واکنش مهاجرانی به آتش‌زدن یک کتاب علمی


4 بهمن 1398 - 23:45
5e2b505b81749_2020-01-24_23-45
در روزگار ما یک شیاد، در لباس دین کتاب پزشکى را به نام دین و حمایت از دین آتش مى زند و موجب بدنامى اسلام و مسلمانان و ایران مى شود.

سید عطاالله مهاجرانی در حساب توییتری خود نوشت:

«‌پیامبر اسلام در غزوه تبوک، اسیران رومى را با کتب پزشکى معاوضه کرد. نجیب محفوظ در نطق جایزه نوبلش به این نکته افتخار آفرین اشاره کرده است.  

آن وقت در روزگار ما یک شیاد، در لباس دین کتاب پزشکى را به نام دین و حمایت از دین آتش مى زند و موجب بدنامى اسلام و مسلمانان و ایران مى شود.»

در روزگار ما یک شیاد، در لباس دین کتاب پزشکى را به نام دین و حمایت از دین آتش مى زند و موجب بدنامى اسلام و مسلمانان و ایران مى شود.

پایگاه خبری خبر فوری (khabarfoori.com)

5e2b505b81749_2020-01-24_23-45
4 بهمن 1398 - 23:45

سید عطاالله مهاجرانی در حساب توییتری خود نوشت:

«‌پیامبر اسلام در غزوه تبوک، اسیران رومى را با کتب پزشکى معاوضه کرد. نجیب محفوظ در نطق جایزه نوبلش به این نکته افتخار آفرین اشاره کرده است.  

آن وقت در روزگار ما یک شیاد، در لباس دین کتاب پزشکى را به نام دین و حمایت از دین آتش مى زند و موجب بدنامى اسلام و مسلمانان و ایران مى شود.»

38

نظرات 43
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما پس از تایید توسط مدیر سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشند منتشر نخواهد شد.
مریم 1 4 پاسخ 1398/11/6 -00:37

اصلاح طلبان بی مغزی چون مهاجرانی و ... بهتره ماستشون رو کیسه کنن و به ایران و مسائل اون دخالتی نداشته باشند. اگر این وطن فروش نیست لابد سپاه پاسداران وطن فروشه. اگر این فرهیخته ست لابد رتبه های برتر و دانشمندان وطنی عقب افتاده اند. کسی که اونور دنیا نشسته و از دشمنان ایران تغذیه میکنه و آبشخورش رسانه های اپوزوسیونه به نظرتون وطن دوسته. زهی خیال باطل. با حرفای صدتا یه غاز و پوشالی ذهن برخی جوانان رو شستن و خودشون و روشنفکر جازدن. خخخخخخخخ

کوروش 4 0 پاسخ 1398/11/5 -19:05

درود بر آقای مهاجرانی یادش بخیر سال ۱۳۸۰ زمانی که ایشان وزیرفرهنگ وارشاد بودند سخنرانی قرایی دردانشگاه اراک انجام دادند که بنده افتخاراین را داشتم که درآن جمع صمیمی حضورداشته باشم. انسان بسیارمعقول ومنطقی هستندخدا حفظش کند. به نظر من جواب اشخاص بی ارزشی مثل آقای تبریزی راندهند بهتراست.

