سعید محمد: اگر کسی کوچکترین تخلفی از من سراغ دارد با مدرک آن را منتشر کند/ حقوقم در کل ۱۲ میلیون است/ مقایسه من و آقای احمدی نژاد است، حرف بد خواهان است

آقای رئیسی هنوز تصمیمی برای حضور در انتخابات نگرفتند


18 اردیبهشت 1400 - 11:36
609638709871e_2021-05-08_11-36
کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری سیزدهم گفت: بر اساس آخرین صحبت ها که تا همین دیشب آقای سروری گفتند که آیت الله رییسی تا کنون تصمیمی برای ورود به عرصه کاندیداتوری نداشتند و منتظر اذن رهبری هستند.

سعید محمد در نشست خبری خود ضمن تبریک روز قدس، اظهار کرد: معمار کبیر انقلاب روز قدس را برای جهت دهی اهداف مسلمان در سراسر جهان نام گذاری کرده اند، شاهد برکات آن هستیم و ان شاءالله شاهد نابودی نظام سلطه باشیم.

وی افزود: آغاز بحثم را با یک آیه از قرآن آغاز می کنم و پیرامون آن نقشه راه خودمان را می گویم، در سوره هود خداوند متعال می فرمایند، ای قوم من پیمانه و ترازو را با عدل پر کنید و از اشیاء و اجناس و حقوق مردم چیزی نکاهید، از اول آیه برقراری عدل گفته می شود چیزی که جامعه امروز ما به آن نیاز دارد، امروز شاهد بی عدالتی آموزشی، بهداشت و سلامت، خصوصی سازی، تقسیم یارانه ها، مالیات ستانی(از قشر تولید کننده و کارگر مالیات گرفته می شود و از ثروتمندان مالیات گرفته نمی شود، هستیم. رانت های مختلف مردم را ناراحت کرده است و گلایه مند اند.

وی ادامه داد: در فراز دوم گفته می شود از مردم چیزی کسر نشود اما این روزها شاهد کوچک شدن سفره مردم در جامعه هستیم و مردم در حوزه های مختلف با مشکل مواجه هستند، خداوند در این آیه اشاره می‌کند که حکمران را موظف کرده است  مراقب باشند، این فامیل بازی ها، رانت ها چیست چرا مراقبت نمی شود؟ ارز ۴۲۰۰ تومانی کجاست؟ برخی از مسئولان فکر می‌کنند برتر هستند و مردم گلایه دارند.

محمد اضافه کرد: در فراز بعدی آیه گفته شده دولت ها باید اموال مردم را مراقبت کنند، شغل، مسکن و ... برای مردم فراهم شود و در انتهای آیه گفته شده که از مفسدین نباشید، پدیده آقازاده ها، برادر ها، فامیل ها و... همه این مسائل مردم را ناراحت می‌کند. مردم از انقلاب گلایه ندارند مردم از کارگزاران گلایه دارند، اگر اصل اسلام اجرا شود مردم شیفته آن می شوند.

 

محمد افزود: مقام معظم رهبری با اشاره به گلایه های مردم بیانیه گام دوم انقلاب را مطرح کردند و فرمودند فاصله زیادی بین بایدها و واقعیت های انقلاب وجود دارد، هرچند توفیقاتی داشتیم اما بسیاری از مسائل محقق نشده است.

مردم از بی دولتی خسته اند

داوطلب انتخابات ریاست جمهوری گفت: امروز مردم خسته هستند، از بی عملی ها، سوء تدبیرها، بی تفاوتی مسئولان، کوچک شدن سفره هایشان، دو قطبی شدن های بی نتیجه، بیکاری جوانان، شرمندگی جوانان، مردم از بی دولتی خسته هستند، مردم امروز نیازمند مرد میدان هستند، مردم نظارت داخل ماشین را نمی خواهند. امروز نیازمند اصلاحات براساس اصول هستیم و امروز نیازمند مدیریت علمی با استفاده از جوانان هستیم، باید بتوانیم جوانان را به درخت انقلاب پیوند بزنیم تا بتوانیم شاهد شرایط جدید در جامعه باشیم.

وی درباره ضمانت اجرایی برنامه های خود گفت: نکته مهمی است. وضعیت دولت فعلی وضعیت مناسبی نیست و دولت سیزدهم فقیرترین دولت جمهوری اسلامی خواهد بود؛ بانکداری، بورس، مبادی که لازم است منابع ایجاد کنیم دچار مشکل و منابع درآمدی کشور دچار اختلال است. من برنامه ۱۰۰ روزه نداده ام وقتی به این شدت مشکل در کشور وجود دارد باید با کمک مردم شرایط را بهبود ببخشیم، به یک عملگرایی بزرگ در کشور نیاز داریم.برای عده ای خاص این عملگرایی سخت است، برنامه ها به برجام گره نخورده است اگر برجام بتواند یک روز زودتر تحریم ها را بردارد استقبال می کنیم، اما تا دو سال آینده سعی می شود که وضعیت کشور بهبود پیدا کند، برنامه های ما قابلیت اجرایی برای ۴ سال آینده را دارد.

محمد درباره ادامه داد: برجام یک توافقی بین ایران و ۵ بعلاوه یک بود که علی رغم مشکلات زیاد برجام به لحاظ قانونی بین ایران و کشورهای ۵+۱ مبادله شده و توسط شورای امنیت به تصویب رسیده است. مجلس هم آن را تصویب کرده که به آن احترام می گذاریم.

مشکلات ناشی از تحریم نیست، اغلب سوء مدیریت است

این داوطلب انتخابات ریاست جمهوری توضیح داد: علت عدول از برجام این است که آمریکا یک جانبه از آن خارج شدو مشکلات زیادی برای مردم در چند سال اخیر به وجود آورد البته خیلی از این مشکلات ناشی از سوء مدیریت بود. دو شرط برای برگشت برجام داریم اول اینکه برگشت آمریکا به برجام و رعایت آن توسط سایر کشور و دوم اینکه ما باید این اقدامات را راستی آزمایی کنیم و در صورت تعهد طرف مقابل ما هم به برجام متعهد خواهیم ماند. منتظر نتایج مذاکرات وین هستیم و باید در چارچوپ منویات رهبری مذاکرات صورت بگیرد. ولی درصدد هستیم درآمد و ثروت مردم را با توان داخلی افزایش دهیم و رویکرد از غرب به سمت غرب و شرق خواهد رفت.به جای گذاشتن تمام تخم مرغ ها در سبد دولت های سلطه گر نگاه دو جانبه به غرب و شرق خواهیم داشت تا بتوانیم در مقابل هر مذاکره ای با دست پر و نه خزانه خالی پای مذاکره بنشینیم.

محمد افزود: ورود من مبتنی بر احساس نیاز است که در بیانیه گام دوم انقلاب رهبری خواستار ایجاد تغییر و تحول در نسل مدیریتی جمهوری اسلامی ایران هستند. من نسل دومی محسوب می شوم و منتظر مصادیق هم ماندیم ولی این مصادیق اعلام نشد و درصدد ظرفیت سازی برآمدیم.

دولت من دولت سهامی نیست و دولت شایسته سالاری است

داوطلب انتخابات ریاست جمهوری گفت: سعی می کنم گره ها را یک به یک با کمک مردم و جوان ها باز کنیم. وابسته به هیج جریانی نیستم و با هیچ کس ننشسته ایم و قول و قرار هم نگذاشته ایم. دولت سهامی نیستم و دولت شایسته سالار خواهیم بود. دولت قطبی هم نخواهم بود زیرا بحق دو جریان چپ و راست برای کشور مضر است و افرادی که تابلو دار این احزاب باشند را روی کار نمی آوریم بلکه افراد پاک دست و دارای علم و دانش روز را روی کار خواهیم آورد. قطعا قبل از انتخابات بخشی از کابینه را معرفی خواهم کرد. ۱۵۰ تیم مدیریتی در تولید برنامه دارم و مسائل و مشکلات را به ریز بررسی کرده ایم و برنامه راهکار برای حل آنها داریم.

هیج کس را رقیب خود نمی دانم

وی در واکنش به اخبار نشست خود با محسن رضایی گفت: کسانی که وارد می شوند مردم باید قدر آنها را بدانند زیرا دولت آینده با مشکلات درهم تنیده اقتصادی سیاسی و فرهنگی رو به رو است‌. هیج کس را رقیب خود نمی دانم.هر کس می خواهد روی کار بیاید و توان دارد که کار را جلو ببرد باید روی کار بیاید. این فکر که برخی برای کسب قدرت با دیگری درگیر شوند را نمی پسندم و این گونه هم نیستم. باید در فضای صمیمانه کار را جلو ببریم تا مردم در نهایت تصمیم بگیرند.

این داوطلب انتخاب ریاست جمهوری گفت: مردم خیلی از وضع موجود رضایت ندارد و کناره گیری کرده اند ولی امیدوار هستیم که مردم در انتخابات مشارکت کنند.

محمد در ادامه خاطرنشان کرد: هرکسی در یک زمینه ای فعالیت می کند و تخصص دارد. باید دید کارنامه های آن فرد چیست؟  اینکه آن فرد کجا بوده فرع این قضیه محسوب می شود. فردی از ابتدای انقلاب تاکنون در یک وزارت خانه بوده و عملکرد خوبی هم نداشته است به همین دلیل باید دید فرد مسئولیتی که داشته خوب عملکرد کرده یا خیر.

داوطلب انتخابات ریاست جمهوری افزود: ما شدیدترین تحریم ها را در قراره گاه سازندگی خاتم الانبیا داشتیم و تحریم داخلی و خارجی بودیم.‌ تمام پروژه ها درحال فعالیت بود و از دولت هم کمک نخواستیم زیرا دولت هم وضعیت خوبی نداشت. ما با سرعت بیشتری کار کردیم. به جای اینکه بگوییم چه کسی کجا کار کرده کارنامه ها را ببینیم.

وی در ادامه اعلام کرد که در اواخر ماه رمضان آدم به روغن سوزی می افتد و اگر رئیس جمهور شوم ماه رمضان را تعطیل می کنم. ( خنده)

محمد در خصوص مسکن جوانان بیان کرد: تا پایان سال ۱۴۰۴ باید تعدادی مسکن بسازیم و باید ۴ میلیون مسکن در ۴ سال ساخته شود. ۲ منبع برای تامین اعتبار در سر داریم.تولید مسکن در ۸ سال گذشته کاهش یافته است. دولت کمکی نکرده و موظف است تا کمک کند. فاجعه ای که درحال حاضر رخ داده به‌دلیل کم کاری دولت است‌. ما مسکن روستایی هم دیدیم و مشکلی وجود ندارد. کسی که می خواهد یک پروانه بگیرد باید یک سال بدود.

داوطلب انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ اظهار داشت: طرح مسکن کارگری را در روز کارگر و طرح های مختلفی داریم که ایرادات مسکن مهر را برطرف می‌کند. روی زمان بندی و .... برنامه ریزی کردیم. مقدمات کار را شروع کردیم و زمین ها هم شناسایی شده است. در بحث فرزند آوری هم برنامه ریزی کردیم. فقط عرضه کم شود بحران بوجود می آید. امروز مردم بعد از ۳۰ سال آرزو دارند که یک خانه در سطح شهر اجاره کنند.امروز حدود ۵ میلیون و ۷۰۰ هزار واحد مسکونی در کشور نیاز داریم؛ همچنین ۳ میلیون واحد خالی داریم که پیش بینی می کنیم حدود یک میلیون و ۷۰۰ هزار واحد از آن ها را آزاد سازی کنیم.

وی درباره مهم ترین رقیب خود در انتخابات گفت: باید ثبت نام ها انجام شود و بعد از آن اعلام می کنیم فعلا فضا مبهم است و نمی‌توانیم به این سوال پاسخ خواهیم داد.

محمد درباره میزان مشارکت مردم در انتخابات بیان کرد: میزان مشارکت مردم به این برمی‌گردد که شرایط عادلانه ای در انتخابات رقم بخورد و افرادی وارد انتخابات شوند که مورد نظر مردم است در این صورت مردم مشارکت خوبی خواهند داشت و پیش بینی ما این است که بالای ۵۰ درصد است اما برخی آمار ۲۰ تا ۳۰ درصد می دهند، که به نظر من اینطور نیست. افراد نخبه در انتخابات حضور داشته باشند و افراد با افکار متنوع در انتخابات حاضر شوند.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر احتمال ائتلاف خودش با سایر جریان یا کاندیدا گفت:من تا الان با هیچکس صحبت ائتلافی نکرده ام. از شورای وحدت سپاسگزارم و از آیت الله موحدی هم سپاسگذارم و از این موضوع هم استقبال کردم اما درباره مدل انتخاب افراد معتقدم که ابتدا باید مردم افراد را بپسندند نه جریان های سیاسی.

داوطلب انتخابات ریاست جمهوری ادامه داد: با این نگاه معتقدم که ابتدا باید برنامه افراد معرفی شود، البته من به دنبال انشقاق در میان جریان های سیاسی نیستم و معتقدم دولت بعد باید انقلابی باشد نه اصولگرا یا اصلاح طلب؛ بلکه صرفا انقلابی و فردی باشد که مردم به او اقبال داشته باشند، اگر مردم به ما اقبال داشتند ادامه میدهیم اگر نه به نفع فرد اصلح کنار خواهم کشید.

