی دارند و امروز در مشاغل دیگر و پست‌های مدیریتی نقش دارند.  

رییس‌جمهور ادامه داد: ۱۶ ماه از درگیر شدن کشور با بیماری خطرناک کووید ۱۹ می‌گذرد. در این مدت سه موج بلند را پشت سر گذاشته و موج چهارم را در حال پشت سر گذاشتن هستیم.  

روحانی با تقدیر از مردم و بخش‌های مختلف جامعه تصریح کرد: این روزها زبان تشکر در کشور ما دچار لکنت عجیبی شده است. زبان نقد و انتقاد همیشه باز بوده و زبان تخریب و تغییر و تحریف به راه افتاده است. باید از خدمات و اقدامات یک ملت بزرگ صحبت کنیم. بعضی‌ها فکر می‌کنند اگر از دولت و وزارتخانه صحبت کنند، برایشان دردناک است. از مردم صحبت کرده و تشکر و تقدیر کنید، آنها که فعال بودند.

وی با تاکید بر اینکه کار بزرگی در کشور صورت گرفت، خاطرنشان کرد: از بهمن ۹۸ که فهمیدیم ویروس کرونا به این کشور وارد شده است، ابزار و امکاناتی نداشتیم، کیت تشخیص در اختیار نداشتیم. در آن شرایط کار را شروع کردیم. خوشبختانه در کیت تشخیص روی پای خود ایستادیم و در زمان کوتاه این کیت را تولید کردیم.  

به گفته رییس‌جمهوری، توانستیم در این مدت آزمایشگاه‌ها را به سرعت توسعه دهیم و از دو آزمایشگاه به چند صد آزمایشگاه رسیدیم. امروز خودکفا هستیم و شاید هم بتوانیم کیت تشخیص را هم صادر بکنیم و در یک روز ۱۵۰ هزار مورد اقدام تشخیصی انجام دهیم. نهادها تلاش و کوشش کردند و این کار عظیم را انجام دادند که امروز ما در این زمینه کمبودی نداریم.

رییس دولت‌های یازدهم و دوازدهم با اشاره به اقدامات دولت برای تهیه سایر اقلام مورد نیاز گفت: در روزهای اولیه‌ تشخیص این شد که برای حفاظت از این ویروس ما از ماسک و دستکش و وسایل شوینده استفاده کنیم. شما دیدید که در کشورها چه خبر شد، حتی در کشورهای بزرگ و صنعتی، در فرودگاه و هوا و زمین ماسک را از دست یکدیگر قاپیدند. البته ما در روزهای اولیه ماسک را به کشور چین اهدا هم کردیم.  

وی ادامه دارد: ما به صحنه آمدیم و شرکت‌ها و صنعت همه وارد شدند و توانستیم ماسک را در زمان کوتاهی به اندازه کافی تولید کنیم و قیمت را هم متعادل و متناسب کرده و در اختیار همه قرار دهیم. در مواد شوینده و امثال آن مشکلی در کشور به وجود نیامد و همه چیز به وفور در اختیار بود

رییس جمهوری عنوان کرد: حالا مقایسه کنیم با کشورهایی که در هفته‌های اول فروشگاه‌های آنها دچار چه مشکلاتی شد. شاید یک و ماه نیم زمان برد تا بتوانند شرایط را عادی کنند اما ما حتی برای یک روز هم شرایط غیرعادی نداشتیم.

روحانی افزود: در تجهیزات پزشکی هم وضعیت ما همین‌طور بود وقتی ما ماسک N۹۵، گان، ونتیلاتور و اکسیژن‌ساز می‌خواستیم در کشور تولید شد و در اختیار قرار گرفت. همه نیازهای فوری در ارتباط با کرونا در بیمارستان‌های ما به سرعت تامین شد. البته آسان نبود و سخت بود.

 همه بیمارستان‌ها مجهز به دستگاه اکسیژن‌ساز شدند

وی اضافه کرد: همین امروز معاون درمان وزارت بهداشت و درمان در جلسه گزارش دادند که ۵۰ درصد بیمارستان‌های ما مجهز به اکسیژن‌ساز نبودند اما همه تامین شد و امروز همه بیمارستان‌ها دارای این تجهیزات هستند. حتی سیتی‌اسکن در اختیار بیمارستان‌ها قرار گرفت. حدود ۲۵۰ دستگاه سی‌تی اسکن در اختیار بیمارستان‌ها قرار گرفت و بیمارستان‌ها ما در این زمینه تجهیز شد.

رییس دولت تدبیر و امید خاطرنشان کرد: مهم این بود که در طول این ۱۶ ماه ما دچار کمبود تخت نشدیم. من دچار حیرت هستم از آنهایی که درباره کرونا گاهی الفاظ نادرست و غیردقیق به‌کار می‌برند. در اروپا مردم مراجعه کردند به بیمارستان‌ها و جا نبود اینها را در چمن و حیات بیمارستان خواباندند و یا در ماشین‌ها بودند. این را همه ما از طریق فیلم‌ها و ماهواره دیدیم. در کشور ما اگر یک مورد اتفاق افتاده بود در تمام رسانه‌های ضدایرانی چه‌کار می‌کردند.

روحانی اظهار کرد: تخت به اندازه کافی بود. اگر زمانی لازم بود نیروهای مسلح هم به میدان آمدند البته خیلی نیاز نشد اما آنها هم آمدند و بیمارستان‌های آنها مجهز شد در برخی موارد که نیاز بود از تخت‌های آنها هم استفاده شد تا کشور از لحاظ تخت بیمارستانی دچار مشکل نشوند. تخت بیمارستان ما توانست هم بیماران کرونا و هم دیگران را کفایت کند و این کار بسیاری عظیمی بود.

 وی با اشاره به اجرای طرح تحول سلامت خاطرنشان کرد: من تعجب می‌کنم برخی‌ها این کلمه طرح تحول سلامت را نمی‌توانند بفهمند، سه کلمه است "طرح تحول سلامت" کدام یک از این سه کلمه را نمی‌توانید بفهمید. از طرح تحول سلامت، دنیا دچار تعجب شد، ۱۰ ها رهبر دنیا به خود من گفتند که شما چگونه در کشور توانستید این کار را انجام دهید. کشورهای بزرگ نتوانستند این کار را انجام دهند.  

رییس جمهوری بیان کرد: یعنی سهم بیمار برای بستری شدن در بیمارستان، به ۶، ۷ یا ۱۰ درصد و در روستاها در یک مقطعی ۳، ۵ درصد برسد. البته این ۳ و ۵ درصد که ریاضیات ساده است چطور برخی‌ها ریاضیات ساده را هم یاد نگرفتند این را در مدرسه هم می‌توان یاد گرفت.

کار دولت یازدهم و دوازدهم در زمینه سلامت در تاریخ ایران بی‌نظیر بوده است

روحانی یادآور شد: مردم ایران بدانند کار دولت یازدهم و دوازدهم در زمینه سلامت در تاریخ ایران بی‌نظیر بوده است. اگر حرفی دارید بیان کنید. تاریخ ایران را از زمان هخامنشیان تا الان را ورق بزنید همه تخت بیمارستانی ما در تاریخ ایران در ابتدای دولت یازدهم حدود ۹۰ هزار تخت بیمارستانی بوده و در پایان این دولت حدود ۱۶۰ هزار تخت بیمارستانی تحویل خواهیم داد.

وی تصریح کرد: این خیلی روشن است ۹۰ هزار با ۱۶۰ هزار چیزی حدود ۲ برابر است. البته ۲ برابر بیشتر است. بسیاری از تخت‌های قدیمی بازسازی کامل شده است. اگر آنها را هم حساب کنیم خیلی بیش از ۲ برابر تخت بیمارستانی ایجاد شده است.