استاد 0 0 پاسخ 1398/11/5 -18:24

معلم های عزیز و پدر مادرهای نازنین لطفا با دقت این متن رو بخونید. ممنون معلم‌های عزیز سلام ما چهل سال است بخش اعظم جوانانمان را درس دادیم و به دانشگاه فرستادیم ، اما همه چیز بدتر شد. تصادفات رانندگی‌مان بیشتر شد ضایعات نان‌مان بیشتر شد آلودگی‌ هوای‌‌مان بیشتر شد شکاف طبقاتی مان بیشتر شد پرونده‌های اختلاس در دادگستری‌مان بیشتر شد تعداد زندانیان‌مان بیشتر شد و مهاجرت نخبگانمان بیشتر شد. پس دیگر دست از درس دادن صرف بردارید. آموزش کودکان ما ساده است. ما دیگر به دانشمند نیازی نداریم , ما اکنون دچار کمبود مفرط انسانهای توانمند هستیم. پس لطفا به کودکان ما فقط مهارت های زندگی کردن را یاد بدهید. به آنها, گفت‌ و گو کردن را ، تخیل را ، خلاقیت را ، مدارا را ، صبر را ، گذشت را ، دوستی با طبیعت را ، داشتن توان عذرخواهی را ، دوست داشتن حیوانات را ، لذت بردن از برگ درخت را ، دویدن و بازی کردن را ، شاد بودن را ، از موسیقی لذت بردن را ، آواز خواندن را ، بوییدن گل را ، سکوت کردن را ، شنیدن و گوش دادن را ، اعتماد کردن را ، دوست داشتن را ، راست گفتن را و راست بودن را بیاموزید. باور کنید ، اگر بچه‌های ما ندانند که فلان سلسله پادشاهی کی آمد و کی رفت و ندانند که حاصل ضرب ۱۱۴ در ۱۱۴ چه می شود و ندانند که آیا با پای چپ وارد دستشویی شوند یا با پای راست هیچ چیزی از خلقت خداوند کم نمی شود. اما اگر آن‌ها زندگی کردن را و عشق ورزیدن را و عزت نفس را و تاب آوری و عدم پرخاشگری را تمرین نکنند، زندگی شان خالیِ خالی خواهد بود و بعد برای پر کردن جای این خالی‌ها، خیلی به خودشان و دیگران و طبیعت خسارت خواهند زد. لطفاً برای بچه‌های ما، شعر بخوانید، به آنها موسیقی بیاموزید ، بگذارید با هم آواز بخوانند اجازه بدهید همه با هم فقط یک نقاشی بکشند تا همکاری را بیاموزند بگذارید وقتی خوابشان می آید بخوابند و وقتی مغزشان نمی کشد یاد نگیرند. لطفاً بچگی را از کودکان نگیرید. اجازه بدهید خودشان ایمان بیاورند فرصت ایمان آزادانه و آگاهانه را از آنان نگیرید ، زبان شان را برای نقد آزاد بگذارید ، بگذارید خودشان باشند و از اکنون نفاق را و ریا را در آنها نهادینه نکنید. اکنون که شما و ما و فرزندان ما همگی اسیر یک نظام آموزشی فرسوده هستیم، دست کم هوای همدیگر را داشته باشیم نداشته‌ها و تنگناها و غم‌ها و عقده‌های خود را به کلاس‌ها نبرید. شما را به خدا در کلاس‌های‌تان خدایی کنید نه ناخدایی. شاید خدا به شما و ما رحم کند و کودکان مان خوب تربیت شوند .

پاچه خوار 0 0 پاسخ 1398/11/5 -18:17

روزی سفره ای گسترانیده و کله پاچه ای بیاوردند. سلطان فرمود: در این کله پاچه اندرزها نهفته است. سپس لقمه نانی برداشت و یک راست "مغز" کله را تناول نمود ، سپس گفت: اگر می خواهید حکومتی جاودان داشته باشید، سعی کنید جامعه را از "مغز" تهی کنید! سپس "زبان" کله پاچه را نوش جان و فرمود: اگر می خواهید بر مردم حکمرانی کنید "زبان" جامعه را کوتاه و ساکت کنید. سپس "چشم ها و بناگوش" کله پاچه را همچون قبل برکشید و فرمود: برای این که ملتی را کنترل کنید، بر چشم ها و گوش ها مسلط شوید و اجازه ندهید مردم زیاد ببینند و زیاد بشنوند. وزير اعظم عرض کرد: پادشاها! قربانت بروم حکمت ها بسیار حکیمانه بودند، اما جواب شکم ما را چه میدهید؟ ذات ملوكانه، در حالی که دست خود را بر سبيل های چرب خویش می کشیدند، با ابروان خود اشاره ای به "پاچه" انداختند و فرمودند: شما "پاچه" را بخورید و "پاچه خواری" را در جامعه رواج دهید تا حکومت مان مستدام بماند...!