وی درباره مشکلات کوله بران بیان کرد: ما بر اساس بوم استان ها برنامه تهیه کردیم و اینکه در تهران در اتاق دربسته بنشینیم و برای سایر استان ها برنامه بریزیم اشتباه است ،بنابراین اولویت استان های مرزی شغل شرافتمندانه برای مردم این استان ها است.

محمد در پاسخ به این سوال که از نظر فکری به چه کسی نزدیک و از چه کسی دور هستید؟ بیان کرد : من به خودم نزدیک هستم و از نظام سلطه دور هستم، البته منظورم از لحاظ شخصیتی بود وگرنه به مردم نزدیک هستم و همواره در همه مسندها تلاش کردم که با مردم ارتباط نزدیک بگیرم و مشکلات را از زبان خودشان بشنوم.

آقای رئیسی هنوز تصمیمی برای حضور در انتخابات نگرفتند

وی درپاسخ به اینکه آیا امکان دارد به نفع اآیت الله رئیسی کنار بروید؟ بیان کرد: بر اساس آخرین صحبت ها که تا همین دیشب آقای سروری گفتند آیت الله رییسی تا کنون تصمیمی برای ورود به این عرصه نداشتند و منتظر اذن رهبری هستند اگر شرایط جدیدی رقم بخورد به شما میگویم ولی فعلا در حال ادامه کار خودمان هستیم.

شورای نگهبان باید برای همه ما قانون باشد

محمد درباره شرایط شورای نگهبان گفت: شورای نگهبان باید برای همه ما قانون باشد البته ما در سالهای قبل شاهد بودیم که خیلی بد بودیم حتی یک بچه کوچک هم ثبت نام می کرد که باعث خنده شده بود بنابراین این محدودیت های شورای نگهبان را مثبت ارزیابی می کنیم ،مجلس شورای اسلامی هم یک چهارچوبی را تعریف کرد و برای شورای نگهبان فرستاد و شورای نگهبان هم البته بدون در نظر گرفتن شرایط مجلس این قانون را عملیاتی کرد و شرایطی را برای ثبت نام کنندگان از لحاظ مدیریت اجرایی یعنی داشتن ۴ سال سابقه اعلام کرده و در بخش نظامی هم گفته شده که باید ۴ سال سابقه سرلشگری داشته باشند ،باید توضیح دهم که ما در بخش نظامی یک جایگاه و یک درجه داریم یعنی افراد با درجه پایین تر هم می توانند در جایگاه بالاتر قرار بگیرند و شورای نگهبان هم ملاک را جایگاه قرار داده است.من هم بیش از ۸ سال جایگاه سرلشگری دارم که با این حساب تایید صلاحیت قطعی است ،البته صرفا بحث این جایگاه نیست بلکه بسیاری از شرایط دیگر را هم بررسی خواهند کرد و به ما میگویند اما از این نظر مشکلی ندارم.

داوطلب سیزدهمین انتخابات ریاست جمهوری ادامه داد:در آذر ماه خدمت فرمانده کل سپاه رسیدیم و درخواست کردیم که اگر ورود من آسیبی به سپاه بزند کنار بروم و اعلام آمادگی کردم که از قرارگاه خاتم جدا شوم و در نهایتا در بهمن ماه قرار شد با توجه به جدیت من این مسئله دوباره بررسی شود، در اسفند ماه اعلام کردند که این جا به جایی صورت بگیرد و ۱۷ اسفند ما از سپاه جدا شدم. حتی یک استعفا هم ارسال کردم و از این مجموعه جدا شدم. اما حقیقتا اگر بخواهم برخی جزئیات را مطرح کنم دلم نمی خواهد لکه سیاهی بر سپاه پاسداران که برای من ارزشمند است بیفتد. سنگ اندازی جلوی پای من خیلی رخ داده و یکی از مشکلات تبعیض بین کاندیداهای نظامی است و آنها حتی از کار خود کنار نکشیدند ولی این مسائل برای آنها مطرح نشد. ابتدا فکر کردیم شیطنت رسانه ای است اما بعد که پرسیدیم چرا با من این گونه برخورد کردید گفتند درخواست شده این گونه تیتر شود که سعید محمد به دلیل تخلفات از قرارگاه خاتم سپاه پاسداران برکنار شد.

او افزود: اگر کسی کوچکترین تخلفی از من سراغ دارد با اسناد و مدارک اجازه دارد منتشر کند و از آنها شکایت هم نمی کنم. مطرح کردند هلدینگ دارم و دخترم آن را اداره می کند در حالی که من اصلا دختر ندارم که هلدینگ مرا اداره کند. ۳۰ سال کار اقتصادی کردم و یک لکه سیاه در پرونده من نیست.

مردم ما از برجام آسیب زیادی دیدند و دیوار بی اعتمادی به آمریکا بلند تر شد‌. اگر مشکلات اقتصادی مردم رفع شود بعدا برای مذاکره تصمیم می گیریم. با تمام کشورهای دنیا علاقمند به مذاکره هستیم ولی نه با آمریکا و رژیم صهیونیستی

محمد درباره برنامه هایش در سیاست خارجی گفت: نظام سلطه، کشورهای منطقه را درگیر کرده و درگیری بین ادیان و مذاهب ایحاد کرده است. ما در یک کشتی هستیم و آمریکا و سایر کشورهای دیگر درحال سوء استفاه کردن هستند. لیبی و عراق ذخایر خود را به نظام سلطه داده و داعش هم ساخته دست آنها است. باید دست به دست هم دهیم تا نظام سلطه را بشناسیم و به هم تکیه کنیم تا امنیت منطقه کامل شود. نظام سلطه می گوید عربستان گاو شیرده است و شیرش تمام شد سر آن را می بریم.

وی افزود:از تجارت و بخش بازرگانی غافل شده ایم و وزارت امور خارجه هم شده پیمانکار برجام. باید با کشورهای منطقه روابط اقتصادی برقرار کنیم.

محمد در پاسخ به سوالی درباره میزان اختیارات ریاست جمهوری گفت: معتقدم که اختیارات ریاست جمهور بر اساس قانون اساسی کافی است حال اگر به قانون عمل نمی شود باید به دنبال اجرای آن رفت، اما معتقدم که باید سه قوه در دست هم کارکنند نه اینکه به عنوان رقیب سیاسی به هم نگاه کنند زیرا در این صورت کار جلو نخواهد رفت ،یکی از برنامه های من ایجاد رابطه صمیمی و تنگاتنگ با سه قوه است تا انرژی خود را برای حل مشکلات مردم بگذارند نه درگیری و کشمکش های درونی.

هزینه های تبلیغات انتخاباتی‌ام توسط مردم پرداخت می‌شود

داوطلب سیزدهمین انتخابات ریاست جمهوری درباره اخبار شنیده شده مبنی بر هزینه ۲۰۰ میلیارد تومانی گفت: منبع خبر خود را ابتدا اعلام کنیم، از بدو ورودم اتفاقی که افتاد این بود که جوانان به سراغم آمدند و گفتند شما مصداق صحبت های رهبری در خصوص جوان انقلابی هستید و ما می‌خواهیم با شما باشیم، این جوانان به صورت خودجوش و دلی فعالیت های رسانه ای را آغاز کرده اند، اولین بارم است که وارد انتخابات شدم و مانند سایر دوستان تجربه شرکت در انتخابات نداشتیم، عزیزانی که فعالیت رسانه ای می کنند با هزینه شخصی خود وارد شدند. یکی از عزیزان ۴۰ میلیون تومان جمع کرده بود برای عروسی خود که گفت من این پول را برای فعالیت رسانه ای می آورم. شاید برخی درک نکنند افرادی هستند که به خاطر اعتقادات خود و تحقق صحبت های رهبری اینطور مایه گذارند.

اگر کسی کوچکترین تخلفی از من سراغ دارد با مدرک آن را منتشر کند

وی ادامه داد:برخی، عزیزان نزدیک به بنده را هم تهدید کردند که حق ندارند با بنده همکاری کنند این نهادها که این اقدامات را انجام می دهند اطلاعات شخصی بنده راهم دارند، از آنها میخواهم اگر تخلفی در این خصوص صورت گرفت ، رسما اعلام کنند. خواهش من این است که این شایعات را تولید نکنند، برخی از رسانه ها در تولید شایعات فعالیت می کنند روزی که شورای نگهبان مصوبه جدید در خصوص شرایط انتخابات را مطرح کردند برخی از رسانه ها فوری اخباری مبنی بر رد صلاحیت بنده را منتشر کردند و ذوق زده شده بودند، باید به آنها بگویم که زیادی ذوق زده نشوید. اما برای فعالیت هاي انتخاباتی اسپانسرهای زیادی درخواست همکاری با ما داشتند اما به دلیل اینکه نمی‌توانستیم انتظارات آنها را برآورده کنیم از همکاری با آن ها دست کشیدیم.

سفره مردم و معیشت مردم گروگان برجام شده است

محمد درباره اورانیوم ادامه داد: وقتی غرب و کشورهای سلطه گر به تعهدات خود عمل نمی کنند چرا ایران باید مثل بچه خوب کلاس به تعهدات خود عمل کند. ایران به تعهدات خود عمل کرده، بازدیدهای سفت و سخت را پذیرفته، سیمان در سایت های هسته ای ریخته و در مقابل طرف مقابل زیر میز می زند و ما باز هم دنبال او می دویم. سفره مردم و معیشت مردم گروگان برجام شده است. دولت باید مقتدر باشد نه این که اینگونه عمل کند. کشوری تعهدمدار هستیم و وقتی تعهد کنیم به آن عمل می کنیم. اروپایی ها در جریان برجام نقش پلیس خوب و بد را اجرا کردند و در این شرایط به دنبال پالرمو، اف ای تی اف و سی اف تی بودند و می گویند اگر اینها اجرا نشود بیچاره می شویم. اگر این شرایط ادامه داشته باشد آیا باید باز هم به تعهدات خودعمل کنیم؟ ما به رادیو دارو ها نیاز داریم ولی نمی توانیم دسترسی داشته باشیم! چه دلیلی دارد که وقتی به رادیو دار نیاز داریم و لازمه آن اورانیوم ۹۳ درصد است با وجود عدم تعهد آنها این کار را انجام ندهیم؟

او با اشاره به اینکه باید برای مصارف صلح آمیر کارهای خود را انجام دهیم، افزود: ما نمی خواهیم بمب اتم بسازیم و هیچ کس در کشور ما به دنبال آن نیست ولی در قالب مصارف صلح آمیز به دنبال آن هستیم.

در نظام آموزشی کشور بی عدالتی داریم 

داوطلب انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ بیان کرد: در نظام آموزشی کشور بی عدالتی داریم و مشکلات زیادی در بخش بازنشستگان، معلم ها و ... داریم که باید مسئله حل شود.‌با فرهنگیان جلسه داشتیم و از آنها کمک خواستیم تا این مشکلات حل شود. مدارس خصوصی و ....روز به روز درحال افزایش است و کیفیت آموزش در مدارس دولتی پایین است. باید منابعی اختصاص بدهیم تا این مشکلات حل شود.

محمد ادامه داد: حدودا در دنیا ۱۷ ماده تدریس می شود و در ایران ۲۷ ماده است. روی یک برنامه کار کردیم که ۳ سال پایانی دوره آخر را روی ماده های جدید درس بخوانند تا برای جامعه مفید باشند.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر شفاف سازی اموال خود گفت: من عضو کارکنان سپاه هستم که در آنجا هم یک پرداخت حقوقی هماهنگ وجود دارد و در همه جای سپاه مشخص است ،همچنین عضو هیات علمی دانشگاه امام حسین (ع) هم هستم که حقوقم در کل ۱۲ میلیون است، اگر ماموریت بروم و یا اضافه کار داشته باشم به حقوقم اصافه می شود که البته زیاد نیست، اموال خاصی ندارم؛ یک مسکن و خودرو در حد نیازمندی اولیه که اعلام خواهم کرد.

محمد در باره برنامه های خود در زمینه کاهش وابستگی به اقتصاد دلاری گفت:یکی از معضلات کشور این است که همه چیز با دلار جلو میرود ،من یک برنامه جامعه اقتصادی دارم که همه چیز نظیر مسکن، سکه و خودرو را باهم نگاه کردیم که باید از حالت سرمایه گذاری خارج شوند و یک نگاه مصرفی به آنها داشته باشیم و بانکداری ماهم از اینکه انقدر سپرده ها زیاد است باید فاصله بگیرد تا تولید رونق یابد.

او گفت: البته همه اینها به مرور اتفاق خواهد افتاد تا اخلال در بازار پیدا نشود زمانی در دولت آینده اعتماد را به بازار بورس باز خواهیم برگرداند متاسفانه شاهد بودیم که در یک عملیات فریب، پول مردم را بردند در بورس و در روز روشن جیب مردم را زدند. در صدد هستیم که فرا بورس را رونق دهیم و سرمایه گذاری های خارجی را در تالار بین المللی بورس افزایش دهیم.الان مشکل این است که روزانه مقدر زیادی خلق پول اتفاق می افتد که یعنی تورم و یعنی کوچک شدن سفره های مردم ،در زمینه های gdp که کاهش نقدینگی برنامه های بسیاری داریم‌.