رییس جمهوری عنوان کرد: به همان نسبت کادر درمان و پزشک که مهمتر از تخت است و هجرت واقعی که صورت گرفت که معنای هجرت هم خیلی مشکل نیست. یعنی پزشک متخصصی که تهران، اصفهان، شیراز و مشهد را رها کرد و به یک بخش دورافتاده و حتی در یک شهرستان دورافتاده مستقر شد. به جای اینکه بیمار از آن طرف کشور راه بیفتد و به مرکز استان یا حتی تهران بیاید متخصص کنارش قرار گرفت آیا این کار مهم نبود؟

روحانی اضافه کرد: این کار مهم و بزرگ و عظیم نبود؟ در مخیله من نمی‌آمد در سه چیز، کسی شک کند. یکی در مورد برجام و خدمات آن است. البته شکاکین زیادی در این مورد است. یکی در مورد انقلاب دیجیتال و دیگری تحول سلامت. البته تحولات زیادی صورت گرفته اما این سه مورد، از واضحات بود. اما این روزها می‌بینیم که عدالت و انصاف، تغییر، تحریف، آمار دروغ زیاد است. که چه چیزی شود؟ به چه برسیم؟ 

وی به نقش بخش تولید و خدمات اشاره کرد و اظهار داشت: در همین تابستان یکی، دو روز برق ما دچار مشکل شد و دیدید کشور با چه مشکلاتی روبه‌رو شد. خدمات برق، انرژی، بنزین و گازوئیل باید مستمر و در اختیار باشد. در این ۱۶ ماه هیچ کدام متوقف نشد. حتی خدمات آموزش که به شکل حضوری نمی‌شد، به شکل مجازی ادامه یافت. فکر کنید اگر گاز نرسد، زندگی، خانه مردم و نانوایی‌ها دچار مشکل می‌شوند. 

رییس‌جمهور با بیان اینکه تولید ما یک روز هم تعطیل نشد، تصریح کرد: تولید مداوم بود، همه تلاش کردند و پروتکل‌ها را هم رعایت کردند. کارخانه‌های بزرگ هم ابتلا و هم بستری‌شان کم بود و من نشنیدم مرگ و میر وجود داشته باشد. چرخه تولید و نیاز مردم یک لحظه متوقف نشد. این مسئله در حمل و نقل و کسانی که باید دلار را تامین می‌کردند نیز همینطور بود. 

روحانی با اشاره به نقش مدافعان سلامت در مقابله با کرونا خاطرنشان کرد: مدافعان سلامت در این مبارزه در خط مقدم بودند و جان‌شان را فدا کردند. البته این برای روزهای اول بود. الان وضعیت فرق کرده است. واکسن زده‌اند، می‌دانند پروتکل‌ها را چطور رعایت کنند اما هیچ دکتر و پرستاری به خاطر اینکه ماسکش کم باشد، کار را رها نکرد. شهدای عزیز سلامت برای ما بسیار ارزشمند هستند و روح‌شان در جنان در پرواز خواهد بود. 

وی با بیان اینکه در کنار مدافعین سلامت، نیروهای مسلح، نیروی انتظامی، هلال احمر، بازرسی‌ها و... نیز بودند، ابراز داشت: از یک طرف، مقام معظم رهبری، مراجع و علما نقش داشتند. اینکه رهبری فرمودند تابع مصوبات ستاد ملی کرونا هستم. اگر رهبری حمایت نمی‌کرد، موفق نمی‌شدیم. اینکه در حسینیه‌شان در محرم و صفر تنها بودند، معنای این مسئله آن بود که من هم تابع هستم و پروتکل‌ها باید رعایت شود. تایید، تاکید و نظرات ایشان و مراجع بسیار موثر بود. 

رییس دولت تدبیر و امید با بیان اینکه از روز اول که این ویروس وارد کشور شد و ما متوجه حضور آن شدیم که روز آخر بهمن بود، در اطلاع‌رسانی آن مسامحه نشد، عنوان کرد: همان وقتی که وزیر بهداشت در دولت به ما گفت، به او گفتیم این مسئله را اعلام کن. گفتند انتخابات است ولی گفتیم در سلامت مردم مسامحه نمی‌کنیم. 

 اطلاع رسانی شفاف درباره کرونا از افتخارات دولت و وزارت بهداشت بود/ ل.ایح دولت در بایگانی مجلس خاک می‌خورد

روحانی ایران را یکی از منظم‌ترین کشورها در زمینه اعلام دقیق آمارها در مسئله کرونا برشمرد و یادآور شد: بعضی‌ها اعلام نکرده و امروز هم اعلام نمی‌کنند. بعضی‌ها یک روز اعلام کرده و یک روز اعلام نکردند. یک روز فقط مقاطعی را اعلام کردند. بعضی‌ها هم دقیق اعلام نکردند. ما بر مبنای استاندارد بین‌المللی آمار را به شکل روزانه اعلام کردیم و گفتیم میزان ابتلا، بستری، افراد با وضعیت وخیم و... را بدون استثنا اعلام کنید. کار اطلاع‌رسانی شفاف یکی از بزرگترین افتخارات دولت دوازدهم و وزارت بهداشت بود. 

وی با تاکید بر اینکه شفافیت جزو واضحات دولت‌های یازدهم و دوازدهم است، بیان کرد: اینکه وزارت بهداشت همه چیز را در سامانه‌ای اعلام می‌کند، اینکه جنسی وارد کشور می‌شود، وارد سامانه تجارت می‌شود، اینها نبود. شفافیت متعلق به دولت یازدهم و دوازدهم است. البته در تعارض منافع، مبارزه با فاسد و... بسیار تلاش کردیم لوایح هم دادیم در بایگانی مجلس دهم خاک خورد، دوباره فرستادیم ولی بازهم خاک می‌خورد.

رییس جمهوری درباره واکسیناسیون در کشور هم گفت: از ابتدا هم می‌دانستند واکسن دقیق اگر تهیه شود، عامل بزرگ پیشگیری است اما چون در زمان نرمال وقت نبود که واکسن همه مراحل خود را طی کند، همه مراحل طی نشد. همین مسئله موجب شد تا خیلی‌ها تردید داشته باشند که بزنیم یا نزنیم اما بعدها متوجه شدند در همین مرحله هم می‌شود واکسن زد و ما نیز در همین مسیر حرکت می‌کنیم. 

وی با یادآوری بحثهای مطرح شده در مورد واکسیناسیون اظهار داشت: در مسئله واکسن بحث بود چقدر دقیق هستند. یکی می‌گفت اگر از شرق بیاورید، من نمی‌زنم. یکی می‌گفت از غرب بیاورید، من نمی‌زنم. یکی می‌گفت اصلا نباید واکسن زد. از آن زمان که اطمینان نسبی پیدا کردیم، ستاد ملی کرونا تصمیم گرفت و گفتیم ورود واکسن خارجی با قدرت انجام شود. البته خیلی‌ها تردید داشته و مخالف بودند. 

روحانی با بیان اینکه از همان روزی که کوواکس به دنبال توزیع واکسن برای دنیا بود، ثبت‌نام کردیم و بیش از ۱۶ میلیون دوز واکسن سفارش دادیم، تصریح کرد: اینکه در مقام عمل تاخیر شد، بحث دیگری بود. از کشورهای مختلف نیز برای خرید فعال شدیم. وزارت امور خارجه و سفارتخانه‌های ما هم فعال بودند. برای شرکت‌های خصوصی نیز مجوز دادیم ولی خرید واکسن پیچیدگی دارد و نتوانستند واکسن خارجی وارد کنند.

رییس دولت تدبیر و امید با تاکید بر اینکه طبق همان رده‌بندی سند ملی واکسیناسیون عمل و اجرا شده است، خاطرنشان کرد: بیش از پنج میلیون دوز واکسن تزریق شده است. مابقی واکسن‌ها هم می‌آید. بعضی‌ها دوز دوم واکسن را نیز زده‌اند. در تولید داخلی نیز هم تلاش و حمایت خود را می‌کنیم. دو واکسن داخلی نزدیک است که وارد تولید شوند. یکی، دو واکسن دیگر هم در نوبت‌های دیگر وارد می‌شوند. 

وی ادامه داد: علیرغم تحریم و مشکلات و علیرغم اینکه برخی از کشورها که در حوزه زیرساخت پیشرفته‌تر از ما بودند، وقتی تعداد فوتی‌ها و مرگ و میر را براساس میلیون نفر در نظر بگیریم، ما در دنیا پنجاه و یکمین کشور هستیم یعنی ۵۰ کشور دیگر شرایط‌شان از ما سخت‌تر بودند. این کشورها هم کشورهای کوچکی نبودند، مثل آمریکای، سوییس، آلمان، فرانسه، انگلیس، برزیل، سوییس و هند. 