صادق 0 0 پاسخ 1398/11/5 -18:14

مذهبی با دیوار راز و نیاز میکند و مذهب دیگر به دیوار سنگ میزند . در اورشلیم دیواری هست باستانی که یهودیان اعتقاد دارند از بقایای کاخ حضرت سلیمان است و نام آن کتل است هر سال هزاران نفر از یهودی و مسیحی به زیارت آن میروند با آن راز و نیاز میکنند و در جرز آن عریضه میگذارند . در مکه دیواری هست که مسلمانان آن را جمره مینامند و اعتقاد دارند خانه ی شیطان درون آن است و هر سال تعداد بی شماری از مسلمانان به آن سنگ میزنند . هر سال تعداد زیارت کنندگان کتل رو به فزون است و هرسال تعداد سنگ زنندگان به جمره . هیچ خردمندی در جهان با دیوار رازو نیاز نمیکند و هیچ عاقلی به دیوار به خاطر نفرت سنگ نمیزند . تنها مذهب است که خرد را زائل کرده که آدمی را وادار به عشق و تنفر از یک دیوار میکند! به راهی که اکثر مردم میروند بیشتر شک کن مردم فقط تقلید کورکورانه میکنند از متمایز بودن نترس , انگشت نما بودن بهتر از احمق بودن است!!

طنز زمانه 1 0 پاسخ 1398/11/5 -18:12

‏اگه ویروس کرونای چین تو ایران بود: - به دلیل نبود امکانات قرنطینه به سرعت پخش میشد. - به دلیل نبود تخت واسه بستری همه گیری شدیدتری رو داشتیم. - به دلیل نبود امکانات تشخیصی درست و حسابی تا بفهمیم چیه حداقل ۱۴ روز میگذشت. - ‌‏به دلیل جلوگیری از ایجاد ترس تا دو ماه توسط دولت بایکوت میشد. - تو این مدت زمانی که تلف کردیم و نبود امکانات باعث میشد کادر درمان سالمی نمونه واسمون. - تحریم هم بهانه اس که دارو نمیتونستیم بیاریم. - ‏در صورت پخش شایعه، مردم غیور ابتدا باک بنزین رو پر کرده از شهرهای آلوده فرار میکردند. - در این حین کانال های تلگرامی و توییتریای عزیز به در آوردن جوک مشغول بودند. - آقازاده ها به بهانه تامین دارو، با دلار ۴۳۰۰ تومنی ماشین لوکس وارد میکردند. - رئیس‌جمهور هم جمعه خبردار میشد اینا رو واقعی تو اتفاقات اخیر دیدیم این مطلب طنز نبود

ب 2 4 پاسخ 1398/11/5 -16:42

تو چرا دردت اومده نویسنده کتابی یا کاسه داغ تر آشی

مهدی 4 1 پاسخ 1398/11/5 -14:04

بزرگترین حرکت افزایش نرخ بنزین بود جواب نداد حاشیه های دیگر عملا هیچ سودی براتون نداره حاشیه درست نکنید انتخابات حتما برگزار خواهد شد

عقاب تیزپرواز 1398/11/5 -18:59

دوست عزیز چه ربطی به موضوع داشت؟

هرکسی 1 0 پاسخ 1398/11/5 -14:01

پیام می‌نویسیم ولی سانسورمیشه پس بی خیال پیام

ناشناس 1 4 پاسخ 1398/11/5 -13:41

وقتی آسنایی با حاج اآقا تبریزبان نداری چرا زرمفت میزنی خودت کمتر از بقیه خیانت به ایران وایرانی نکردی تسخ خطی وکلی اثارباستانی مهریه زن صیغه این کردی اونجا نشستی هی ور میزنی شیاد فعلا تویی واربابت