عمل جراحی بزرگ اقتصادی داریم که بسیاری دردشان خواهد آمد

محمد ادامه داد:یک برنامه جامع داریم که یک عمل جراحی بزرگ اقتصادی است؛ بسیاری هم دردشان خواهد آمد اما لازم است که اجرا شود.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه گفته می شود صحبت های شما همانند آقای احمدی نژاد است، گفت: این حرف بد خواهان است، وقتی دولت آقای احمدی نژاد به اتمام رسید رهبری که ارزیابی کردند، فرمودند هر دولتی کارهای بدی دارد و کارهای خوب، دولت جدید باید مشکلات کارهای بد را رفع کنند و کار خوب را ادامه دهند، نسبت به آقای احمدی نژاد هم باید همین دید باشد اگر کارهای مثبتی داشتند باشند باید ادامه پیدا کند و کارهای حاشیه ای که زمان ایشان رخ داده بود را باید کنار بگذاریم.

وی ادامه داد: بنده در چارچوب ولایت فقیه حرکت می‌کنم و معتقد به ولایت فقیه مطلقه هستم، یکی از کارهای خوبی که در زمان آقای احمدی نژاد صورت گرفت، درخصوص مسکن مهر بود، مالیات بر ارزش افزوده در زمان ایشان ايجاد شد و اقدام خوبی بود اما حالا می‌بینیم که فشار این مالیات بر دوش تولید کننده افتاده است، اقداماتی خوبی انجام شد اما نواقصی داشت و به دنبال مشکلات آن هستیم همچنین در خصوص دولت آقای روحانی هم همینطور است اگر نقطه مثبتی داشته باشد حمایت می‌کنیم اگر نقطه ضعفی باشد آن را رفع میکنیم.

محمد درباره مواضعش در مقابل آمریکا و رژیم صهیونیستی و مذاکره با آنها گفت: یک مرحله بعد از چهل سال جمهوری اسلامی حرکت به سمت مذاکره به آمریکا با اجازه رهبری انجام شد ولی الان این مذاکره دیگر موضوعیتی ندارد زیرا ۸ سال مذاکره کردیم و نتیجه ای نداشت. از برجام که خیلی یک طرفه تصویب شده راضی نیستیم ولی اگر همین اجرا شود بعدا به سمت مذاکرات بعدی می رویم.

او افزود: مردم ما از برجام آسیب زیادی دیدند و دیوار بی اعتمادی به آمریکا بلند تر شد‌. اگر مشکلات اقتصادی مردم رفع شود بعدا برای مذاکره تصمیم می گیریم. با تمام کشورهای دنیا علاقمند به مذاکره هستیم ولی نه با آمریکا و رژیم صهیونیستی.

محمد در ادامه در خصوص حضور پرتعداد داوطلبان در انتخابات بیان کرد: اگر افراد بیایند و برنامه هایشان را بدهند خوب است که فضا باز باشد  تا مردم تصمیم بگیرند. اگر ۲ قطبی شود خوب نیست و عواقب آن را دیده ایم. مشکلاتی را دیدیم مثل سال ۸۸. اگر احساس کنم فردی پاک دست بیاید و برنامه هم داشته باشد و اقبال دارد به نفع او کنار می روم.

وی درخصوص برنامه های خود برای برخورد با مافیای خودرو، گفت: خودروسازی یکی از مشکلات است البته سخت‌تر از ساخت موشک و تاسیسات اتمی و .... نبود، مشکل خودروسازی در تفکر مدیریتی حاکم است، این طور نیست که ما توان ساخت خودرو نداریم صنعت در کشور ما امروز بومی شده است اگر مدیریت اصلاح شود خودروسازی هم اصلاح خواهد شد و با تدابیری که داریم می توانیم مافیای خودروسازی را بشکنیم تا این صنعت نجات پیدا کند، در خصوصی سازی بخشی از سهام خودرو ساز به قطعه ساز واگذار شده است این ها معضل خودروسازی است و مراقب باشید کد غلط ندهند و نگویند که خودروسازی ما با مشکل تکنولوژی روبه رو است؛ این اشتباه است افرادی که می‌توانند در این حوزه حرکت موثری داشته باشند، به گوشه کنار زده می شوند و یا از ایران می روند، ان شاءالله فضای جدیدی در خودروسازی ایجاد خواهیم کرد.

داوطلب انتخابات ریاست جمهوری در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه برنامه شما  برای تامین آب آشامیدنی چیست؟ گفت:معضل آب ما جدی است متاسفانه هشتاد درصد از بارش کشور در بیست درصد از مساحت کشور اتفاق می افتد.برای مثال استانی داریم که با مقدار بسیاری ذخیره آب کمبود آب دارد زیرا مدیریت تامین آب در کشور ما ضعیف است ،متاسفانه سیستم آبیاری کشاورزی ما سنتی است و باید به سمت کشت گلخانه ای برویم که نیازمند توانمند سازی کشاوری است.

محمد تاکید کرد : با پیگیری استفاده از آب دریا بسیاری از مشکلات ما حل خواهد شد کشورهای حوزه خلیج فارس از این موضوع استفاده می کنند .انتقال آب از دریای عمان در دستور کار ما قرار دارد، ما با نیروگاه و آب شیرین کن ها میتوانیم هم برق و هم آب شیرین تولید کنیم. ما چنین طرحی را در سپاه هم داشتیم همچنین استفاده از آب ژرف یکی از منابع آبی کشور ماست که تا به حال از آن استفاده نشده است.با حفر چاه های عمیق آب شرب مناطقی مثل کرمان و سیستان بلوچستان را می توانیم تامین کنیم.

محمد درباره رمز ارز ها گفت: رمز ارزها میتواند در تحریم ها به جمهوری اسلامی کمک کند. در چارچوب مشخص رمز ارز داخلی تولید می کنیم و ریسک های آن کاهش پیدا خواهد کرد زیرا این رمز ارز ها ریسک زیادی دارد. رمز ارز ایرانی را تولید می کنیم و در عرصه جهانی عرضه خواهد شد.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه برنامه شما برای تامین آب آشامیدنی چیست؟ گفت:معضل آب ما جدی است؛ متاسفانه هشتاد درصد از بارش کشور در بیست درصد از مساحت کشور اتفاق می افتد.برای مثال استانی داریم که با مقدار بسیاری ذخیره آب، کمبود آب دارد زیرا مدیریت تامین آب در کشور ما ضعیف است،متاسفانه سیستم آبیاری کشاوری ما سنتی است و باید به سمت کشت گلخانه ای برویم که نیازمند توانمند سازی کشاوری است.

محمد تاکید کرد : با پیگیری استفاده از آب دریا بسیاری از مشکلات ما حل خواهد شد کشورهای حوزه خلیج فارس از این موضوع استفاده می کنند .انتقال آب از دریای عمان در دستور کار ما قرار دارد، ما با نیروگاه و آب شیرین کن ها میتوانیم هم برق و هم آب شیرین تولید کنیم که چنین طرحی را در سپاه هم داشتیم همچنین استفاده از آب ژرف یکی از منابع آبی کشور ماست که تا به حال از آن استفاده نشده است.با حفر چاه های عمیق می توانیم آب شرب مناطقی مثل کرمان و سبستان بلوچستان را تامین کنیم.

محمد درباره رمز ارز ها گفت: رمز ارزها میتواند در تحریم ها به به جمهوری اسلامی کمک کند. در چارچوب مشخص رمز ارز داخلی تولید می کنیم و ریسک های آن کاهش پیدا خواهد کرد زیرا این رمز ارز ها ریسک زیادی دارد. رمز ارز ایرانی را تولید می کنیم و در عرصه جهانی عرضه خواهد شد.

 محمد در خصوص پیری جمعیت بیان کرد: با توجه به آمار، جمعیت ایران در سال ۱۴۰۵ پیر می شود و پیری می تواند به تهدید تبدیل شود. رشد جمعیت کنترل شد اما مقام معظم رهبری هم اعلام کرده بودند که اشتباه بود. ما جمعیت و رفاه مردم را می خواهیم. جوانان دغدغه های شغل، مسکن و ..... دارند و باید آنها را برطرف کنند. برنامه هایی برای مسکن و.... زوج نابارور داریم تا این مشکل را حل کنیم. البته این موضوع به بهداشت و خوراک مردم مرتبط است.

وی در خصوص جنبش زنان بی حجاب در حمایت از او گفت: خیلی مطلع نیستم اما از همه اقشار حمایت کردند.‌ یک پیرمردی در سیستان بلوچستان صحبت کرد که ما نون نداریم اما به سعید محمد رای می دهیم. امیدوارم بتوانم پس از انتخابات کارها را انجام بدهم.

داوطلب انتخابات ریاست جمهوری ادامه داد: شاید آنهایی که چند خانم بی حجاب را دیدند دلشان مریض بود. نباید جامعه را تکه تکه کنیم‌. ایران برای همه است و باید سعی کنیم همه مردم را یکی ببینیم. ۲۷ - ۲۶ امور فرهنگی در کشور داریم که کارخودشان را انجام نمی دهند و نظارتی ندارند. چرا رئیس جمهور که رئیس شورای انقلاب فرهنگی است در این باره سکوت کرده و صحبت نمی کند.

فیلترینگ تا به امروز جواب نداده است

وی درباره سختی زندگی مردم و موضوع ولنگاری در فضای مجازی بیان کرد: فیلترینگ آیا تا امروز جواب داده؟ آیا کسی دیگر از تلگرام و توییتر استفاده نمی کند؟ ما فقط به مردم یاد داده ایم که اگر میخواهند خلاف کنند صرفا یک فیلتر شکن نصب کنند، پس فیلترینگ راه حلش نیست ،مردم بسیاری از راه مجازی امرار معاش می کنند اما مشکلات هم دارند پس باید شبکه ملی اطلاعات راه انداری شود و خدمات بسیاری را هم ارائه کنند. با هزینه های پایین و مردم باید همه فعالیت های خود را در آن شبکه فعال کنند که البته این هم با زور نمی شود. شبکه ملی اطلاعات جزو دغدعه های اصلی مقام معظم رهبری است و جز اولویت های اصلی ماست تا بتوان آهسته از شبکه هایی که در دست آمریکا و اسراییل است دور شویم.در اروپا همه باید در داخل خاک اروپا باشند،ما دربسیاری از کشورها اینترنت کودک داریم این هم نه رهبری فرموده است درست است
چین تمام نرم افزارها را تعطیل کرده و فقط مبتوان با وی چت فعال کرد زیرا احساس خطر کرده است.

 

کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری سیزدهم گفت: بر اساس آخرین صحبت ها که تا همین دیشب آقای سروری گفتند که آیت الله رییسی تا کنون تصمیمی برای ورود به عرصه کاندیداتوری نداشتند و منتظر اذن رهبری هستند.

پایگاه خبری خبر فوری (khabarfoori.com)

609638709871e_2021-05-08_11-36
18 اردیبهشت 1400 - 11:36

سعید محمد در نشست خبری خود ضمن تبریک روز قدس، اظهار کرد: معمار کبیر انقلاب روز قدس را برای جهت دهی اهداف مسلمان در سراسر جهان نام گذاری کرده اند، شاهد برکات آن هستیم و ان شاءالله شاهد نابودی نظام سلطه باشیم.

وی افزود: آغاز بحثم را با یک آیه از قرآن آغاز می کنم و پیرامون آن نقشه راه خودمان را می گویم، در سوره هود خداوند متعال می فرمایند، ای قوم من پیمانه و ترازو را با عدل پر کنید و از اشیاء و اجناس و حقوق مردم چیزی نکاهید، از اول آیه برقراری عدل گفته می شود چیزی که جامعه امروز ما به آن نیاز دارد، امروز شاهد بی عدالتی آموزشی، بهداشت و سلامت، خصوصی سازی، تقسیم یارانه ها، مالیات ستانی(از قشر تولید کننده و کارگر مالیات گرفته می شود و از ثروتمندان مالیات گرفته نمی شود، هستیم. رانت های مختلف مردم را ناراحت کرده است و گلایه مند اند.

وی ادامه داد: در فراز دوم گفته می شود از مردم چیزی کسر نشود اما این روزها شاهد کوچک شدن سفره مردم در جامعه هستیم و مردم در حوزه های مختلف با مشکل مواجه هستند، خداوند در این آیه اشاره می‌کند که حکمران را موظف کرده است  مراقب باشند، این فامیل بازی ها، رانت ها چیست چرا مراقبت نمی شود؟ ارز ۴۲۰۰ تومانی کجاست؟ برخی از مسئولان فکر می‌کنند برتر هستند و مردم گلایه دارند.

محمد اضافه کرد: در فراز بعدی آیه گفته شده دولت ها باید اموال مردم را مراقبت کنند، شغل، مسکن و ... برای مردم فراهم شود و در انتهای آیه گفته شده که از مفسدین نباشید، پدیده آقازاده ها، برادر ها، فامیل ها و... همه این مسائل مردم را ناراحت می‌کند. مردم از انقلاب گلایه ندارند مردم از کارگزاران گلایه دارند، اگر اصل اسلام اجرا شود مردم شیفته آن می شوند.

 

محمد افزود: مقام معظم رهبری با اشاره به گلایه های مردم بیانیه گام دوم انقلاب را مطرح کردند و فرمودند فاصله زیادی بین بایدها و واقعیت های انقلاب وجود دارد، هرچند توفیقاتی داشتیم اما بسیاری از مسائل محقق نشده است.