رییس دولت دوازدهم با بیان اینکه برای مبارزه با کووید ۱۹ در کشور کار بزرگی انجام شده است، ابراز داشت: من از همه کسانی که در این زمینه تلاش کردند، تشکر می‌کنم. ما چهار موج را پشت سر گذاشتیم و از خدا هم می‌خواهیم و تلاش‌مان را هم مضاعف می‌کنیم شاهد موج پنجم‌ نباشیم و بتوانیم در مسئله واکسیناسیون با سرعت بیشتر در هفته‌های آینده در کشور این کار را انجام دهیم.

 

رییس جمهور با برشمردن اقدامات انجام شده در حوزه سلامت و مهار بیماری کرونا در کشور گفت: این روزها شاهد تحریف و تغییر و آمار غلط و دروغ هستیم.

پایگاه خبری خبر فوری (khabarfoori.com)

60c45250784b3_60c45250784b9
22 خرداد 1400 - 11:00

 

حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی صبح امروز در جلسه ستاد ملی مقابله با ویروس کرونا، با تبریک فرارسیدن میلاد حضرت معصومه (س) و روز دختر گفت: در این ایام، علاوه بر تقدیر از دختران، باید به پرستاران هم اشاره کنیم. پرستاران اعم از بانوان، مردان و دختران است. آنها نقش بسیار ارزشمندی دارند. در آموزش، دختران و بانوان ما نقش مهمی دارند. در حوزه اقدام و عمل حضور دارند.

وی با بیان اینکه از دختران هوشمند جامعه که علاقه‌مند به فرهنگ ایران و اسلام هستند، قدردانی می‌کنیم زیرا به پیشرفت کشورشان عشق می‌ورزند، اظهار داشت: در روستاها آنها از دیرباز حضور اقتصادی دارند و امروز در مشاغل دیگر و پست‌های مدیریتی نقش دارند.  

رییس‌جمهور ادامه داد: ۱۶ ماه از درگیر شدن کشور با بیماری خطرناک کووید ۱۹ می‌گذرد. در این مدت سه موج بلند را پشت سر گذاشته و موج چهارم را در حال پشت سر گذاشتن هستیم.  

روحانی با تقدیر از مردم و بخش‌های مختلف جامعه تصریح کرد: این روزها زبان تشکر در کشور ما دچار لکنت عجیبی شده است. زبان نقد و انتقاد همیشه باز بوده و زبان تخریب و تغییر و تحریف به راه افتاده است. باید از خدمات و اقدامات یک ملت بزرگ صحبت کنیم. بعضی‌ها فکر می‌کنند اگر از دولت و وزارتخانه صحبت کنند، برایشان دردناک است. از مردم صحبت کرده و تشکر و تقدیر کنید، آنها که فعال بودند.

وی با تاکید بر اینکه کار بزرگی در کشور صورت گرفت، خاطرنشان کرد: از بهمن ۹۸ که فهمیدیم ویروس کرونا به این کشور وارد شده است، ابزار و امکاناتی نداشتیم، کیت تشخیص در اختیار نداشتیم. در آن شرایط کار را شروع کردیم. خوشبختانه در کیت تشخیص روی پای خود ایستادیم و در زمان کوتاه این کیت را تولید کردیم.  

به گفته رییس‌جمهوری، توانستیم در این مدت آزمایشگاه‌ها را به سرعت توسعه دهیم و از دو آزمایشگاه به چند صد آزمایشگاه رسیدیم. امروز خودکفا هستیم و شاید هم بتوانیم کیت تشخیص را هم صادر بکنیم و در یک روز ۱۵۰ هزار مورد اقدام تشخیصی انجام دهیم. نهادها تلاش و کوشش کردند و این کار عظیم را انجام دادند که امروز ما در این زمینه کمبودی نداریم.

رییس دولت‌های یازدهم و دوازدهم با اشاره به اقدامات دولت برای تهیه سایر اقلام مورد نیاز گفت: در روزهای اولیه‌ تشخیص این شد که برای حفاظت از این ویروس ما از ماسک و دستکش و وسایل شوینده استفاده کنیم. شما دیدید که در کشورها چه خبر شد، حتی در کشورهای بزرگ و صنعتی، در فرودگاه و هوا و زمین ماسک را از دست یکدیگر قاپیدند. البته ما در روزهای اولیه ماسک را به کشور چین اهدا هم کردیم.  

وی ادامه دارد: ما به صحنه آمدیم و شرکت‌ها و صنعت همه وارد شدند و توانستیم ماسک را در زمان کوتاهی به اندازه کافی تولید کنیم و قیمت را هم متعادل و متناسب کرده و در اختیار همه قرار دهیم. در مواد شوینده و امثال آن مشکلی در کشور به وجود نیامد و همه چیز به وفور در اختیار بود

رییس جمهوری عنوان کرد: حالا مقایسه کنیم با کشورهایی که در هفته‌های اول فروشگاه‌های آنها دچار چه مشکلاتی شد. شاید یک و ماه نیم زمان برد تا بتوانند شرایط را عادی کنند اما ما حتی برای یک روز هم شرایط غیرعادی نداشتیم.

روحانی افزود: در تجهیزات پزشکی هم وضعیت ما همین‌طور بود وقتی ما ماسک N۹۵، گان، ونتیلاتور و اکسیژن‌ساز می‌خواستیم در کشور تولید شد و در اختیار قرار گرفت. همه نیازهای فوری در ارتباط با کرونا در بیمارستان‌های ما به سرعت تامین شد. البته آسان نبود و سخت بود.

 همه بیمارستان‌ها مجهز به دستگاه اکسیژن‌ساز شدند

وی اضافه کرد: همین امروز معاون درمان وزارت بهداشت و درمان در جلسه گزارش دادند که ۵۰ درصد بیمارستان‌های ما مجهز به اکسیژن‌ساز نبودند اما همه تامین شد و امروز همه بیمارستان‌ها دارای این تجهیزات هستند. حتی سیتی‌اسکن در اختیار بیمارستان‌ها قرار گرفت. حدود ۲۵۰ دستگاه سی‌تی اسکن در اختیار بیمارستان‌ها قرار گرفت و بیمارستان‌ها ما در این زمینه تجهیز شد.

رییس دولت تدبیر و امید خاطرنشان کرد: مهم این بود که در طول این ۱۶ ماه ما دچار کمبود تخت نشدیم. من دچار حیرت هستم از آنهایی که درباره کرونا گاهی الفاظ نادرست و غیردقیق به‌کار می‌برند. در اروپا مردم مراجعه کردند به بیمارستان‌ها و جا نبود اینها را در چمن و حیات بیمارستان خواباندند و یا در ماشین‌ها بودند. این را همه ما از طریق فیلم‌ها و ماهواره دیدیم. در کشور ما اگر یک مورد اتفاق افتاده بود در تمام رسانه‌های ضدایرانی چه‌کار می‌کردند.

روحانی اظهار کرد: تخت به اندازه کافی بود. اگر زمانی لازم بود نیروهای مسلح هم به میدان آمدند البته خیلی نیاز نشد اما آنها هم آمدند و بیمارستان‌های آنها مجهز شد در برخی موارد که نیاز بود از تخت‌های آنها هم استفاده شد تا کشور از لحاظ تخت بیمارستانی دچار مشکل نشوند. تخت بیمارستان ما توانست هم بیماران کرونا و هم دیگران را کفایت کند و این کار بسیاری عظیمی بود.

 وی با اشاره به اجرای طرح تحول سلامت خاطرنشان کرد: من تعجب می‌کنم برخی‌ها این کلمه طرح تحول سلامت را نمی‌توانند بفهمند، سه کلمه است "طرح تحول سلامت" کدام یک از این سه کلمه را نمی‌توانید بفهمید. از طرح تحول سلامت، دنیا دچار تعجب شد، ۱۰ ها رهبر دنیا به خود من گفتند که شما چگونه در کشور توانستید این کار را انجام دهید. کشورهای بزرگ نتوانستند این کار را انجام دهند.  

رییس جمهوری بیان کرد: یعنی سهم بیمار برای بستری شدن در بیمارستان، به ۶، ۷ یا ۱۰ درصد و در روستاها در یک مقطعی ۳، ۵ درصد برسد. البته این ۳ و ۵ درصد که ریاضیات ساده است چطور برخی‌ها ریاضیات ساده را هم یاد نگرفتند این را در مدرسه هم می‌توان یاد گرفت.