محمود 1398/11/5 -19:01

حاج آقا تبریزیان وامثال ایشان وقتی سرما می خورند میرن خارج مثلا آقای مرعشی نجفی برای جراحی چشم به اسپانیا رفته بود خارج فقط برای ما اخه وما باید با بول شتر درمان بشیم ماپاپتی ها؟

حسینی 1 2 پاسخ 1398/11/5 -11:43

مطلب جالبی بود و خوبه بدونید در جنگ تبوک اصلا کسی اسیر نشد! دقیق ترش اینه که اصلا جنگی نشد که کسی اسیر بشه! اونوقت جناب نجیب محفوظ این مطلب رو از کجا در آورده؟!

محمد 1 1 پاسخ 1398/11/5 -11:38

همین آقای به اصطلاح روحانی ( البته به نظرم که روحانی نما هستند ) اگه مریض بشه و انشاا... سرطان بگیره قطعا" واسه معالجه میره آلمان و آمریکا . این آدمها از جهالت ، سادگی و یا از اعتماد دیرینه مردم به روحانیت سوء استفاده می کنند و چنین کارهایی را انجام می دهند والا پیامبر عزیز بشریت و ائمه هدی علیهم السلام در کجای زندگیشان چنین کاری با علم کرده اند ؟ مولای متقیان حضرت علی (ع) که متصل به علم الهی بودند و قتی شب 19 ماه رمضان ضربت خوردند آقا امام حسن (ع) برای مداوای پدر فردی را به سراغ یک طبیب یهودی فرستادن و مثلا" نگفتن از آب دهان پدر که معصوم بودند به فرق شکافته سرش بزنید تا بهبود یابد . البته ما منکر طب اسلامی و احادث معتبر که علم و عقل نیز آنها را می پذیرد نیستیم و اتفاقا" چند سالی است این احادیث و این نوع طب به شیوه های علمی بررسی می شود و چنانچه مورد تائید علم نیز باشد به کار گرفته می شود .

عادل جوزی 1 0 پاسخ 1398/11/5 -11:37

این کاری که کرده ان زمان مغولها انجام دادند پس کار ایشون با اونها فرقی نداره هر شخصیتی که داره داشته باشه

کاربر ناشناس 5 5 پاسخ 1398/11/5 -11:19

آقاى مهاجرانى شما که در كنار آل سعود روزگار می گذارید و از آخور آنها نشخوار می کنید ، چرا نگران دین و آیین. ما هستید؟!!! وقتی. دین وهابیت بر کول داعشی ها گذاشتند و بخورد کشورهای مسلمان دادن و با قتل و کشتار ، ویرانی منازل و آوارگی آنها منجر شد در مقابل اربابانت از دین حمایت نکردی؟؟؟که روز قیامت جزایی و عقاب ای هست و همیشه. جیره و مواجب آل سعود تا ابد به کامت خوش نخواهد آمد.

وجدان راحت 1398/11/5 -19:05

چه ربطی به موضوع داشت؟

م 4 2 پاسخ 1398/11/5 -11:02

این آخوند رو بفرستین چین کرونا رو درمان کنه ....اینا از کرونا بدترن

محمد 0 0 پاسخ 1398/11/5 -10:55

سلام دکتر دوری از وطن و دیدن حریت وطن در مقابل استکبار و.... باعث شده در این چند سال حرف های بسیار زیبایی را بزنید موضوع چیه ؟ یعنی باور کنیم آقای مهاجرانی همان مهاجرانی اوائل است با آن قلم شیوا و متین یا یک دیگ برنج خوش مزه که یک هو یک دونه فضله توش پیدا میشه ؟ امیدوارم اینطور نباشد و نشه . در هر حال دعا میکنم مثل حر به نظام برگردی و در خیمه گاه حسین زمان خود را فدا کنی ؟ دعا میکنم از شما بعید نیست .