مردم از بی دولتی خسته اند

داوطلب انتخابات ریاست جمهوری گفت: امروز مردم خسته هستند، از بی عملی ها، سوء تدبیرها، بی تفاوتی مسئولان، کوچک شدن سفره هایشان، دو قطبی شدن های بی نتیجه، بیکاری جوانان، شرمندگی جوانان، مردم از بی دولتی خسته هستند، مردم امروز نیازمند مرد میدان هستند، مردم نظارت داخل ماشین را نمی خواهند. امروز نیازمند اصلاحات براساس اصول هستیم و امروز نیازمند مدیریت علمی با استفاده از جوانان هستیم، باید بتوانیم جوانان را به درخت انقلاب پیوند بزنیم تا بتوانیم شاهد شرایط جدید در جامعه باشیم.

وی درباره ضمانت اجرایی برنامه های خود گفت: نکته مهمی است. وضعیت دولت فعلی وضعیت مناسبی نیست و دولت سیزدهم فقیرترین دولت جمهوری اسلامی خواهد بود؛ بانکداری، بورس، مبادی که لازم است منابع ایجاد کنیم دچار مشکل و منابع درآمدی کشور دچار اختلال است. من برنامه ۱۰۰ روزه نداده ام وقتی به این شدت مشکل در کشور وجود دارد باید با کمک مردم شرایط را بهبود ببخشیم، به یک عملگرایی بزرگ در کشور نیاز داریم.برای عده ای خاص این عملگرایی سخت است، برنامه ها به برجام گره نخورده است اگر برجام بتواند یک روز زودتر تحریم ها را بردارد استقبال می کنیم، اما تا دو سال آینده سعی می شود که وضعیت کشور بهبود پیدا کند، برنامه های ما قابلیت اجرایی برای ۴ سال آینده را دارد.

محمد درباره ادامه داد: برجام یک توافقی بین ایران و ۵ بعلاوه یک بود که علی رغم مشکلات زیاد برجام به لحاظ قانونی بین ایران و کشورهای ۵+۱ مبادله شده و توسط شورای امنیت به تصویب رسیده است. مجلس هم آن را تصویب کرده که به آن احترام می گذاریم.

مشکلات ناشی از تحریم نیست، اغلب سوء مدیریت است

این داوطلب انتخابات ریاست جمهوری توضیح داد: علت عدول از برجام این است که آمریکا یک جانبه از آن خارج شدو مشکلات زیادی برای مردم در چند سال اخیر به وجود آورد البته خیلی از این مشکلات ناشی از سوء مدیریت بود. دو شرط برای برگشت برجام داریم اول اینکه برگشت آمریکا به برجام و رعایت آن توسط سایر کشور و دوم اینکه ما باید این اقدامات را راستی آزمایی کنیم و در صورت تعهد طرف مقابل ما هم به برجام متعهد خواهیم ماند. منتظر نتایج مذاکرات وین هستیم و باید در چارچوپ منویات رهبری مذاکرات صورت بگیرد. ولی درصدد هستیم درآمد و ثروت مردم را با توان داخلی افزایش دهیم و رویکرد از غرب به سمت غرب و شرق خواهد رفت.به جای گذاشتن تمام تخم مرغ ها در سبد دولت های سلطه گر نگاه دو جانبه به غرب و شرق خواهیم داشت تا بتوانیم در مقابل هر مذاکره ای با دست پر و نه خزانه خالی پای مذاکره بنشینیم.

محمد افزود: ورود من مبتنی بر احساس نیاز است که در بیانیه گام دوم انقلاب رهبری خواستار ایجاد تغییر و تحول در نسل مدیریتی جمهوری اسلامی ایران هستند. من نسل دومی محسوب می شوم و منتظر مصادیق هم ماندیم ولی این مصادیق اعلام نشد و درصدد ظرفیت سازی برآمدیم.

دولت من دولت سهامی نیست و دولت شایسته سالاری است

داوطلب انتخابات ریاست جمهوری گفت: سعی می کنم گره ها را یک به یک با کمک مردم و جوان ها باز کنیم. وابسته به هیج جریانی نیستم و با هیچ کس ننشسته ایم و قول و قرار هم نگذاشته ایم. دولت سهامی نیستم و دولت شایسته سالار خواهیم بود. دولت قطبی هم نخواهم بود زیرا بحق دو جریان چپ و راست برای کشور مضر است و افرادی که تابلو دار این احزاب باشند را روی کار نمی آوریم بلکه افراد پاک دست و دارای علم و دانش روز را روی کار خواهیم آورد. قطعا قبل از انتخابات بخشی از کابینه را معرفی خواهم کرد. ۱۵۰ تیم مدیریتی در تولید برنامه دارم و مسائل و مشکلات را به ریز بررسی کرده ایم و برنامه راهکار برای حل آنها داریم.

هیج کس را رقیب خود نمی دانم

وی در واکنش به اخبار نشست خود با محسن رضایی گفت: کسانی که وارد می شوند مردم باید قدر آنها را بدانند زیرا دولت آینده با مشکلات درهم تنیده اقتصادی سیاسی و فرهنگی رو به رو است‌. هیج کس را رقیب خود نمی دانم.هر کس می خواهد روی کار بیاید و توان دارد که کار را جلو ببرد باید روی کار بیاید. این فکر که برخی برای کسب قدرت با دیگری درگیر شوند را نمی پسندم و این گونه هم نیستم. باید در فضای صمیمانه کار را جلو ببریم تا مردم در نهایت تصمیم بگیرند.

این داوطلب انتخاب ریاست جمهوری گفت: مردم خیلی از وضع موجود رضایت ندارد و کناره گیری کرده اند ولی امیدوار هستیم که مردم در انتخابات مشارکت کنند.

محمد در ادامه خاطرنشان کرد: هرکسی در یک زمینه ای فعالیت می کند و تخصص دارد. باید دید کارنامه های آن فرد چیست؟  اینکه آن فرد کجا بوده فرع این قضیه محسوب می شود. فردی از ابتدای انقلاب تاکنون در یک وزارت خانه بوده و عملکرد خوبی هم نداشته است به همین دلیل باید دید فرد مسئولیتی که داشته خوب عملکرد کرده یا خیر.

داوطلب انتخابات ریاست جمهوری افزود: ما شدیدترین تحریم ها را در قراره گاه سازندگی خاتم الانبیا داشتیم و تحریم داخلی و خارجی بودیم.‌ تمام پروژه ها درحال فعالیت بود و از دولت هم کمک نخواستیم زیرا دولت هم وضعیت خوبی نداشت. ما با سرعت بیشتری کار کردیم. به جای اینکه بگوییم چه کسی کجا کار کرده کارنامه ها را ببینیم.

وی در ادامه اعلام کرد که در اواخر ماه رمضان آدم به روغن سوزی می افتد و اگر رئیس جمهور شوم ماه رمضان را تعطیل می کنم. ( خنده)

محمد در خصوص مسکن جوانان بیان کرد: تا پایان سال ۱۴۰۴ باید تعدادی مسکن بسازیم و باید ۴ میلیون مسکن در ۴ سال ساخته شود. ۲ منبع برای تامین اعتبار در سر داریم.تولید مسکن در ۸ سال گذشته کاهش یافته است. دولت کمکی نکرده و موظف است تا کمک کند. فاجعه ای که درحال حاضر رخ داده به‌دلیل کم کاری دولت است‌. ما مسکن روستایی هم دیدیم و مشکلی وجود ندارد. کسی که می خواهد یک پروانه بگیرد باید یک سال بدود.

داوطلب انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ اظهار داشت: طرح مسکن کارگری را در روز کارگر و طرح های مختلفی داریم که ایرادات مسکن مهر را برطرف می‌کند. روی زمان بندی و .... برنامه ریزی کردیم. مقدمات کار را شروع کردیم و زمین ها هم شناسایی شده است. در بحث فرزند آوری هم برنامه ریزی کردیم. فقط عرضه کم شود بحران بوجود می آید. امروز مردم بعد از ۳۰ سال آرزو دارند که یک خانه در سطح شهر اجاره کنند.امروز حدود ۵ میلیون و ۷۰۰ هزار واحد مسکونی در کشور نیاز داریم؛ همچنین ۳ میلیون واحد خالی داریم که پیش بینی می کنیم حدود یک میلیون و ۷۰۰ هزار واحد از آن ها را آزاد سازی کنیم.

وی درباره مهم ترین رقیب خود در انتخابات گفت: باید ثبت نام ها انجام شود و بعد از آن اعلام می کنیم فعلا فضا مبهم است و نمی‌توانیم به این سوال پاسخ خواهیم داد.

محمد درباره میزان مشارکت مردم در انتخابات بیان کرد: میزان مشارکت مردم به این برمی‌گردد که شرایط عادلانه ای در انتخابات رقم بخورد و افرادی وارد انتخابات شوند که مورد نظر مردم است در این صورت مردم مشارکت خوبی خواهند داشت و پیش بینی ما این است که بالای ۵۰ درصد است اما برخی آمار ۲۰ تا ۳۰ درصد می دهند، که به نظر من اینطور نیست. افراد نخبه در انتخابات حضور داشته باشند و افراد با افکار متنوع در انتخابات حاضر شوند.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر احتمال ائتلاف خودش با سایر جریان یا کاندیدا گفت:من تا الان با هیچکس صحبت ائتلافی نکرده ام. از شورای وحدت سپاسگزارم و از آیت الله موحدی هم سپاسگذارم و از این موضوع هم استقبال کردم اما درباره مدل انتخاب افراد معتقدم که ابتدا باید مردم افراد را بپسندند نه جریان های سیاسی.

داوطلب انتخابات ریاست جمهوری ادامه داد: با این نگاه معتقدم که ابتدا باید برنامه افراد معرفی شود، البته من به دنبال انشقاق در میان جریان های سیاسی نیستم و معتقدم دولت بعد باید انقلابی باشد نه اصولگرا یا اصلاح طلب؛ بلکه صرفا انقلابی و فردی باشد که مردم به او اقبال داشته باشند، اگر مردم به ما اقبال داشتند ادامه میدهیم اگر نه به نفع فرد اصلح کنار خواهم کشید.

وی درباره مشکلات کوله بران بیان کرد: ما بر اساس بوم استان ها برنامه تهیه کردیم و اینکه در تهران در اتاق دربسته بنشینیم و برای سایر استان ها برنامه بریزیم اشتباه است ،بنابراین اولویت استان های مرزی شغل شرافتمندانه برای مردم این استان ها است.

محمد در پاسخ به این سوال که از نظر فکری به چه کسی نزدیک و از چه کسی دور هستید؟ بیان کرد : من به خودم نزدیک هستم و از نظام سلطه دور هستم، البته منظورم از لحاظ شخصیتی بود وگرنه به مردم نزدیک هستم و همواره در همه مسندها تلاش کردم که با مردم ارتباط نزدیک بگیرم و مشکلات را از زبان خودشان بشنوم.

آقای رئیسی هنوز تصمیمی برای حضور در انتخابات نگرفتند

وی درپاسخ به اینکه آیا امکان دارد به نفع اآیت الله رئیسی کنار بروید؟ بیان کرد: بر اساس آخرین صحبت ها که تا همین دیشب آقای سروری گفتند آیت الله رییسی تا کنون تصمیمی برای ورود به این عرصه نداشتند و منتظر اذن رهبری هستند اگر شرایط جدیدی رقم بخورد به شما میگویم ولی فعلا در حال ادامه کار خودمان هستیم.

شورای نگهبان باید برای همه ما قانون باشد

محمد درباره شرایط شورای نگهبان گفت: شورای نگهبان باید برای همه ما قانون باشد البته ما در سالهای قبل شاهد بودیم که خیلی بد بودیم حتی یک بچه کوچک هم ثبت نام می کرد که باعث خنده شده بود بنابراین این محدودیت های شورای نگهبان را مثبت ارزیابی می کنیم ،مجلس شورای اسلامی هم یک چهارچوبی را تعریف کرد و برای شورای نگهبان فرستاد و شورای نگهبان هم البته بدون در نظر گرفتن شرایط مجلس این قانون را عملیاتی کرد و شرایطی را برای ثبت نام کنندگان از لحاظ مدیریت اجرایی یعنی داشتن ۴ سال سابقه اعلام کرده و در بخش نظامی هم گفته شده که باید ۴ سال سابقه سرلشگری داشته باشند ،باید توضیح دهم که ما در بخش نظامی یک جایگاه و یک درجه داریم یعنی افراد با درجه پایین تر هم می توانند در جایگاه بالاتر قرار بگیرند و شورای نگهبان هم ملاک را جایگاه قرار داده است.من هم بیش از ۸ سال جایگاه سرلشگری دارم که با این حساب تایید صلاحیت قطعی است ،البته صرفا بحث این جایگاه نیست بلکه بسیاری از شرایط دیگر را هم بررسی خواهند کرد و به ما میگویند اما از این نظر مشکلی ندارم.

داوطلب سیزدهمین انتخابات ریاست جمهوری ادامه داد:در آذر ماه خدمت فرمانده کل سپاه رسیدیم و درخواست کردیم که اگر ورود من آسیبی به سپاه بزند کنار بروم و اعلام آمادگی کردم که از قرارگاه خاتم جدا شوم و در نهایتا در بهمن ماه قرار شد با توجه به جدیت من این مسئله دوباره بررسی شود، در اسفند ماه اعلام کردند که این جا به جایی صورت بگیرد و ۱۷ اسفند ما از سپاه جدا شدم. حتی یک استعفا هم ارسال کردم و از این مجموعه جدا شدم. اما حقیقتا اگر بخواهم برخی جزئیات را مطرح کنم دلم نمی خواهد لکه سیاهی بر سپاه پاسداران که برای من ارزشمند است بیفتد. سنگ اندازی جلوی پای من خیلی رخ داده و یکی از مشکلات تبعیض بین کاندیداهای نظامی است و آنها حتی از کار خود کنار نکشیدند ولی این مسائل برای آنها مطرح نشد. ابتدا فکر کردیم شیطنت رسانه ای است اما بعد که پرسیدیم چرا با من این گونه برخورد کردید گفتند درخواست شده این گونه تیتر شود که سعید محمد به دلیل تخلفات از قرارگاه خاتم سپاه پاسداران برکنار شد.