کار دولت یازدهم و دوازدهم در زمینه سلامت در تاریخ ایران بی‌نظیر بوده است

روحانی یادآور شد: مردم ایران بدانند کار دولت یازدهم و دوازدهم در زمینه سلامت در تاریخ ایران بی‌نظیر بوده است. اگر حرفی دارید بیان کنید. تاریخ ایران را از زمان هخامنشیان تا الان را ورق بزنید همه تخت بیمارستانی ما در تاریخ ایران در ابتدای دولت یازدهم حدود ۹۰ هزار تخت بیمارستانی بوده و در پایان این دولت حدود ۱۶۰ هزار تخت بیمارستانی تحویل خواهیم داد.

وی تصریح کرد: این خیلی روشن است ۹۰ هزار با ۱۶۰ هزار چیزی حدود ۲ برابر است. البته ۲ برابر بیشتر است. بسیاری از تخت‌های قدیمی بازسازی کامل شده است. اگر آنها را هم حساب کنیم خیلی بیش از ۲ برابر تخت بیمارستانی ایجاد شده است.

رییس جمهوری عنوان کرد: به همان نسبت کادر درمان و پزشک که مهمتر از تخت است و هجرت واقعی که صورت گرفت که معنای هجرت هم خیلی مشکل نیست. یعنی پزشک متخصصی که تهران، اصفهان، شیراز و مشهد را رها کرد و به یک بخش دورافتاده و حتی در یک شهرستان دورافتاده مستقر شد. به جای اینکه بیمار از آن طرف کشور راه بیفتد و به مرکز استان یا حتی تهران بیاید متخصص کنارش قرار گرفت آیا این کار مهم نبود؟

روحانی اضافه کرد: این کار مهم و بزرگ و عظیم نبود؟ در مخیله من نمی‌آمد در سه چیز، کسی شک کند. یکی در مورد برجام و خدمات آن است. البته شکاکین زیادی در این مورد است. یکی در مورد انقلاب دیجیتال و دیگری تحول سلامت. البته تحولات زیادی صورت گرفته اما این سه مورد، از واضحات بود. اما این روزها می‌بینیم که عدالت و انصاف، تغییر، تحریف، آمار دروغ زیاد است. که چه چیزی شود؟ به چه برسیم؟ 

وی به نقش بخش تولید و خدمات اشاره کرد و اظهار داشت: در همین تابستان یکی، دو روز برق ما دچار مشکل شد و دیدید کشور با چه مشکلاتی روبه‌رو شد. خدمات برق، انرژی، بنزین و گازوئیل باید مستمر و در اختیار باشد. در این ۱۶ ماه هیچ کدام متوقف نشد. حتی خدمات آموزش که به شکل حضوری نمی‌شد، به شکل مجازی ادامه یافت. فکر کنید اگر گاز نرسد، زندگی، خانه مردم و نانوایی‌ها دچار مشکل می‌شوند. 

رییس‌جمهور با بیان اینکه تولید ما یک روز هم تعطیل نشد، تصریح کرد: تولید مداوم بود، همه تلاش کردند و پروتکل‌ها را هم رعایت کردند. کارخانه‌های بزرگ هم ابتلا و هم بستری‌شان کم بود و من نشنیدم مرگ و میر وجود داشته باشد. چرخه تولید و نیاز مردم یک لحظه متوقف نشد. این مسئله در حمل و نقل و کسانی که باید دلار را تامین می‌کردند نیز همینطور بود. 

روحانی با اشاره به نقش مدافعان سلامت در مقابله با کرونا خاطرنشان کرد: مدافعان سلامت در این مبارزه در خط مقدم بودند و جان‌شان را فدا کردند. البته این برای روزهای اول بود. الان وضعیت فرق کرده است. واکسن زده‌اند، می‌دانند پروتکل‌ها را چطور رعایت کنند اما هیچ دکتر و پرستاری به خاطر اینکه ماسکش کم باشد، کار را رها نکرد. شهدای عزیز سلامت برای ما بسیار ارزشمند هستند و روح‌شان در جنان در پرواز خواهد بود. 

وی با بیان اینکه در کنار مدافعین سلامت، نیروهای مسلح، نیروی انتظامی، هلال احمر، بازرسی‌ها و... نیز بودند، ابراز داشت: از یک طرف، مقام معظم رهبری، مراجع و علما نقش داشتند. اینکه رهبری فرمودند تابع مصوبات ستاد ملی کرونا هستم. اگر رهبری حمایت نمی‌کرد، موفق نمی‌شدیم. اینکه در حسینیه‌شان در محرم و صفر تنها بودند، معنای این مسئله آن بود که من هم تابع هستم و پروتکل‌ها باید رعایت شود. تایید، تاکید و نظرات ایشان و مراجع بسیار موثر بود. 

رییس دولت تدبیر و امید با بیان اینکه از روز اول که این ویروس وارد کشور شد و ما متوجه حضور آن شدیم که روز آخر بهمن بود، در اطلاع‌رسانی آن مسامحه نشد، عنوان کرد: همان وقتی که وزیر بهداشت در دولت به ما گفت، به او گفتیم این مسئله را اعلام کن. گفتند انتخابات است ولی گفتیم در سلامت مردم مسامحه نمی‌کنیم. 

 اطلاع رسانی شفاف درباره کرونا از افتخارات دولت و وزارت بهداشت بود/ ل.ایح دولت در بایگانی مجلس خاک می‌خورد

روحانی ایران را یکی از منظم‌ترین کشورها در زمینه اعلام دقیق آمارها در مسئله کرونا برشمرد و یادآور شد: بعضی‌ها اعلام نکرده و امروز هم اعلام نمی‌کنند. بعضی‌ها یک روز اعلام کرده و یک روز اعلام نکردند. یک روز فقط مقاطعی را اعلام کردند. بعضی‌ها هم دقیق اعلام نکردند. ما بر مبنای استاندارد بین‌المللی آمار را به شکل روزانه اعلام کردیم و گفتیم میزان ابتلا، بستری، افراد با وضعیت وخیم و... را بدون استثنا اعلام کنید. کار اطلاع‌رسانی شفاف یکی از بزرگترین افتخارات دولت دوازدهم و وزارت بهداشت بود. 

وی با تاکید بر اینکه شفافیت جزو واضحات دولت‌های یازدهم و دوازدهم است، بیان کرد: اینکه وزارت بهداشت همه چیز را در سامانه‌ای اعلام می‌کند، اینکه جنسی وارد کشور می‌شود، وارد سامانه تجارت می‌شود، اینها نبود. شفافیت متعلق به دولت یازدهم و دوازدهم است. البته در تعارض منافع، مبارزه با فاسد و... بسیار تلاش کردیم لوایح هم دادیم در بایگانی مجلس دهم خاک خورد، دوباره فرستادیم ولی بازهم خاک می‌خورد.

رییس جمهوری درباره واکسیناسیون در کشور هم گفت: از ابتدا هم می‌دانستند واکسن دقیق اگر تهیه شود، عامل بزرگ پیشگیری است اما چون در زمان نرمال وقت نبود که واکسن همه مراحل خود را طی کند، همه مراحل طی نشد. همین مسئله موجب شد تا خیلی‌ها تردید داشته باشند که بزنیم یا نزنیم اما بعدها متوجه شدند در همین مرحله هم می‌شود واکسن زد و ما نیز در همین مسیر حرکت می‌کنیم. 

وی با یادآوری بحثهای مطرح شده در مورد واکسیناسیون اظهار داشت: در مسئله واکسن بحث بود چقدر دقیق هستند. یکی می‌گفت اگر از شرق بیاورید، من نمی‌زنم. یکی می‌گفت از غرب بیاورید، من نمی‌زنم. یکی می‌گفت اصلا نباید واکسن زد. از آن زمان که اطمینان نسبی پیدا کردیم، ستاد ملی کرونا تصمیم گرفت و گفتیم ورود واکسن خارجی با قدرت انجام شود. البته خیلی‌ها تردید داشته و مخالف بودند. 