اکبری 2 2 پاسخ 1398/11/5 -10:45

دادگاه روحانیت کجاست تا این منحوس را خلع لباس کند تا اعمالش به پای اسلام حساب نشود

عقاب تیزپرواز 1398/11/5 -19:07

دادگاه روحانیت خوابیده

فهيمه 0 1 پاسخ 1398/11/5 -10:25

واقعا نميدونم چرا اين و امثال اين رو جمع نميكنن،مث اون روا زاده

محسن 1 0 پاسخ 1398/11/5 -10:22

داروهای شیمیایی برای بیماری شیمیایی است یعنی تجارت دارو و تجارت بیماری داروهای گیاهی برای بیماریهای طبیعی است

وجدان راحت 1398/11/5 -19:07

داداش خودت فهمیدی چی گفتی؟

دلسوز 0 0 پاسخ 1398/11/5 -10:18

واقعا یاد داعش افتادم در عراق وسوریه واقعا حیف اون لباس برای همچین ادمایی معلوم نیس بعضیا تو این لباس چه جنایتا که نمیکنن دلم به حال اون بدبختای دورش میسوزه

بایرام 0 0 پاسخ 1398/11/5 -10:15

اینطوری اخوند ها برای مسلمنها جهالت می اورند واقعا کس که علم می خونه یا حوزه قم میره خیلی فرق می کنه دانشگاه با حوزه خیلی فرق می کنه

ت 1 1 پاسخ 1398/11/5 -09:56

آتش زدن کتاب درست نبوده ولی نباید از حق گذشت چون بیماری در جهان خودش یک تجارت سودمند است . چرا چند کشور غربی فقط داروه های بیماری های مختلف را دارند مطمئن باشید بیماری را قبلا به ملتهای جهان به خصوص جهان سوم از طرق مختلف فروخته اند وبعدها دارویش را میفروشند

محمد حسین 1 0 پاسخ 1398/11/5 -09:50

مشکل اصلی این جاست که وزارت بهداشت ما که یک کشور مسلمان هستیم طب اسلامی را قبول ندارند باید با آنها هم برخوردشود

وجدان راحت 1398/11/5 -19:08

آیت الله جوادی آملی فرمودند که طب اسلامی وجود خارجی ندارد وتماما بدعت است .

ا 1 5 پاسخ 1398/11/5 -09:42

نگران نباشین تازه به قرون وسطی ورود پیدا کردیم و با کنار گذاشتن اسلام پایان می یابد

پریا 8 3 پاسخ 1398/11/5 -09:24

لعنت خدا برکسی که باعث بدبینی به دین عزیز اسلام میشود.

مسعوداحمدی 2 0 پاسخ 1398/11/5 -09:03

چه تلنگرزیبایی انگار " جهالت " هم .. مثل قانون "بقای انرژی " انیشتین ازبین نمی رود فقط ازشکلی به شکل دیگر و از دوره ای به دوره دیگر منتقل میشود

زهراابراهیمی 8 0 پاسخ 1398/11/5 -08:44

خودشون برای معالجه به آلمان یا کانادا میرن ،،آنوقت برای ملت ادرار شتر و شیر ابلاغ تجویز میکنن آتش زدن کتاب مرجع پزشکی جهالت کامل است

ناشناس. 3 2 پاسخ 1398/11/5 -08:33

خدا لعنتشون کنه. اونایی که اینکار. و میکنند. در واقع دشمن خدا و پیامبران الهی هستند. که بنام دین. مردم رو فریب میدند. اونا مسلمان نیستند. عوام فریب. و شیطان پرست هستند. اسلام بزن تو کمر این. کوته فکران. نادان.