او افزود: اگر کسی کوچکترین تخلفی از من سراغ دارد با اسناد و مدارک اجازه دارد منتشر کند و از آنها شکایت هم نمی کنم. مطرح کردند هلدینگ دارم و دخترم آن را اداره می کند در حالی که من اصلا دختر ندارم که هلدینگ مرا اداره کند. ۳۰ سال کار اقتصادی کردم و یک لکه سیاه در پرونده من نیست.

مردم ما از برجام آسیب زیادی دیدند و دیوار بی اعتمادی به آمریکا بلند تر شد‌. اگر مشکلات اقتصادی مردم رفع شود بعدا برای مذاکره تصمیم می گیریم. با تمام کشورهای دنیا علاقمند به مذاکره هستیم ولی نه با آمریکا و رژیم صهیونیستی

محمد درباره برنامه هایش در سیاست خارجی گفت: نظام سلطه، کشورهای منطقه را درگیر کرده و درگیری بین ادیان و مذاهب ایحاد کرده است. ما در یک کشتی هستیم و آمریکا و سایر کشورهای دیگر درحال سوء استفاه کردن هستند. لیبی و عراق ذخایر خود را به نظام سلطه داده و داعش هم ساخته دست آنها است. باید دست به دست هم دهیم تا نظام سلطه را بشناسیم و به هم تکیه کنیم تا امنیت منطقه کامل شود. نظام سلطه می گوید عربستان گاو شیرده است و شیرش تمام شد سر آن را می بریم.

وی افزود:از تجارت و بخش بازرگانی غافل شده ایم و وزارت امور خارجه هم شده پیمانکار برجام. باید با کشورهای منطقه روابط اقتصادی برقرار کنیم.

محمد در پاسخ به سوالی درباره میزان اختیارات ریاست جمهوری گفت: معتقدم که اختیارات ریاست جمهور بر اساس قانون اساسی کافی است حال اگر به قانون عمل نمی شود باید به دنبال اجرای آن رفت، اما معتقدم که باید سه قوه در دست هم کارکنند نه اینکه به عنوان رقیب سیاسی به هم نگاه کنند زیرا در این صورت کار جلو نخواهد رفت ،یکی از برنامه های من ایجاد رابطه صمیمی و تنگاتنگ با سه قوه است تا انرژی خود را برای حل مشکلات مردم بگذارند نه درگیری و کشمکش های درونی.

هزینه های تبلیغات انتخاباتی‌ام توسط مردم پرداخت می‌شود

داوطلب سیزدهمین انتخابات ریاست جمهوری درباره اخبار شنیده شده مبنی بر هزینه ۲۰۰ میلیارد تومانی گفت: منبع خبر خود را ابتدا اعلام کنیم، از بدو ورودم اتفاقی که افتاد این بود که جوانان به سراغم آمدند و گفتند شما مصداق صحبت های رهبری در خصوص جوان انقلابی هستید و ما می‌خواهیم با شما باشیم، این جوانان به صورت خودجوش و دلی فعالیت های رسانه ای را آغاز کرده اند، اولین بارم است که وارد انتخابات شدم و مانند سایر دوستان تجربه شرکت در انتخابات نداشتیم، عزیزانی که فعالیت رسانه ای می کنند با هزینه شخصی خود وارد شدند. یکی از عزیزان ۴۰ میلیون تومان جمع کرده بود برای عروسی خود که گفت من این پول را برای فعالیت رسانه ای می آورم. شاید برخی درک نکنند افرادی هستند که به خاطر اعتقادات خود و تحقق صحبت های رهبری اینطور مایه گذارند.

اگر کسی کوچکترین تخلفی از من سراغ دارد با مدرک آن را منتشر کند

وی ادامه داد:برخی، عزیزان نزدیک به بنده را هم تهدید کردند که حق ندارند با بنده همکاری کنند این نهادها که این اقدامات را انجام می دهند اطلاعات شخصی بنده راهم دارند، از آنها میخواهم اگر تخلفی در این خصوص صورت گرفت ، رسما اعلام کنند. خواهش من این است که این شایعات را تولید نکنند، برخی از رسانه ها در تولید شایعات فعالیت می کنند روزی که شورای نگهبان مصوبه جدید در خصوص شرایط انتخابات را مطرح کردند برخی از رسانه ها فوری اخباری مبنی بر رد صلاحیت بنده را منتشر کردند و ذوق زده شده بودند، باید به آنها بگویم که زیادی ذوق زده نشوید. اما برای فعالیت هاي انتخاباتی اسپانسرهای زیادی درخواست همکاری با ما داشتند اما به دلیل اینکه نمی‌توانستیم انتظارات آنها را برآورده کنیم از همکاری با آن ها دست کشیدیم.

سفره مردم و معیشت مردم گروگان برجام شده است

محمد درباره اورانیوم ادامه داد: وقتی غرب و کشورهای سلطه گر به تعهدات خود عمل نمی کنند چرا ایران باید مثل بچه خوب کلاس به تعهدات خود عمل کند. ایران به تعهدات خود عمل کرده، بازدیدهای سفت و سخت را پذیرفته، سیمان در سایت های هسته ای ریخته و در مقابل طرف مقابل زیر میز می زند و ما باز هم دنبال او می دویم. سفره مردم و معیشت مردم گروگان برجام شده است. دولت باید مقتدر باشد نه این که اینگونه عمل کند. کشوری تعهدمدار هستیم و وقتی تعهد کنیم به آن عمل می کنیم. اروپایی ها در جریان برجام نقش پلیس خوب و بد را اجرا کردند و در این شرایط به دنبال پالرمو، اف ای تی اف و سی اف تی بودند و می گویند اگر اینها اجرا نشود بیچاره می شویم. اگر این شرایط ادامه داشته باشد آیا باید باز هم به تعهدات خودعمل کنیم؟ ما به رادیو دارو ها نیاز داریم ولی نمی توانیم دسترسی داشته باشیم! چه دلیلی دارد که وقتی به رادیو دار نیاز داریم و لازمه آن اورانیوم ۹۳ درصد است با وجود عدم تعهد آنها این کار را انجام ندهیم؟

او با اشاره به اینکه باید برای مصارف صلح آمیر کارهای خود را انجام دهیم، افزود: ما نمی خواهیم بمب اتم بسازیم و هیچ کس در کشور ما به دنبال آن نیست ولی در قالب مصارف صلح آمیز به دنبال آن هستیم.

در نظام آموزشی کشور بی عدالتی داریم 

داوطلب انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ بیان کرد: در نظام آموزشی کشور بی عدالتی داریم و مشکلات زیادی در بخش بازنشستگان، معلم ها و ... داریم که باید مسئله حل شود.‌با فرهنگیان جلسه داشتیم و از آنها کمک خواستیم تا این مشکلات حل شود. مدارس خصوصی و ....روز به روز درحال افزایش است و کیفیت آموزش در مدارس دولتی پایین است. باید منابعی اختصاص بدهیم تا این مشکلات حل شود.

محمد ادامه داد: حدودا در دنیا ۱۷ ماده تدریس می شود و در ایران ۲۷ ماده است. روی یک برنامه کار کردیم که ۳ سال پایانی دوره آخر را روی ماده های جدید درس بخوانند تا برای جامعه مفید باشند.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر شفاف سازی اموال خود گفت: من عضو کارکنان سپاه هستم که در آنجا هم یک پرداخت حقوقی هماهنگ وجود دارد و در همه جای سپاه مشخص است ،همچنین عضو هیات علمی دانشگاه امام حسین (ع) هم هستم که حقوقم در کل ۱۲ میلیون است، اگر ماموریت بروم و یا اضافه کار داشته باشم به حقوقم اصافه می شود که البته زیاد نیست، اموال خاصی ندارم؛ یک مسکن و خودرو در حد نیازمندی اولیه که اعلام خواهم کرد.

محمد در باره برنامه های خود در زمینه کاهش وابستگی به اقتصاد دلاری گفت:یکی از معضلات کشور این است که همه چیز با دلار جلو میرود ،من یک برنامه جامعه اقتصادی دارم که همه چیز نظیر مسکن، سکه و خودرو را باهم نگاه کردیم که باید از حالت سرمایه گذاری خارج شوند و یک نگاه مصرفی به آنها داشته باشیم و بانکداری ماهم از اینکه انقدر سپرده ها زیاد است باید فاصله بگیرد تا تولید رونق یابد.

او گفت: البته همه اینها به مرور اتفاق خواهد افتاد تا اخلال در بازار پیدا نشود زمانی در دولت آینده اعتماد را به بازار بورس باز خواهیم برگرداند متاسفانه شاهد بودیم که در یک عملیات فریب، پول مردم را بردند در بورس و در روز روشن جیب مردم را زدند. در صدد هستیم که فرا بورس را رونق دهیم و سرمایه گذاری های خارجی را در تالار بین المللی بورس افزایش دهیم.الان مشکل این است که روزانه مقدر زیادی خلق پول اتفاق می افتد که یعنی تورم و یعنی کوچک شدن سفره های مردم ،در زمینه های gdp که کاهش نقدینگی برنامه های بسیاری داریم‌.

عمل جراحی بزرگ اقتصادی داریم که بسیاری دردشان خواهد آمد

محمد ادامه داد:یک برنامه جامع داریم که یک عمل جراحی بزرگ اقتصادی است؛ بسیاری هم دردشان خواهد آمد اما لازم است که اجرا شود.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه گفته می شود صحبت های شما همانند آقای احمدی نژاد است، گفت: این حرف بد خواهان است، وقتی دولت آقای احمدی نژاد به اتمام رسید رهبری که ارزیابی کردند، فرمودند هر دولتی کارهای بدی دارد و کارهای خوب، دولت جدید باید مشکلات کارهای بد را رفع کنند و کار خوب را ادامه دهند، نسبت به آقای احمدی نژاد هم باید همین دید باشد اگر کارهای مثبتی داشتند باشند باید ادامه پیدا کند و کارهای حاشیه ای که زمان ایشان رخ داده بود را باید کنار بگذاریم.

وی ادامه داد: بنده در چارچوب ولایت فقیه حرکت می‌کنم و معتقد به ولایت فقیه مطلقه هستم، یکی از کارهای خوبی که در زمان آقای احمدی نژاد صورت گرفت، درخصوص مسکن مهر بود، مالیات بر ارزش افزوده در زمان ایشان ايجاد شد و اقدام خوبی بود اما حالا می‌بینیم که فشار این مالیات بر دوش تولید کننده افتاده است، اقداماتی خوبی انجام شد اما نواقصی داشت و به دنبال مشکلات آن هستیم همچنین در خصوص دولت آقای روحانی هم همینطور است اگر نقطه مثبتی داشته باشد حمایت می‌کنیم اگر نقطه ضعفی باشد آن را رفع میکنیم.

محمد درباره مواضعش در مقابل آمریکا و رژیم صهیونیستی و مذاکره با آنها گفت: یک مرحله بعد از چهل سال جمهوری اسلامی حرکت به سمت مذاکره به آمریکا با اجازه رهبری انجام شد ولی الان این مذاکره دیگر موضوعیتی ندارد زیرا ۸ سال مذاکره کردیم و نتیجه ای نداشت. از برجام که خیلی یک طرفه تصویب شده راضی نیستیم ولی اگر همین اجرا شود بعدا به سمت مذاکرات بعدی می رویم.

او افزود: مردم ما از برجام آسیب زیادی دیدند و دیوار بی اعتمادی به آمریکا بلند تر شد‌. اگر مشکلات اقتصادی مردم رفع شود بعدا برای مذاکره تصمیم می گیریم. با تمام کشورهای دنیا علاقمند به مذاکره هستیم ولی نه با آمریکا و رژیم صهیونیستی.

محمد در ادامه در خصوص حضور پرتعداد داوطلبان در انتخابات بیان کرد: اگر افراد بیایند و برنامه هایشان را بدهند خوب است که فضا باز باشد  تا مردم تصمیم بگیرند. اگر ۲ قطبی شود خوب نیست و عواقب آن را دیده ایم. مشکلاتی را دیدیم مثل سال ۸۸. اگر احساس کنم فردی پاک دست بیاید و برنامه هم داشته باشد و اقبال دارد به نفع او کنار می روم.

وی درخصوص برنامه های خود برای برخورد با مافیای خودرو، گفت: خودروسازی یکی از مشکلات است البته سخت‌تر از ساخت موشک و تاسیسات اتمی و .... نبود، مشکل خودروسازی در تفکر مدیریتی حاکم است، این طور نیست که ما توان ساخت خودرو نداریم صنعت در کشور ما امروز بومی شده است اگر مدیریت اصلاح شود خودروسازی هم اصلاح خواهد شد و با تدابیری که داریم می توانیم مافیای خودروسازی را بشکنیم تا این صنعت نجات پیدا کند، در خصوصی سازی بخشی از سهام خودرو ساز به قطعه ساز واگذار شده است این ها معضل خودروسازی است و مراقب باشید کد غلط ندهند و نگویند که خودروسازی ما با مشکل تکنولوژی روبه رو است؛ این اشتباه است افرادی که می‌توانند در این حوزه حرکت موثری داشته باشند، به گوشه کنار زده می شوند و یا از ایران می روند، ان شاءالله فضای جدیدی در خودروسازی ایجاد خواهیم کرد.