روحانی با بیان اینکه از همان روزی که کوواکس به دنبال توزیع واکسن برای دنیا بود، ثبت‌نام کردیم و بیش از ۱۶ میلیون دوز واکسن سفارش دادیم، تصریح کرد: اینکه در مقام عمل تاخیر شد، بحث دیگری بود. از کشورهای مختلف نیز برای خرید فعال شدیم. وزارت امور خارجه و سفارتخانه‌های ما هم فعال بودند. برای شرکت‌های خصوصی نیز مجوز دادیم ولی خرید واکسن پیچیدگی دارد و نتوانستند واکسن خارجی وارد کنند.

رییس دولت تدبیر و امید با تاکید بر اینکه طبق همان رده‌بندی سند ملی واکسیناسیون عمل و اجرا شده است، خاطرنشان کرد: بیش از پنج میلیون دوز واکسن تزریق شده است. مابقی واکسن‌ها هم می‌آید. بعضی‌ها دوز دوم واکسن را نیز زده‌اند. در تولید داخلی نیز هم تلاش و حمایت خود را می‌کنیم. دو واکسن داخلی نزدیک است که وارد تولید شوند. یکی، دو واکسن دیگر هم در نوبت‌های دیگر وارد می‌شوند. 

وی ادامه داد: علیرغم تحریم و مشکلات و علیرغم اینکه برخی از کشورها که در حوزه زیرساخت پیشرفته‌تر از ما بودند، وقتی تعداد فوتی‌ها و مرگ و میر را براساس میلیون نفر در نظر بگیریم، ما در دنیا پنجاه و یکمین کشور هستیم یعنی ۵۰ کشور دیگر شرایط‌شان از ما سخت‌تر بودند. این کشورها هم کشورهای کوچکی نبودند، مثل آمریکای، سوییس، آلمان، فرانسه، انگلیس، برزیل، سوییس و هند. 

رییس دولت دوازدهم با بیان اینکه برای مبارزه با کووید ۱۹ در کشور کار بزرگی انجام شده است، ابراز داشت: من از همه کسانی که در این زمینه تلاش کردند، تشکر می‌کنم. ما چهار موج را پشت سر گذاشتیم و از خدا هم می‌خواهیم و تلاش‌مان را هم مضاعف می‌کنیم شاهد موج پنجم‌ نباشیم و بتوانیم در مسئله واکسیناسیون با سرعت بیشتر در هفته‌های آینده در کشور این کار را انجام دهیم.

 

منبع: ایرنا

38

نظرات 92
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما پس از تایید توسط مدیر سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشند منتشر نخواهد شد.
الا مراد 0 0 پاسخ 1400/3/23 -09:43

کورش صغیر به به خیال می‌کند چه کار کرده سلطان دروغ تشکر از دوستانت بخواه که ارز 4200 تا 50 نسل اینده تأمین شدند. نه ملت که در صف مرغ. برنج. شکر. روغن. کلیه. ارزاق. ببین در بورس چه کردی اموال ملت را........................

من 0 0 پاسخ 1400/3/23 -09:29

اینا دیگه باورشون شده ملت احمقن

توکل 0 0 پاسخ 1400/3/23 -09:26

پر رو

حق دوست 0 0 پاسخ 1400/3/23 -09:12

تشکر برادر روحانی ازاینکه هشتاد ودو هزار ایرانی رابه کام مرگ فرستادین تشکرجناب روحانی که حتی حاضرنشدی ازپولهای بلوکه شده واکسن بخری تشکرازاینکه شش میلیونی دانش آموز روازتحصیل دور کردی تشکر ازاینکه فقر روبه جامعه تسری دادی تاصدهها کودک خودکشی کنن تشکرازاینکه بایک پنج حرفی بنام برجام هشت سال هشتادمیلیون ایرانی روسرکارگذاشتی یعنی هرحرفش برای تقریباشانزده ماه کافی بود تشکرازاینکه تولیست مفسدان برادر حضرتعالی وبرادر معاون اولتون بود تشکرازاینکه تورم هشتاد درصدی روهشت سال دروغ اعلام کردی حالا میشه لطف کنی وبه اتفاق معاون اول محترمت زانوهان مبارک روازگلویمان بردارید؟

؟ 0 0 پاسخ 1400/3/23 -09:07

عزیزان خودتون رو ناراحت نکنید بخاطر اینکه با توجه به این سخنان آقای روحانی فقط می توان گفت که : ایشان از وضعیت معیشت و زندگی مردم کاملا" کاملا" بی خبر است ؟!

محمد 3 0 پاسخ 1400/3/23 -07:56

اونی که ریاضی بلد نیست و بیسواده توی ، در اول دولت یازدهم دلار ۳هزار تومن و در پایان ۲۴ هزار تومن ، پراید ۳۰ میلیون شده ۱۵۰ میلیون و یارانه ۴۵ تومنی دولت نهم همچنان ۴۵ تومن مانده یعنی اینو هم نمی فهمی نرخ تورم شده روزانه اینو چی اینم نمی فهمی؟؟؟؟ مردم ایران بدانم از اول دولت هخامنشی تا الان بلائی که این دولت به سر مردم آورد هیچ قومی و هیچ پادشاهی تا الان بسر مردم نیاورده ،غارت کردن به تمام معنا در این دولت کثیف انجام شد

استقلالی با منطق 1400/3/23 -10:20

هرکی رای داده حق الناس گردنشه

محمد 1 0 پاسخ 1400/3/23 -07:48

دلم میخواد تشکر کنم ولی زبونم نمیچرخه

احمد 9 0 پاسخ 1400/3/23 -05:46

فقط ساکت شو و برو خجالت خوب چیزیه دروغگو آخه بابت چی تشکر کنیم بابت بدبخت گردنمان تا عمر دارم خودم و خانواده شما و هفت پشتت را نفرین میکنیم

س 1400/3/23 -06:56

عجیبه همون کسانی که به خاطر نفهمی وبیشعوری وخریت به روحانی رای دادن الان منکررای دادنشونن و هرجایی حتی دراین خبر از بیلیاقتی روحانی میگن ای داد از این همه حماقت ونفهمی مردم.مگر ایت الله قرهی ودکتر رایفی داد نمیزدن که بارای به روحانی نفوذی چه اتفاقات وحشتناکی با خودش میاره ومملکتو نابود میکنه ولی مردم وشماها کر بودید حالا مدعی خریت خودتون وروحانی شدین،

داریوش 0 0 پاسخ 1400/3/23 -00:51

مخصوصا " در خصوص بازار مرغ تبانی با مدیران بورس وخالی کردن جیب مردم وهمچنین مسکن مهر وبازار خ درو ومسکن وصدها مورد دیگر تورم وبی کاری و.... غیره باید از تو تشکر بشه اینهمه شاهکاری های شماست که نه تنها از زمان هخامنشیان بلکه در عصر حجر هم سابقه نداشته است

امپراطوری پارس 14 0 پاسخ 1400/3/22 -23:52

ممنون بابت همه گرونی ها ، یک ماشین بی کیفیت ایرانی برامون شده رویا

ح 12 0 پاسخ 1400/3/22 -23:44

هیچ سونامی، طوفان سهمگین، سیل اقیانوسی و زلزله ده ریشتری و بارش سنگ و آتش از آسمان، آتش سوزی مهیب و حمله هزاربرابری لشکر مغولی و هزاربمب اتم نمی توانست مملکت را به نابودی کشاند که توی پرروی نجومی کشاندی. شرت را کم کن فریدون همین.