رمضانی اراک 2 4 پاسخ 1398/11/5 -08:31

با سلام ، ادب و احترام . امید چمدانی به انتشار نظر خود ندارم ☑️ #سوزاندن_کتاب_هاریسون نماد سوخته بودن دانش پزشکی هاریسونی

سارا 1 1 پاسخ 1398/11/5 -08:20

خودایشان هم دست کمی ازآن آقا نداردولی توزمینه های دیگر.....

موحد 3 0 پاسخ 1398/11/5 -08:17

فقط داعش از این کارا میکنه که مدعی هم هست مسلمان. ولی نیست. اینا مدعی هستند مسلمان هستند که به قول خودشون. طب اسلامی قبول دارند ولی. نیستند. پس خدا لعنتشون کنه. بحق. قران کریم. که. همش. علم و دانش و پیشرفت. که عربیها به واسطه همین. ایات الهی استفاده و پیشرفت کردند. اینا دشمن قران عترت و خدا هستند.

یزدان 5 1 پاسخ 1398/11/5 -06:59

به قول خودتان موجب بدنامی اسلام شده، پس چرا فورا دستگیرش نکردید و در بیست و سی اعتراف ازش بگیرید و در نهایت به عنوان مفسد فی الارض محاکمه اش کنید؟ واضحه چون کاری که انجام داده بر علیه مسئولین مملکت نیست و در حکومت ما فقط کارهایی که ضد نظام باشه را با ربط دادن به اسلام و امام حسین وجه دینی بهش میدن و طرف را اعدام میکنن.

موشک انداز 2 1 پاسخ 1398/11/5 -06:25

بر بریت که میگن یعنی همین مردک دیوانه . علم را یاد بگیرید حتی اگر در چین باشد. پیامبر (ع).

بهروز 4 3 پاسخ 1398/11/5 -03:01

خدایا ببین یک عده افراد بیسواد چه کارهایی انجام میدهند که یک عده جاسوس جیره خورِ عربستان سعودی به خودشون اجازه میدن که در کار ایران و ایرانیان نظر بدهند...بدبخت تو خودت فراری هستی بیخیال این روحانی نمای کم عقل...اینو همین خبرها و همین توئیت ها بزرگش کرده

بنده 1398/11/5 -11:03

تو مسلمونی ،فهم داری که به شخصیت فرهیخته ای که جرمش زندگی در سرزمینی دیگر ازرسرزمینهای خداست تهمت جاسوسی میزنی و اهانت میکنی ، مهاجرانی آنقدر معرفت داره که گند شما تند روهای جاهل رو ماله کشی کنه ،و بهترین و مستدل ترین دفاع از دین و از جمهوری اسلامی بعمل بیاره ،پس فرق تو و امثال تو با اون شیاد که به اسم دین کتاب مرجع پزشکان را آتیش میزنه چیه !!؟شماها در این سالها باورهای نوجوانها و جونها را آتش زدید با ترویج خشونت

مریم 1398/11/5 -12:50

من با فعل آن روحانی نما مخالفم ولی با کلام بهروز در مورد عطا مهاجرانی کاملا موافقم. خانم یا آقای بنده؛ چیزی که عیان است چه حاجت به بیان است. مسلمون و غیر مسلمون می دونند که مهاجرانی یک مزدور وطن فروشه. شما لطفا نخروشید.

وجدان راحت 1398/11/5 -19:11

رسانه میلی به شدت ازافراد فرهیخته ای مانند آقای مهاجرانی می ترسد ودرصددتخریب ایشان است ولی بی خبرازاینکه ماه پشت ابرنمی ماند. آقایان وخانمهایی که آقای مهاجرانی راوطن فروش می خوانند بدانن که ایشان بسیاروطن پرست هستند وازعرب متنفر.

خبر فوری در شبکه های اجتماعی
khabarfoori in social networks