داوطلب انتخابات ریاست جمهوری در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه برنامه شما  برای تامین آب آشامیدنی چیست؟ گفت:معضل آب ما جدی است متاسفانه هشتاد درصد از بارش کشور در بیست درصد از مساحت کشور اتفاق می افتد.برای مثال استانی داریم که با مقدار بسیاری ذخیره آب کمبود آب دارد زیرا مدیریت تامین آب در کشور ما ضعیف است ،متاسفانه سیستم آبیاری کشاورزی ما سنتی است و باید به سمت کشت گلخانه ای برویم که نیازمند توانمند سازی کشاوری است.

محمد تاکید کرد : با پیگیری استفاده از آب دریا بسیاری از مشکلات ما حل خواهد شد کشورهای حوزه خلیج فارس از این موضوع استفاده می کنند .انتقال آب از دریای عمان در دستور کار ما قرار دارد، ما با نیروگاه و آب شیرین کن ها میتوانیم هم برق و هم آب شیرین تولید کنیم. ما چنین طرحی را در سپاه هم داشتیم همچنین استفاده از آب ژرف یکی از منابع آبی کشور ماست که تا به حال از آن استفاده نشده است.با حفر چاه های عمیق آب شرب مناطقی مثل کرمان و سیستان بلوچستان را می توانیم تامین کنیم.

محمد درباره رمز ارز ها گفت: رمز ارزها میتواند در تحریم ها به جمهوری اسلامی کمک کند. در چارچوب مشخص رمز ارز داخلی تولید می کنیم و ریسک های آن کاهش پیدا خواهد کرد زیرا این رمز ارز ها ریسک زیادی دارد. رمز ارز ایرانی را تولید می کنیم و در عرصه جهانی عرضه خواهد شد.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه برنامه شما برای تامین آب آشامیدنی چیست؟ گفت:معضل آب ما جدی است؛ متاسفانه هشتاد درصد از بارش کشور در بیست درصد از مساحت کشور اتفاق می افتد.برای مثال استانی داریم که با مقدار بسیاری ذخیره آب، کمبود آب دارد زیرا مدیریت تامین آب در کشور ما ضعیف است،متاسفانه سیستم آبیاری کشاوری ما سنتی است و باید به سمت کشت گلخانه ای برویم که نیازمند توانمند سازی کشاوری است.

محمد تاکید کرد : با پیگیری استفاده از آب دریا بسیاری از مشکلات ما حل خواهد شد کشورهای حوزه خلیج فارس از این موضوع استفاده می کنند .انتقال آب از دریای عمان در دستور کار ما قرار دارد، ما با نیروگاه و آب شیرین کن ها میتوانیم هم برق و هم آب شیرین تولید کنیم که چنین طرحی را در سپاه هم داشتیم همچنین استفاده از آب ژرف یکی از منابع آبی کشور ماست که تا به حال از آن استفاده نشده است.با حفر چاه های عمیق می توانیم آب شرب مناطقی مثل کرمان و سبستان بلوچستان را تامین کنیم.

محمد درباره رمز ارز ها گفت: رمز ارزها میتواند در تحریم ها به به جمهوری اسلامی کمک کند. در چارچوب مشخص رمز ارز داخلی تولید می کنیم و ریسک های آن کاهش پیدا خواهد کرد زیرا این رمز ارز ها ریسک زیادی دارد. رمز ارز ایرانی را تولید می کنیم و در عرصه جهانی عرضه خواهد شد.

 محمد در خصوص پیری جمعیت بیان کرد: با توجه به آمار، جمعیت ایران در سال ۱۴۰۵ پیر می شود و پیری می تواند به تهدید تبدیل شود. رشد جمعیت کنترل شد اما مقام معظم رهبری هم اعلام کرده بودند که اشتباه بود. ما جمعیت و رفاه مردم را می خواهیم. جوانان دغدغه های شغل، مسکن و ..... دارند و باید آنها را برطرف کنند. برنامه هایی برای مسکن و.... زوج نابارور داریم تا این مشکل را حل کنیم. البته این موضوع به بهداشت و خوراک مردم مرتبط است.

وی در خصوص جنبش زنان بی حجاب در حمایت از او گفت: خیلی مطلع نیستم اما از همه اقشار حمایت کردند.‌ یک پیرمردی در سیستان بلوچستان صحبت کرد که ما نون نداریم اما به سعید محمد رای می دهیم. امیدوارم بتوانم پس از انتخابات کارها را انجام بدهم.

داوطلب انتخابات ریاست جمهوری ادامه داد: شاید آنهایی که چند خانم بی حجاب را دیدند دلشان مریض بود. نباید جامعه را تکه تکه کنیم‌. ایران برای همه است و باید سعی کنیم همه مردم را یکی ببینیم. ۲۷ - ۲۶ امور فرهنگی در کشور داریم که کارخودشان را انجام نمی دهند و نظارتی ندارند. چرا رئیس جمهور که رئیس شورای انقلاب فرهنگی است در این باره سکوت کرده و صحبت نمی کند.

فیلترینگ تا به امروز جواب نداده است

وی درباره سختی زندگی مردم و موضوع ولنگاری در فضای مجازی بیان کرد: فیلترینگ آیا تا امروز جواب داده؟ آیا کسی دیگر از تلگرام و توییتر استفاده نمی کند؟ ما فقط به مردم یاد داده ایم که اگر میخواهند خلاف کنند صرفا یک فیلتر شکن نصب کنند، پس فیلترینگ راه حلش نیست ،مردم بسیاری از راه مجازی امرار معاش می کنند اما مشکلات هم دارند پس باید شبکه ملی اطلاعات راه انداری شود و خدمات بسیاری را هم ارائه کنند. با هزینه های پایین و مردم باید همه فعالیت های خود را در آن شبکه فعال کنند که البته این هم با زور نمی شود. شبکه ملی اطلاعات جزو دغدعه های اصلی مقام معظم رهبری است و جز اولویت های اصلی ماست تا بتوان آهسته از شبکه هایی که در دست آمریکا و اسراییل است دور شویم.در اروپا همه باید در داخل خاک اروپا باشند،ما دربسیاری از کشورها اینترنت کودک داریم این هم نه رهبری فرموده است درست است
چین تمام نرم افزارها را تعطیل کرده و فقط مبتوان با وی چت فعال کرد زیرا احساس خطر کرده است.

 

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

66

نظرات 105
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما پس از تایید توسط مدیر سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشند منتشر نخواهد شد.
مرتضی 1 2 پاسخ 1400/2/19 -20:12

سعید محمد فقط تو یکی برو پی کارت ،والله سرکاری. همین قرارگاه سازندگی رو آباد کردی بسه! حالا هی بیا پالایشگاهی رو با خون دل مهندسهای جوان ساخته شد و آخر کار اومدی تو به افتتاحش رسیدی بگو ستاره ستاره همون طور که روحانی سه سال ساختش رو خواباند و ۹۶ اومد یه فازش رو ناقص افتتاح کرد گفت من بودم من بودن. اتفاقا ما تو را با حسن روحانی مقایسه میکنیم.اصل مطلب اینه!!!

علی 3 4 پاسخ 1400/2/19 -12:10

درود بر سردار عزیز موفق باشی

دن کیشوت 5 2 پاسخ 1400/2/19 -11:59

یک نابغه علمی، مغز مدیریتی، جوان نخبه هجده ساله، دکتر مهندس سردار سرلشکر، مدیر پروژه های ناسا، مدیرعامل مایکروسافت و آی بی ام، رییس دانشگاه ام آی تی، سازنده تونل زیر دریا در ژاپن، مجری پروژه برج الخلیفه در امارات و...، این شخص کیست؟ سعید محمد، فقط به سعید محمد رای داده و بعد از هشت سال، شاهد باشید که سیستان و بلوچستان، ژاپن خواهد شد و کردستان، لس آنجلس و ایلام، لندن و کرمانشاه و لرستان، کانادا، این معجزه سعید محمد است، بشتابید، بشتابید، صندوقهای رای منتظر حضور گرم شماست، لطفاً جو گیر شده و رای بدهید تا همانگونه که شاهد افق 1400و چشم انداز بیست ساله و اول شدن ایران در جهان بودید، با مدیریت این مغز مدیریتی شاهد افق 1420و اول شدن ایران در کهکشان راه شیری باشید، شما که اینهمه گول خوردید، خواهش میکنیم، یک بار دیگر گول بخورید،امضا :سینه چاکانش!

پزشک سهمیه ای 1400/2/20 -07:09

افرین جانان.حرف دل مارا میزنی

زیلان 1 2 پاسخ 1400/2/19 -11:26

یادش به خیر ، یاد کاندییدای مستضعف دوره قبل افتادم کلا خانوادگی اندازه یک ماه حقوق شما نداشتن ! سردار خلبان دکتر مهندس قالیباف

پاپی 3 4 پاسخ 1400/2/19 -10:04

با سلام شما هم اینکه با برادر مفسد معاون اول رئیس جمهور مهدی جهانگیری در قرارگاه خاتم قرارداد امضا نمودی کافی است و نشان می دهد که به درد ریاست جمهوری نمی خوری. نباید فرد حرامخواری مانند برادر مفسد معاون اول رئیس جمهور مهدی جهانگیری را به مکان مقدسی مانند قرارگاه خاتم راه می دادی.

مرتضی 3 2 پاسخ 1400/2/19 -09:21

قرارگاه خاتم و این همه ریخت و پاش در طرح بیابان زدایی بی ثمر ... آبیاری مزارع مهران و چالاب و چنگوله و دهلران هم در زمان تحریم ها بود که اون همه لوله و سرمایه کلان رفت زیر خاک و آبی در کار نبود ... برای برنامه های طولانی مدتتون هم نهایتا همین موضوع رو در نظر دارین که سرمایه ملتی رو زیر خاک کنین و بعد با حرف همه چیز رو درست جلوه بدین ... باشه شما 12 میلیون میگیرین راست میگین 40 میلیون هم براتون از مراسم عروسی زدن که شما بیایی بالا ... اینم درست ... چرا هیچ نهادی تو کشور به اندازه شما در پیمان کاری و اجرای پروژه ها قوی نیست جز این که اجازه ندادین بقیه رشد کنن ... و همه چیز رو برای خودتون وتو کردین ... جز کارهای خرد که خیری توشون نیست ... ملت بیان پای صندوق رای که امثال شما که از دو قطبی حرف میزنین رو انتخاب کنن ... خودتون به پشتوانه حکومت تک قطبی ساختین که فقط بدرد خودتون و امثال خودتون می خوره... مردم ایران انتخابی ندارن و براشون انتخاب کردن ... دموکراسی تو ایران صحنه سازی شده است ... با این انقلابی که شد دیگه نه میشه انقلابی کرد نه میشه امیدوار بود ... اگه قرار شده شما رو بیارن میارن ...

محمد جواد عابدی جندانی 5 5 پاسخ 1400/2/19 -08:52

فقط میدونم شما گرد پای احمدی نژاد هم نمی‌شوید

دن کیشوت 9 7 پاسخ 1400/2/19 -07:01

کسانی که عاقل باشند و متن بالا رو با دقت بخونن متوجه می شن که سعید محمد،دقیقا همون حسن روحانیه، با همون شعارها و همون وعده وعیدها، همه سر و ته یه کرباسن، هیچکس منجی ما ملت نیست الا خودمون، که باید با تحریم انتخابات پوشالی، مشت محکمی بر دهان سرمایه‌داری بکوبیم

امیرحسین 1400/2/19 -08:33

دیگران رو چی فرض کردی؟ یعنی اینقدر فریب دادن دیگران راحته دن کیشوت جان؟؟؟؟ فوق العاده ست این سعید محمد

جعفری 3 9 پاسخ 1400/2/19 -05:35

بنام خدا وسلام دکتر سعید محمد جوانیست که همراه دیگر جوانان کشور همه مشکلات را بیاری خدا حل خواهند کرد وخواهیم دید که اگر بجوانها اعتماد کنیم برنده ایم واقعا این جوان هم انقلابیه هم نجیبه هم متخصصه هم متعهده هم پاکدسته وهم با برنامه آمده میدان اگه مردم رآی بدهند مطمئنا وضع بهتر خواهد شد انشاء الله

یاغچی ابادی 6 1 پاسخ 1400/2/19 -05:28

متاسفانه این چهل سال است که مردم ما از این رجز خوانی های توخالی می شنوند،وعاقبت هم دولت‌هایی سر کار آمده‌اند که یکی از دیگری بدتر این شعارها موارمصرفش این چند روزه انتخابات است ،وبالاخره خر که از پل گذشت انگار نه خانی آمده و نه خانی رفته!!!!

کار بر ناشناس 6 6 پاسخ 1400/2/19 -05:22

دکتر سعید محمد به حرفای دلسرد کننده بعضی ها توجه نکنید گرچه معلومه بزرگوارانه برخورد می کنید حربه تخریب و ما دوره قبل هم دیدیم . شما هدف خودتونو با توکل بخدا دنبال کنید.