محمد 7 1 پاسخ 1400/3/22 -23:01

در دولت هخامنشیان ....همه جای خود .....ولی یهودیان هم راحت زندگی می کردند.برو اعتراف بنیامین نتان یابو رو بخون ....باید بزنیم توسر خودمون ....تویاوه گویی ترامپو رد کردی

گزر 20 0 پاسخ 1400/3/22 -21:45

بخداکورش کبیر پیشه تو لنگ میندازه تو کی هستی ای بزرگ عمامه بسر تاریخ ایران باریش هفت رنگ

ملت 9 0 پاسخ 1400/3/22 -21:45

آقای روحانی نمای خودشیفته! ما ملت بابت همه صداقتهای بی مثالت وارزانی های سکه ودلار ومسکن ومایحتاج مردم وگلابی هایی که ازدست شما خوردیم ونیزکوتاه کردن دست دزدان ورانت خوران دولتی و مبارزه باحرام خواران دوربرت بخصوص مبارزه بافسادبرادرخودت ومعاون اولت ازتو وان شیطانی که سالها افسارت را دست گرفته تشکرمیکنیم ...! خالاراضی شدی آقا مغرور وخودپسند!؟

زرگانی 7 1 پاسخ 1400/3/22 -21:35

میگن کوروش کبیر به آینده سفر کرده و ازیه کپی از منشور حقوق شهروندی روحانی با خودش برده به زمان خودش و داده روی سنگ حک کنن!.....(2سال فقط وقت مردم رو و تمام رسانه ها رو به خط کرده بود برا تبلیغ سر منشور حقوق شهروندی!..کجای این منشور نوشته بود سر مردم کلاه بذاری در بورس!؟...کجاش گفته بود قیمت دلار رو بصورت دستوری بالا ببری تا بودجه خودت رو تامین کنی!...کجاش نوشته بود که یک ساعت در ماه کار کردن یعنی شاغل بودن!...به قول شیلا : برو برو برو دیگه یارت نمیشم...برو برو دیگه گرفتارت نمیشم.......خخخخخخ.........جناب روحانی!همتی هم دست پرورده توئه!...به قول زاکانی،اگر روحانی از اقتصاد چیزی سرش میشد،همتی رو رییس بانک مرکزی نمیکرد!

دوستدار ،ریس جمهورم فقط به تو رای میدم 1400/3/23 -03:14

جناب زرگانی ،یا سجاد امیری ،به قول خودتون قصاوت اون دنیا ،شماها حرص نخورید یه وقت سکته میکنید،در ضمن یعنی از آقا تهرانی وپناهیان بد هستش،،،،آقای روحانی متشکریم رییس جمهور مودب وبااخلاق ،متاسفانه نداشتن شما ایران رو گلستان کنید ان شاالله ۴ ساله دیگه ایران برای روحانی،،،،دوستت داریم

یکی ازکاسبان تحریم 2 19 پاسخ 1400/3/22 -21:25

رییس جمهورپربرکت من ازطرف خودم ازشما کمال تشکررادارم ای کاش ۴سال دیگرتمدید کنی

ع.م 0 60 پاسخ 1400/3/22 -21:07

آقای دکتر روحانی بنده از طرف تمام کاربران حاضر در خبر فوری از شما کمال تشکر را دارم

جانباز آتش به اختیار 17 0 پاسخ 1400/3/22 -20:51

سعی کن تا آخر عمرت بدون بادیگارد در بین مردم نباشی

داروغه 11 0 پاسخ 1400/3/22 -20:47

تو میخوای کشورشو به آشوب بکشی .بنزین گرون کردی خندیدی .حالا هم میگی چرا تشکر نمیکنی .آقای عزیز شما در دولت بعد محاکمه میشی شک نکن

علی قطاری 11 1 پاسخ 1400/3/22 -20:28

وقتی تشکر میکنیم، اصلا سجده شکر بجا می آريم. که سایه تان از سر ما کم کند, چرا کسی پیدا نمی شود که یک نظر سنجی بذاره تا بفهمند از این دولت چند درصد مردم راضی هستند. از زمان هخامنشیان تا کنون مردم با این همه مشکلات روانی، تورم.دربدری،اعتیاد،عدم ازدواج جوانان. شرمندگي پدر و مادران از فرزندانشان و...مواجه نبودند و این همه سلامت روح و جسمشان در خطر نبود، به خدا به پیغمبر به قرآن قسم شعور ما رو هم سوال بردید بسه بسه بسه

سالار 11 2 پاسخ 1400/3/22 -19:25

شما و هخامنشیان ،، خجالت بکش

متفاوت 11 0 پاسخ 1400/3/22 -19:09

خواهشا ملت روگمراه نکنید شما تخت اضافه نکردید بلکه کاری کردید که بتوانند تخت به شما بفروشند و براحتی بوسیله شما دست درجیب ملت بکنند.متاسفم.

ناشناس 71 0 پاسخ 1400/3/22 -18:57

تشکر دشمنان این مملکت کردند که کد خدا نامیدی رفتی نفوذی های دو تابیتی را آوردی کارهای کلیدی را دادی دستشان تمام اطلاعات مملکت را به بیشرفترین دشمنان این ملت دادند .از تحریم تا ترور سردار سلیمانی فخری زاده تا سوزاندن جوجه های زنده همه وهمه که مردم در مقابل حکومت قرار گیرد فراموش نمی شود .بعد از داستان بنزین خندیدی گفتی من هم صبح شنیدم

درزز 9 1 پاسخ 1400/3/22 -18:54

دلقک ترکیه ۴۰ میلیون واکسن زده تو ۳ میلیون مسکن ده برابر خودرو ۵ برابر اهن ۶ برابر سیمان ۱۰ برابر

به درززز 1400/3/23 -03:14

دلقک خودتی

حامد 9 0 پاسخ 1400/3/22 -18:37

از اینکه مملکت را به لجن کشاندی، اعتماد ملت را پایمال کردی، نگذاشتی دلار ۵ هزار تومان شود، نگذاشتی در پیاده رو دیوار بکشند ، بورس را باتلاق ملت کردی، به کمر ملت بیل زدی خیلی خیلی متشکرم. عجب رویی داری به قول زاکانی پرروی نجومی.

ر 7 0 پاسخ 1400/3/22 -17:57

حاج اقا شکو ندی رستم دادمیکنه بس کی استراحت میکنی حاجی خسته نباشی

دل خون 12 0 پاسخ 1400/3/22 -17:26

از اینکه هزینه دارو اینقدر زیاد شده متشکریم ازاین که داروی ساده هم به سختی پیدا میشه متشکریم از این که کرونا این همه کشته داد این همه هزینه رودست مردم گذاشت متشکریم

ننتت 11 0 پاسخ 1400/3/22 -17:16

حرف خودت رو اقای رئیس جمهور روی کاغذ بنوس و به اون دقت کن اگر خندت نگرفت پشت تریبون مردانه به همه بگو اخه بهداشت و سلامت 3500 سال پیش به الان ربط داره شاید هم با مقیسه ان می خواهی بگوی ما 3500 سال عقب رفتیم که البته درست گفتی

گمنام 116 0 پاسخ 1400/3/22 -17:09

در تاریخ هیچ موقع افرادی که تارخ ساز کشور بودند خودشان خودشان را تعریف نکردند مثلا چه دانشمندش باشد. چه پهلوانش باشد.چه فرمانده اش باشد چه اقتصاد دانش باشد چه خدمت کرده اش باشد.آن چیزی که در تاریخ می ماند آن اشخاص تمدن ساز تمدن را با کمک مردمان آن مرزبوم می سازند وتاریخ نویسان بی طرف آن را در تاریخ ثبت ضبط می کنند نیازی نیست کسی که هشت سال با دروغ نیرنگ به قدرت رسیده باشد .

یداله حضرتی 7 0 پاسخ 1400/3/22 -16:50

با سلام باید مردم به نحوی تشکر کنند که فشار اقتصادی سه سال اخیر به خاطر وعدهای تو خالی جنابتان کمر آنها شکست ³

mamad 23 0 پاسخ 1400/3/22 -16:49

وظیفه ت بوده، بابتش حقوق گرفتی، مفتی که نکردی. سنگ پا قزوینه

مثل بقیه آمارها 12 0 پاسخ 1400/3/22 -16:25

از نظر تعداد فوتی ها درست میفرمایید پس مچکریم

پرتوی 3 10 پاسخ 1400/3/22 -16:15

روحانی متشکریم

ممد 10 0 پاسخ 1400/3/22 -16:06

حیف شد که داری میری ): عجب کلیدی هم داشتی میبردی سمت مشکلات؛ مشکلات چهار قلوه میزایدن اینو باید بزاری تو موزه همچنین تو گینس هم باید اینو ثبت کنیم (: حسن عمو فقط ی چند روز دیگه که تاریخ انقضا دولتت به پایان رسید تو کار کلید سازی نرو همین یکی کلیدت تا بمیریم مارو بسه ): (:

ممد 18 0 پاسخ 1400/3/22 -16:05

شیخ حسن چرت نگو ،، هخامنشیان کجا شماها کجا؟ بیخود هم کوروش کبیر رو قاطی این مسایل نکن

امیر 14 0 پاسخ 1400/3/22 -15:59

خدایا حکمتت از آفرینش این فرد چه بوده؟

1400/3/22 -20:46

مقایسه اش با سنگ پا

ناشناس 15 0 پاسخ 1400/3/22 -15:53

لعنت خدا بر دروغگکو

مش جمعه 8 0 پاسخ 1400/3/22 -15:25

چه خدمتی قابل قبولی کردی؟ میدانم که هیچگاه در این هست سال حرف راست و حقیقت از حلقومت بیرون نیامد.