کار بر ناشناس 6 7 پاسخ 1400/2/19 -05:12

انگار با آمدن سردار سعید محمد خیلی به همه شوک دست داده ولی ما توکل مون بخداست

کار بر ناشناس 5 7 پاسخ 1400/2/19 -05:07

احسنت به سردار سعید محمدیک مدیر جوان متعهد انقلابی و نخبه

ahmad 9 3 پاسخ 1400/2/19 -03:18

تو .... احمدی نژاد هم نیستی

اسماعیل 9 3 پاسخ 1400/2/19 -02:35

باسلام مگرهمچین عزیزان خاک خورده بی ادا وصاف ودلسوز برای ما کاری بکنند وهمچین عزیزان ایرانی هستن ودوگارته نیستن ووطنشونو دوس داره وهمچین عزیزان بتونند ما اقتدارداشته باشیم نه هم وطنهای به ظاهرایرانی ولی دوکارته ی تقی بخوری ول کردن رفتن وطن دومشان یعنی آنورآب که حالا بچه هایشان انورآب با سلفی های با دلارهای بیت المال پوز میدن با ویسکی وکازینو ووووو اونا چی می فهمند ما چی میکشیم همسال سعیدمحمدمیفهمند درد مردم انشالا موفق باشن برایش آرزوی سربلندی وپیروزی ازخداوندخواستارم

مهری 4 11 پاسخ 1400/2/19 -02:18

احمدی نژاد توهم میزنه میگه من برگزیده خدا هستم نماینده امام زمان هستم چطور بهش رای می دید ۸سال رعیس جمهور بود چه گلی زد سرمان که بعدا"بهترش بزنه ما از این آقا خیری ندیدیم گرانی ودزدی و اختلاس و پولشویی دوره احمدی نژاد از همه دوره ها بیشتر بوده

احسان 2 5 پاسخ 1400/2/19 -00:21

همه با هم سعید محمد

سرباز، مختارزمانه 4 0 پاسخ 1400/2/19 -00:05

سلام ..عرض ادب..سردار عزیز محبوبیت شمادربین مردم به همان سردار بودنتان است وبس خرابش نکنید.....اماجناب دکتر احمدی نژاد ۸سال شب وروز بین مردم بود وبرای مردم کار کردن بدون هیچ منتی....الانم ملیونها نفر چشم انتظار ایشانند که اقای احمدی نجات تشریف بیارند ومارا از این همه گرفتاری وبدبختی که برایمان درست کرده اند نجات دهد ؛ به یاری حق تعالی

محمدی 1 0 پاسخ 1400/2/19 -00:02

مرد سنتر ساز ومال ساز برای مرفهین در نیاوران واقدسیه و ولنجک می اید که عدالت را برای کپر نشینان سیستان ولرستان وحاشیه نشینان دروازه غار و کهریزک و نازی اباد وشوش به ارمغان بیاورد !!!؟؟؟

زنده باد سعید محمد* 1 2 پاسخ 1400/2/18 -23:58

زنده باد پاسدار وطن مرد مردستان علم و جهاد زنده باد حاج قاسم دوم در میدان نبرد با نفاق داخلی زنده باد ازادی از یوق تفکر خائن و طن فروش غربپرست بی بته کدخدا پرست...رجاله های الت دست استکبار و صهیونیزم جهانی و ملکه خون اشام کاخ باکینگهام. را ما دولت جوان ولایتمدار حزب الهی علمی و جهادی تحریم شکن با قدرت و اقتدار داخلی...‌زنده باد سعید محمد.

هامون 11 12 پاسخ 1400/2/18 -23:48

احمدی نژاد تحصیلکرده و دانشگاهی چه ربطی به تو داره آخه سردارررر

ماهر 10 12 پاسخ 1400/2/18 -23:47

فقط احمدی نژاد ولا غیر

دو رئیس جمهور ه 1400/2/19 -04:50

لطفا دعوا نکنید، شیفتی میکنیم و دو تا ١۴ میلیون می‌دهیم وقتی یک وزارتخانه می‌تواند چنین حقوقی به صدها کارمندش بدهد چرا ما نتوانیم به دو منتخب چنین حقوقی بدهیم!!!!

بی نام 8 7 پاسخ 1400/2/18 -23:41

همتون سر ته یک کرباسی حیف از وقت که بزاریم چرندیات شما رو بخونیم اگه کار کن بودید چهل و سه سال وقت داشتید پس بیخود خودتون رو خوب جا نزنید مردم شناختنتون البته مردم نه مفت خورا

علی حاصلی 10 11 پاسخ 1400/2/18 -23:40

فقط فقط فقط سعید محمد

سیزده و نیمی 4 3 پاسخ 1400/2/18 -22:44

من کارمند شیفتی مخابرات عذاب وجدان گرفتم

پژمان 9 10 پاسخ 1400/2/18 -22:34

به نظرم مشخص که این آقا رو چند سالی هست دارن روش کار میکنن صحبتهای جالبی کرد ولی در حد صحبت ولی کسی که ۸سال وجب به وجب کشور و بالا پایین کرد و تجربه کاری بالایی نسبت به همه ریس جمهورا قبلی داشت و پر تلاش بود و تمام شعارهای این آقا رو انجام داد شخص دکتر احمدی نژاد بود و ذکاوت و باهوشی شخص احمدی نژاد بالاتر از همه این افراده و پرکارمن نظرم دکتره واسلام

جواد 18 9 پاسخ 1400/2/18 -21:02

کارنامه سعید محمد در گذشته، برنامه آینده سایر نامزد هاست

متين 9 26 پاسخ 1400/2/18 -20:11

سعيد محمد چرت نکو

محمدطاها 1400/2/18 -23:35

خودت چرت نگو

ممد 1400/2/18 -23:54

محمد طاها اسم تورو باید گذاشت شعبان بی مخ چون اصلا نمی تو کله پوکت نیست!! خخخ

حامد 22 17 پاسخ 1400/2/18 -20:02

تو ناخن انگشت کوچیک احمدی نژادم نمیشی

مقدا د 4 16 پاسخ 1400/2/18 -19:56

۱۲ میلیون که حقوق یک پرستار با ده سال سابقه کار در سال ۱۴۰۰ هستش بعد یه سرلشکر هم ۱۲ میلیون !

سید محمود 17 20 پاسخ 1400/2/18 -19:14

دکتر سعید محمد در رزومه شما کجا نخبگی و انقلابی وحود داره. در قرارگاه کدوم پروژه پیش بردی یعنی تو کار کردی و بدون کمک دولت پروژه پیش رفت؟؟ اما دروغگو بر.... ضمنا اون زمان که سهام شرکت های پفکی هر روز بالا میرفت. سهام شرکت صدرا تحت مدیریت شما بالا که نمیرفت منفی ام میشد. حالا میخوای کشور اباد کنی. همون رییس بسیج محله خودتون بمون بسه

جعفر 1400/2/18 -20:49

احسنت سید محمود .....

پدرام 1400/2/18 -21:01

رتبه 3 کنکور شده نخبه پس کیه؟ شاید تویی که دانشگاه دولتی راهت هم نمیدن

کاووس 1400/2/18 -22:00

رزومه اش رو برو پیدا کن بخون. سهام شرکت های پفکی هم به خاطر فریب های دولت به شکل پفکی بالا میرفت. تو که اینقدر نخبه و خبره و کاربلدی کاندید شو مردم رو نجات بده...

قیاسی 10 12 پاسخ 1400/2/18 -18:59

راست می گه فروش واحدهای اطلس مال و موارد آن مربوط ناصرالدین شاه ربطی به ایشان نداره

دانیال 1400/2/18 -21:03

اطلس مال برا دوره ی ایشون نبود کاره مشاورای قالیباف بود که سعید محمد متخلفین رو به قوه قضائیه معرفی کرد الانم خبرگزاری فارس باهاش لجه برا همینه

سید جعفر 1400/2/18 -21:27

آقای دانیال لطفا شرکت باغ فردوس ایرانیان را در گوگل سرچ کنید و متوجه می شوید که مدیر عامل وقت سعید محمد بوده یا شخص دیگری و زحمت بکشید واحدهای که با قیمت ناچیز در زمان ایشان به افراد ...واگذار شده را مشاهده نمایید

میلاد 18 19 پاسخ 1400/2/18 -18:50

جناب آقای سعید محمد حرفی که ازدل برآید بردل نشیند چون شما برا ریاست جمهوری برنامه ارائه میدی نه وعده وعید ما هم خواهان شما هستیم

پارسی 22 15 پاسخ 1400/2/18 -18:22

آره راست میگه حقوق ثابتش 12 میلیونه مابقیشم چند برابر آینه......

سید علی میامی 12 13 پاسخ 1400/2/18 -18:11

از این شعارها به درد همین چندنفر دوستانتون میخوره که براشون منغعتی داره ازاین قول و وعده ها حتی خیلی بیشترش چندین ساله که به مردم میدن ولی همش وضعیت بدترازبدتر میشه نه احمدی نه محمد نه رئيسی نه هیچکس دیگه رای نمیدم. تمام

زیر ساخت 8 10 پاسخ 1400/2/18 -18:06

ریاست جمهوری را رها کن بیا شرکت خودمان ، 35 سال خوش میگذره

کیان 12 10 پاسخ 1400/2/18 -17:58

خوب جواب خودتو میدی میگی با وجود تحریم سخت بازم پول دراور ترین اورگان قرارگاه خاتم بوده؟؟ چون تمام کارهای عمرانی کشور رو غبضه کردید سردار سازندگی آنقدر کار پاس داد بهتون که کاری برای کسی نبود همنو میگم که تو روز روشن دست میبره تو بودجه کشور به میزان 430 هزار میلیارد تومان و به هیچ کس هم جوابگو نیست یک دهم از این بودجه برسه به هم رزمان که طوری نمیشه

جل الخالق از اینهمه تفاوت در کشور 22 9 پاسخ 1400/2/18 -17:57

چگونه باور کنیم شما ١٢ بگیرید و یک کارشناس معمولی وزارت ارتباطات ١۴ بگیرد!

کاووس 1400/2/18 -21:55

بودجه بی سر و ته دولتی و عدم شفافیت هزینه های دولتی یعنی همین چیزا...

جلال عامری 14 20 پاسخ 1400/2/18 -17:49

رای من‌ در فقدان ایت اله رییسی سعید* خان محمد *جوان افتاده دانشمند نابعه علمی و جهادی تحریم پودر کن حزب الهی خوشتیپ ****** رای من سعید محمد*******

بحث نکن 14 13 پاسخ 1400/2/18 -17:47

(آدم های خوب مثل درخت شکوفه هستند ، لگد هم که بهشون بزنی با باران شکوفه شرمندت می کنند . . . درود بر دکتر سعید محمد)

رای ما سردار محمد 19 22 پاسخ 1400/2/18 -17:25

رای ما فقط و فقط و فقط سردار سعید محمد مرد بی ریا و پاک دامن

ترامپ 1400/2/18 -17:52

اخمخ ساندیس خور

حاج حمید 1400/2/18 -18:12

از اقوام و دوستانش هستی. چه تابلو

ح 1400/2/18 -19:43

دوست عزیز ترامپ بزرگترین تروریست در دنیا هست گذاشتن این نام خیلی خوب نیست

ناشناس 8 5 پاسخ 1400/2/18 -17:17

باشعارهای تبلیغاتی شایدبتوان جماعتی خاص را بدنبال خودکشاندولی تجربه سالها وعده وعید برای ما چیزدیگه ای می گویدوبه حکم منطق دیگر به هیچ کس وبه هیچ وجه، اعتمادنکنیم.....££ لذاهرباراعتمادکردیم واعتباردادیم ازهمانجا هم خوردیم.....

دومان 10 13 پاسخ 1400/2/18 -17:11

در این رژیم امکان ندارد دستت به خون آلوده نباشد و به مقامی بررسی ...مزرعه حیوانات ......ظلم پایدار نیست و طوفان ...

اخوند نخودکی 13 11 پاسخ 1400/2/18 -16:54

فرق تو با سعید طوسی چیست ؟

۰۰۰۰۰۰۰ 1400/2/18 -18:35

نخود جان مثل اینکه طوسی خیلی اذیتت کرده

سان 13 11 پاسخ 1400/2/18 -16:53

فقط احمدی نژاد بقیه فقط با وعده دروغین میان ک مردم رای بدن

شقشس 13 10 پاسخ 1400/2/18 -16:50

12 میلیون میگیری مگه چیکار میکنی ما با کلی درس خوندن وشابقه کار نصف تو هم نمیگیریم

اشتباه رفتی 1400/2/19 -01:35

استعفا بده بیا زیر ساخت

ب 17 14 پاسخ 1400/2/18 -16:35

فقط دکتر محمود یک کلام*گر به دولت رسیدی مست نگشتی مردی*بهر خدمت به خلق خسته نگشتی مردی*گنج دولت به امانت به تو دادند روزی* این امانت به سلامت رساندی دزد نگشتی مردی*روزگار گر تو را صاحب دولت کردی*بازهم با فقرا همنشینی مردی*

لزگی اذری 12 18 پاسخ 1400/2/18 -16:19

به امید خدا برنامه کاملی دارن امیدوارم بتونن در خدمت مردم باشند برنامه هاشون تقریبا کامله 'جوان هستند ونظامی ودر مدیریت سرآمد به همین دليل به ایشان اعتماد میکنم واگر ایشان انتخاب بشوند تمام ارکان نظام همکاری خواهند کرد شک نکنید

وکیل 19 28 پاسخ 1400/2/18 -15:24

انگشت کوچیک احمدی نژادم نیستی

شهریار 1400/2/18 -16:03

احمدی دیگه با منافقا ازذواج کرده برای مردم ایران نیست تمام شد خواهی دید

ب 1400/2/18 -18:18

احمدی راتاریخ ثبت کرد چون امیر کبیر

دولت شاداب و جوان جهادی و حزب الهی 15 17 پاسخ 1400/2/18 -15:13

حزب الهی ها و دلسوزان مردم و میهن و انقلاب به هوش به هوش هشدار و هشیار۰۰۰ جماعتومنافق و نفوذی و غربگدایان کدخدا پرست کار ملک و میهن و مردم و انقلاب به مو رسوندند برای خوش خدمتی به کدخدای به همه چیزشون یعنی امریکا. اب انقلاب از جو انقلاب منحرف کردند.ضد انقلاب با تغییر فاز از خارج انقلاب وبه درون انقلاب با حرکات موریانه وار و رفتن زیر ریش و عبا و عمامه بارها مردم فریب دادن از اونها رای و مشروعیت گرفتن و سوار مردم شدند. تنها راه نجات از دست این جماعت اختاپوثی رای به دولت جوان حزب الهی انقلابی نابغه و نخبه علمی و جهادی ست یعنی رای به کسانیکه پیشمرگه های وطن اند با نثار خون و جان و ابرو پاسداران با شرف و وطن پرست و تحریم شکن. همچون پاسدار مومن و عزیز سعید محمد.

نادر 22 17 پاسخ 1400/2/18 -15:06

همه ش حرف همه ش وعده و وعید.... مو قشنگ الان دهه 60نیس که بخوای ما رو گول بزنی.با این تفکراتی که داری سرابی بیش نیستی این همه سال تفکر امثال تو مملکت رو به این روز انداخته

جلال عامری 1400/2/18 -17:58

حالا تفکر طیف غرب پرست وطن فروشم که مالی نبود. که گند زد به ملک و ملت. طیف مقابلش کاملا بی حال و بی عار فقط در حال التماس ته ته ش میخوان ما را گاوه شیرده امریکا کنن اقایان به اصطلاح اصلاحات و لیبرال و کارگزار و اعتدال. باز به این پاسدارای شجاع همیشه قدرت افرین و امنیت افرین و مقاومت افرین و علم افرین بوده اند. اقتدار بی نظیر امروز وطن فقط مشتی نمونه خروار شان است

نادر 1400/2/18 -21:47

گند زدین با انتخاب هاتون. گند زدین با ایستادن تو صف دلار و طلا. گند زدین با خرید و فروش پژو و پراید... شما رفاه طلب ها. شما معیشت طلب ها. هر چی بد بختی داریم تو این کشور، زیر سر شما هاست. از کلفتی، لقمه رو میگیرین، از نازکی کار کردن. توی انتخابات فقط به کسی که با شعار رونق اقتصادی اومد جلو، رای دادین. حالا دیگران رو مقصر میکنین؟؟ پر رو ها؟؟

نادر 1400/2/19 -08:35

خطاب به آقای عامری و همین آقایی که همنام بنده س این منفعت طلبها و غرب پرست هم که میفرمایین تو چارچوبایی حرکت کردن که هم حزبهای شماها ترسیم کردن .الان که این همه به برجام میتازین مگه میشه تو کشور ما یکی مثل ظریف و روحانی سرخود بخواد برجام رو اصلا حرفشو بزنه.آقا نادر محترم خدا رو شکر که بنده هیچوقت رای ندادم و شناسنامه م سفیده سفیده چون تفاوتی بین اصلاح طلب و اصولگراها نمیبینم همشون سروته یه کرباسن.ما شدیم رفاه طلب و معیشت طلب ؟؟؟اولا مثل شماها یخچالامون پر اغذیه نیس که مثل شماها داریم از گشنگی میمیریم.دوما شماها که مثل ما نیستین چه گلی به سر این مملگت زدین بگین بهره مند شدیم جناب

محمد 24 29 پاسخ 1400/2/18 -14:49

با قدرت ادامه بده همونجور که با قدرت اومدی خدا پشت و پناهت هم اقبال داری هم توانایی بیا و مردم رو دلگرم کن و خستگیمومو به در کن فقط دکتر سعید محمد

میثم 27 9 پاسخ 1400/2/18 -14:40

هنوز نیامده دم از مشکلات زیاد هست میزند مشکلات را مردم میدانند و این را هم میدانند چقدر ثروت در این مملکت خوابیده است نمیخواهم یمن و غیره بگویم فقط اگر نمیتوانید جلو این مشکلات بگیرید نیایید آن جا خاتم ان با بود پول بهت میدادن چون اسلحه بسازی اینجا نمیدهند اگر میتوانی بگیری پا به میدان بزار آنها تانک فرمان هیدرولیک در خاتم میسازند ولی برای مردم پراید تولید میکنند میتوانی این بار ظلم برداری از ملت بسم الله

موسوی 17 17 پاسخ 1400/2/18 -14:38

شما سردار محترم سخنت را با عدالت وعدالتخواهی شروع کردید مطلبی که همه روسای جمهور وپادشاهان در طول تاریخ تکیه اول کلامشان بوده است . حال یک سوال از شخص شخیص شما دارم ایا در شرایط سخت اقتصادی ایران وفقر گسترده جامعه به خصوص فلاکت مطلق قشر ضعیف وبه اصطلاح پایین شهری ها وحاشیه نشینان وکپر نشینان سیستان ولرستان وبویر احمد و .... ایا ساخت بزرگترین مرکز خرید ویا سنتر یا مگامال در زیر پارک نیاوران در منطقه اقدسیه توسط شما که مجری طرح بودید وارگان شما با عدالتی که ازان اسم می برید همخوانی دارد ؟؟؟ ایا ساخت این پروژه عظیم غیر ضرور در منطقه مرفه نشینان پایتخت با عدالت علوی سازگار است ؟ ایا ساخت دیگر پروژه های مشابه در بالا شهر تهران اقدامی در جهت حل مشکل مستضعفین وکپر نشینان است ؟ایا نمی شد این بودجه های کلان برای رونق کشاورزی و تولید مفید و موثر هزینه می شد؟ عدالتم ارزوست .

محمد 1400/2/18 -15:49

سلام خب خودت داری میگی مجری بوده تصمیم گیر کسی دیگه بوده و باید جوابگو باشه

علی 1400/2/18 -19:18

احسنت. در قرارگاه فقط حرف میزد

پژمان 22 24 پاسخ 1400/2/18 -14:32

ديگه وقتشه نيروهاي جوان وارد عرصه بشوند و نسل فرتوت مديريت كشور در خانه جدول حل كنند.

؟ 26 5 پاسخ 1400/2/18 -14:31

دلار رو میتونی به ۵ هزار تومان برسانی ؟

کارلوس آلبرتو 1400/2/18 -21:41

علامت سوال: یادت هست میگفتی: اگر فلانی بیاد دلار میشه 5000. اما 5000 خیلی واستون کم بود. کسی رو آوردین که دلار بشه 25000.

مردم 19 14 پاسخ 1400/2/18 -14:30

ما مردم هیچ کسی را قبول نداریم رای نخواهیم داد دیکه همتان یه کی هستید همتان دروغ هستید باورتان نداریم و نخواهیم دادش تا اینجاش هم اشتباه مکردیم رای دادیم رای دادیم در این چهلودو سال انقلاب این شد وضع مملکت و وضع زندگی مردم و جوانان بدختی بدختی فقیری نداری گرانی گرانی گرانی چقدر دروغ آخه هیچ کشوری مثله کشور ما دوزد غارتگر دروغگو اختلاصگر ندارد بی قانونه بی قانون ما مردم از دست همتان خسته شده ایم دیکخه بزرگتان هم نمیخوتاهیم

پدر 22 13 پاسخ 1400/2/18 -14:19

شعار دادن راحته . روحاني هم خيلي شعار داد برادرش دزد از آب دراومد هيچ غلطي هم نكرد . جهانگيري شعار مبارزه با فساد داد برادرش مركز فساد بود مردم ديگه به هيچ كسي اعتماد ندارند ... راي بي راي

پدرام 22 22 پاسخ 1400/2/18 -14:19

شایسته ی ریاست جمهوری. نخبه ی ایران

پزشک 1400/2/18 -17:52

نخبه جاش توی پژوهشگاست نه چپاولگری.ساندیسی

کارلوس آلبرتو 1400/2/18 -21:39

جناب پزشک: پس لطف کنین به نخبه عزیزتون، جناب ظریف هم بفرمایید تشریف ببرن توی پژوهشکده و دست از چپاولگری ساندیسی بردارند. و البته سایر همکاران محترمشون!!!

پزشک 1400/2/19 -09:52

عجب اسکلی هستی کارلوس. کسی که مخالف تو باشه قرار نیست که موافق اون یکی باشه.ساندیسی عزیز.اصولگرا و اصلاح طلب رو برای بی مغزانی همانند تو ساختند. هم طرفداران اصلاح طلب ساندیسی هستند هم طرفداران اصول گرا. ساندیس خور

احمد 19 18 پاسخ 1400/2/18 -14:18

جناب آقای محمدنخبه ای مردمی ومومن هستند سوادعلمی ایشان ازتمام کاندیداهای احتمالی بالاتره ان شاالله ریس جمهور آینده ایشان باشند

.. 10 15 پاسخ 1400/2/18 -14:16

‌والله سردار طرفدارای احمدی نژاد می خواستند بهت رای بدهند چون فکر می کردند مثل احمدی نژادی الان شانست از از بین بردی

داود 8 2 پاسخ 1400/2/18 -14:05

اقای محمد لطفآ کمی هم در مورد محل تحصیلات ، رشته تحصیلی و تخصص خود توضیح دهید ، آیا تخصص شما در مدیریت ، عمران است و یا چیز دیگری .

کاوه 1400/2/18 -16:29

تخصص ایشن مانند بقیه در حرافی است کل هنر ایشان به ساخت یک مرکز تجا ری ختم می شود و بس. اگر کسی از تخصص دانشگاهی و محل تحصیل او اطلاعی دارد خبر رسانی کند . این قبیل افراد مدرک کوپنی دارند و یا از موسسات مربوط به سازمان خودشان مدرک گرفته اند که ارزش علمی ندارد .

دانیال 1400/2/18 -16:46

اینارو با یه سرچ ساده میتونی بدست بیاری

هم وطن 4 16 پاسخ 1400/2/18 -14:02

تشبیه سعید محمد با احمدی نژاد خیلی هم بیراه نیست

حقگو 18 4 پاسخ 1400/2/18 -14:01

فقط موجودی حساب همسر و فرزندانت را منتشر کن

صادق 1400/2/18 -16:34

موجودی فعلی کافی نیست ، باید مدارک مربوط به ثروت خود در ۱۳۸۰ و در حال حاضر نشان دهد .

هومن 1400/2/18 -17:06

همه رو منتشر میکنه تو جوش نزن. برو حساب بقیه رو چک کن

کارلوس آلبرتو 1400/2/18 -21:35

با حرفت کاملا موافقم.رای مثبت هم بهت دادم. فقط یه سوال: روحانی و کابینه محترمش!! چی؟ موجودی حساب هاشون رو بدند یا نیازی نیست؟؟

دانیال 8 2 پاسخ 1400/2/18 -13:58

خبری عکس نشست رو بذار. اینهمه عکس ورداشتی یه عکس قدیمی از نیمرخ گذاشتی؟ همه ی عکسای سایتت بیخوده یکم جذابتر کار کن انگار بی حوصله اید

پدرام 24 14 پاسخ 1400/2/18 -13:55

خداوکیلی عشقه. چقدر منطقی هست به دور از دعواهای سیاسی

یوناتان 21 19 پاسخ 1400/2/18 -13:53

دولت جوان و انقلابی با انتخاب دکتر سعید محمد پدیده انتخابات 1400

محمود 44 47 پاسخ 1400/2/18 -13:50

درود بر شرفت خدا یارت

....... 41 47 پاسخ 1400/2/18 -13:43

درود بر بزرگ مرد ایران زمین سعید محمد

کاربر ناشناس 26 32 پاسخ 1400/2/18 -13:12

سردار این حرفها رابذارید کنار قول الکی به مردم ندید تااین تحریم ها هست نه شما ونه هیچ ریس جمهور دیکه نمی تونه کاری برای ملت بکنه

یوناس 1400/2/18 -15:04

اتفاقا این نابسامانی اقتصادی از ناکارآمدی و بی عرضگی مسئولین هست تحریمها 20% تاثیرر دارد چرا کاهای اساسی در گمرک خاک بخورد و فاسد شود در نزدیکی انتخابات از بنادر کشور صادر شود - چرا دلار 25 تومانی در نزدیکی انتخابات به زیر 20هزار تومن فروکش کند - چرا قیمت خودرو در ایام انتخابات کاهشی شود - چرا قیمت و خود روغن و مرغ درایام انتخابات به وفور و باقیمت پایین یافت شود مگر این دو کالا در عید نایاب و گران نبود همه این خیمه شب بازی ها برای انتخابات هست مواظب باش از یک سوراخ(سال 92 و 96) دوبار گزیده نشوید

کاربر ناشناس 28 35 پاسخ 1400/2/18 -13:03

حمایتت میکنیم ای مرد بزرگ اگه قدرت را بدانند

سید محمود 1400/2/18 -19:17

پس مرد ندیدی هنوز

خبر فوری در شبکه های اجتماعی
khabarfoori in social networks