حسینی 6 0 پاسخ 1400/3/22 -15:12

ینی تمام مرزهای پررویی و وقاحتو درنوردید!!!

ستاره 5 0 پاسخ 1400/3/22 -15:10

خودتم از زمان هخامنشیان تا الان بی نظیر بودی،، هیچ رییس جمهوری به اندازه خودت ممکلت و به باد فنا نداده،،،

سنگ پای قزوین 4 0 پاسخ 1400/3/22 -15:02

سوال ؛ اگر جناب روحانی نبود ، و مثلا یک فرد سیکلی جای ایشون بودن ، آیا الان وضع بهتر نبود؟

علی قطاری 7 0 پاسخ 1400/3/22 -15:01

سلام تششششششششششکر به فکر سلامت مردم هستید وامابعد نایب‌رئیس انجمن داروسازان ایران گفت: متاسفانه در حال حاضر کمبودهای دارویی بیداد می‌کند و طی ۱۰ تا ۱۵ سال اخیر هیچگاه به اندازه امروز کمبود دارو نداشتیم.

داریوش 4 0 پاسخ 1400/3/22 -14:58

ممنون از جناب روحانی برای سیب وگلابی برجام و برای قطعی برق وصف مرغ وگوشت ومسکن ملی ۷ روز قبل انتخابات و ورزشگاه رفتن زنان و ترکیدن نطنز و....

من 6 0 پاسخ 1400/3/22 -14:49

راست میگه ما دیگه رفتیم دوران ماقبل تاریخ

عدالتخواه 2 7 پاسخ 1400/3/22 -14:39

هر شخصی عیر از ایشون رئیس جمهور بود همین گرانی هم وجود داشت مافیای خودرو و مسکن و ......به هیچ مسولی اجازه نمیده برا مردم رفاه تأمین بشه خیلی مرد شریف و درستکاری هستن که واقعیتها اعلام‌میکنن طرح سلامت دولت روحانی تفکری نوین بود که تحریم اجازه نداد پیش بره همین افرادی که الان توهین به رئیس جمهور وقت میکنن ۸ سال دیگه به رئیس جمهور دولت بعدی ناسزا خواهند گفت منطقی نظر بدین شما که یه کلاس درس نمیتونید کنترل کنید چطور در مورد ریس جمهور قضاوت میکنید

قاسم 8 1 پاسخ 1400/3/22 -14:25

و نیز در رابطه با بیچاره کردن مردم ، به باد دادن مملکت ، بی کفایتی و بی لیاقتی ، داشتن بیشترین جاسوس و نیز داشتن بیشترین مدیر مفت خور و بی عرضه از زمان قبل از هخامنشیان تا کنون در کل جهان بی سابقه می باشد

دوغترش 11 0 پاسخ 1400/3/22 -14:23

تو شهر من خونه ۲۰۰ میلیونی شده بیش از دو میلیارد و تورم سکه و دلار و.... اره تو تاریخ تا حالا هیچ کس نتونسته مانند شما ارزوهایم را مانند خرید خانه بر باد بده . حداقل اینقدر چخان نکنید

كمبوجيه كوچك 13 0 پاسخ 1400/3/22 -14:22

درباره ارزش پول ملي از زمان هخامنشيان هم چنين اتفاقي نيفتاده روحاني متشكريييييييييييييييييييم

ارژنگ 3 0 پاسخ 1400/3/22 -14:12

خدایش آقای روحانی این آخرایه کارت فقط یکبار حرفه راست بزن که ازت به یادگار بمونه،آخه چه تشکری ازت بکنن؟نمیدونم واقعا نمیفهمی یا خودتو به نفهمی زدی؟بابا جان از 84 میلیون ایرانی فقط 500هزار نفر واکسنه کامل زده،آخه این فاجعه تشکر داره؟والا از زمانه هخامنشیان تا الان سابقه نداشته مردم واسه داروهایه خیلی معمولی یا انسولین جلو داروخونه صف ببندن.والا وقاحت هم حدی داره آخه

میم صاد 0 5 پاسخ 1400/3/22 -14:04

همین رییسی(که احتمال رییس جمهور شدنش زیاده و حتی اگه بقیه بشن)آخرش مثل ایشون میشن :))

واقع بین 7 0 پاسخ 1400/3/22 -14:01

جوجه رو آخر پاییز می شمارند . صبر کنید عوارض واکسنها بروز کنه انوقت می بینید که از اول پیدایش ایران هیچ کس به اندازه روحانی به مردم و کشورش خیانت نکرده .

احمدی 0 6 پاسخ 1400/3/22 -13:55

طرح سلامت در دوره ایشان واقعا بی سابقه بوده فقط متاسفانه تحریم‌ها و سیاستهای غلط رقیب داخلی اجازه نداد ایشان معیشت و رفاهی که برای مردم میخواست را اجرایی کند

یوناتان 21 0 پاسخ 1400/3/22 -13:51

از دولت نهم و دهم با ایراداتش تشکر کردی که حالا توقع تشکرداری چیکار کردی بابت گرانی خودرو - ارز - سکه - مسکن گوشت - لبنبات - از تو تشکر کنند از اول هخامنشیان تا قبل دولت روحانی به اندازه امروز مملکت به غارت نرفته

دانیال 5 0 پاسخ 1400/3/22 -13:47

از زمان هخامنشی؟؟؟ باوو تو دیگه خیلی روت زیاده اصن تو کوروش کبیری خخخخ

گمنام 18 0 پاسخ 1400/3/22 -13:46

نیازی نیست شما از مردم بخواهید مردم از شما تشکر کنند سال ٩٢یادت هست چی قولی دادی می فرمودی ١۵/اله ٢٠درصد مال تحریم است بقیه مدیریت مربوط می شود سال نود دو فقط نخود کیلو ٢٢٠٠تومان بود الان چند است ٣٧هزار تومان

کاربر ناشناس 5 6 پاسخ 1400/3/22 -13:24

اقای روحانی متشکریم که دارید می روید واقعا سپاسگزاریم . همیشه مدیون این بزرگواریتون هستیم بالاخره دارید می روید شکرا روحانی شکرا روحانی شکرا روحانی شکرا شکرا

دن کیشوت 17 1 پاسخ 1400/3/22 -13:16

حسن فریدون متشکریم،به خاطر دروغ هایت،اشرافی گریت،و دادن رانت به همپالگیهایت،به خاطر چپاول بیت المال ،به خاطر اینکه به مرغ و روغن و تخم مرغ،شخصیت دادی و آحاد مردم را بی اعتبار کردی،به خاطر تورم افسارگسیخته و فساد و اینکه بیکاریم و بیمه درمانی نداریم از تو متشکریم،خشم خداوند بر تو باد!

ناشناس 14 1 پاسخ 1400/3/22 -13:11

تو در حد نام بردن از سلسه های شاهنشاهی نیستی روی همه ی بد عهدی ها و بد اخلاق ها را سفید کردی

حسین 5 1 پاسخ 1400/3/22 -13:08

مردم باید از دولت ایشون تشکر کنند که دیگه تکلیف همه رو یکسره کرد و کاری کرد که دیگه کسی نه فکر خونه هس نه ازدواج نه ...

امین 12 1 پاسخ 1400/3/22 -13:04

این بنده خدا را خبر کنید که باید پیاده بشه این هنوز در توهم مبارزات انتخاباتی هردم از عمر می رود نفسی چون نگه می کنم نماند بسی

گمنام 27 1 پاسخ 1400/3/22 -13:02

اینگار مردم تاریخ نمی دانند بی مدیریت ترین دولت وزیرای تحمیلی هیچ تاریخ از ایران بزر گ وکوچک نبوده فقط دولت روحانی مردم بد بخت کرد آن هم با وزیران سفاشی از حزب کار گزاران وغیره....

م و ر چ ه 29 2 پاسخ 1400/3/22 -12:56

روحانی دروغگو تشکرتشکر

شهرام.ر 23 1 پاسخ 1400/3/22 -12:50

عوام فریبی نکنید. هنوز هم روزانه صدها کشته نفر بخاطر یک ویروس از بین میرن . به خاطر فقری که ناشی از عملکرد اشتباه شماها در طی چهل سال گذشته است، مردم از سلامت روحی و روانی و جسمی و ایمانی ! بسیار دور شده‌اند . تعداد تخت های اکنون و دوازده سال پیش رو مقایسه میکنید؟؟؟ توقع داشتید با ثروتی که در اختیارتون بود ، تخت هم نخرید؟ از آموزش مجازی گفتید بیش از یک پنجم دانش آموزان کشور از آموزش مجازی بی بهره‌اند (وزیر آموزش و پرورش در مجلس اینو گفته). از ارزش پول کشور حرف بزنید !!!. به تاریخ ایران توهین نکنید حتی اگر ایرانی نیستید .

کیوان 35 2 پاسخ 1400/3/22 -12:44

از زمان هخامنشیان تا الان ایران پررویییییییییییی مثل تو به خود ندیده خیلی رو داری

رمضانی 5 18 پاسخ 1400/3/22 -12:42

امشب زاکانی با الفاظ و رفتار به شدت اخلاقی از شما تشکر می کند بشین ومناظره سوم را ببین چقدر مخالفین منطقی ومودبی داری . درود بر تو که هیچگاه در برابر تمامیت خواهان و مخالفین بد دهن و چاله میدانی سرخم فرو نیاوردی چه ترامپ قاتل ودیوانه وچه دلواپسان کینه ورزت

احمد 1400/3/22 -13:54

آقای رمضانی آقای زاکانی الفاظ و رفتار به شدت اخلاقی رو از روحانی در سال 94 برای منقدان برجام گفت یاد گرفته چیزی که عوض داره گله نداره

محمد راد 15 1 پاسخ 1400/3/22 -12:38

آقای روحانی! می خوام تشکرکنم،اما قیمت سکه ودلارومسکن وماشین وارزاق مایحتاج ضروری و لوازم خانگی وبیکاری وعدم وازدواج ووو؛جلوی عقل وچشمم رژه می روند،زبانم لال می شود.وای کاش لااقل قیمت مرغ رودرست می کردیدتابتوانم،لکنت وارتشکرکنم.وقتی ضربه به گیجگاه می خورد،می شودومی توان،تشکر کرد!!!؟؟؟

علی محمد صادقیان 15 1 پاسخ 1400/3/22 -12:34

هیشتا مرد پیدا نمیشه اینو از برق بکشه ؟

ع.م 5 15 پاسخ 1400/3/22 -12:33

همه ی مردم ایران یک صدا : روحانی متشکریم

قاسم 1400/3/22 -14:27

جواب به ع م دیر یاد گرفتی روحانی دیگه داره میره

12 1 پاسخ 1400/3/22 -12:32

حسن بیا بین مردم ازت تشکر کنیم .

مهدی 11 1 پاسخ 1400/3/22 -12:32

این چند روز هم دندون رو جیگر میزاریم...!!!!

کلی نگر 2 10 پاسخ 1400/3/22 -12:29

سلام بنده به شما انتقاداتی دارم. ولی پدر و مادر سالمندم در شیراز جهت واکسن در نوبت دوم تزریق،کمتر از 3 دقیقه طول نکشید. ممنون

م 12 1 پاسخ 1400/3/22 -12:24

واقعا ازت تشکرمیکنیم که قیمتهای همه اجناس و کالاهای اساسی مردم روز به روز بالاتر وگرونتر میشه وهیچ گونه نظارتی هم نیست همه کارخانه ها و تولیدکنندگان از این بی نظارتی دارن نهایت سؤاستفاده رو میکنن باچه زبونی ازت تشکرکنیم زبون قاصره...... نخود و لوبیا و تخم مرغ وکاهو که کاری به آمریکا نداره

ناشناس 16 1 پاسخ 1400/3/22 -12:24

روحانی از بدبختی بیشتر چه کاری کردی بهمون بگو مملکت همه مریضن مردم درگرانی وتورم همه افسردگی گرفتن

ناشناس 7 1 پاسخ 1400/3/22 -12:22

« لا شکر علی واجب » --------- آقای روحانی!!! « لا شکر علی واجب » ؛ شما از انجام وظایف خود در حق ملت بی نهایت عقب هستید ؛ حال برای انجام یک وظیفه بهداشتی در حق ملت که ولی نعمت شما و صاحب همه ی کشور و صاحب همه ی ثروتهای آن است آنهم برای انجام یک کاری که جزو وظایف اساسی شما است از ملت سپاس گزاری می خواهید و بر او منت می گذارید؟؟؟!!!------------------ بابا ایول رو را بریم ما!!!

ع 11 1 پاسخ 1400/3/22 -12:21

۵۰۰ درصد هزینه های درمان را افزایش دادید مردم مجبور به پذیرش بیمه تکمیلی و حضور در بیمارستانهای خصوصی شدند سال ۹۲ با جمعیت موجود بیمه شده تامین اجتماعی هزینه درمان آن ۶۰۰۰ میلیارد بود اکنون بالای ۴۰ هزار میلیارد تومان است منابع عمومی سهم حق بیمه پایه درمان سهم بیمه تکمیلی تماما از جیب مردم پرداخت در صورتی که این هزینه ها باید صرف سفره سلامت و شادابی مردم می شد..حالا باید برای شما کف بزنیم..

عبدالله 9 0 پاسخ 1400/3/22 -12:19

تشكر هم ميخواهي !!!!

.... 9 2 پاسخ 1400/3/22 -11:58

همان طور که دریاچه ارومیه را احیا کردید ای کاش جازموریان هم احیا می کردید . همچنین بودجه ایی را اختصاص می دادید خط ۶ و ۷ مترو تهران تکمیل بشه . صنعت چاپ و نشر هم در شُرُف ورشکستگی است و اکنون باید کمکشان کنید .

ناشناس 1400/3/22 -15:49

روحانی دریاچه ارومیه رو نجات نداده. بارش های دوسال پیش بود که باعث شد دریاچه جون بگیره الانم داره وضعش بدتر از چندسال پیش میشه. کسی به داد دریاچه نرسیده. خدا خودش رحم کرد. همش شو آف بوده از طرف دولتی ها...

سروش 32 2 پاسخ 1400/3/22 -11:55

خدا بهت عقل بده...

سامان 20 1 پاسخ 1400/3/22 -11:47

مردک با بی مدیریتی تو همه مردم گرفتار کرونا شدن بعد توقع تشکر داری

ناشناس 10 1 پاسخ 1400/3/22 -11:44

راست میگه به خدا شش ماه روکش دندونم افتاده دو تای دیگرش هم هر از گاهی بقدری درد میگیرد که غذا نمیتونم بخورم .30 سالم حق بیمه دادم. اما از ترش هزینه هاش جرات نمیکنم دور وبر دندون پزشکی پیدام بشه !

منزجر 9 1 پاسخ 1400/3/22 -11:44

فکر نمیکنم در تمام طول تاریخ انسانی با اینهمه وقاحت و خود شیفتگی و غفلت وجود داشته باشد ملتی را به فقر و فلاکت و درماندگی کشاندی شرم نمیکنی بزودی از شماتشکر خواهیم کرد و قطعا تشکرمان بسیار بیشتر از تشکر از اخوی گرامیتان خواهد بود صد حیف که.......

پارسی 11 0 پاسخ 1400/3/22 -11:43

مگه میشه مگه داریم....خخخخخ

پشه کوره 14 1 پاسخ 1400/3/22 -11:43

هخامنشیان؟!!!!!!!!!!!!! آهااااا لابد تو تاریخ خواهند نوشت فریدونیان از ساسانیان بهداشتی تر بودند خخخخخخخخخخخخخخخخخ

کاربر ناشناس 1 49 پاسخ 1400/3/22 -11:20

درشرایط تحریم کشورخوب نگه داشتید هرچندگرونی،،،بوداقای روحانی ممنون ،

خبر فوری در شبکه های اجتماعی
khabarfoori in social networks