حریم امن کجاست؟ ماجرای ویدئویی که دست به دست شد؛

خواهرزاده اسکندری: تصمیم گرفتیم همه چیز به صورت قانونی پیش برود/ بهزاد فراهانی: شریف‌تر از ستاره چه کسی را می‌توان نام برد؟


4 تیر 1398 - 13:35
filemanager/6/1561174508_C7cH1
ستاره اسکندری این روزها سوژه تازه فضای مجازی شده است، موضوعی مشابه که بسیاری با ماجرای سفر رامبد جوان به کانادا مقایسه می‏کنند، اما واقعا دو موضوع مشابه‏‌اند؟

«- من خواهرزاده خانم اسکندری هستم، اگه کاری دارید باهاش به من بگید…

- می‌خواستم باهاشون درباره حاشیه های چند روز گذشته گفت‌وگو کنم…

= ببخشید، اما تا مدتی گفت‌و‌گو نمی کنن. درحال حاضر تصمیم گرفته شده که همه چیز به صورت قانونی پیش بره.»

این ها چند جمله کوتاهی است که پس از گرفتن شماره تلفن ستاره اسکندری بازیگر سینما، تئاتر و تلویزیون رد و بدل می شود. بازیگری که چند روزی است با توجه به حاشیه هایی که پس از انتشار یک فیلم در فضای مجازی به وجود آمده، ترجیح داده سکوت اختیار کند.

قصه از کجا شروع شد؟

اگر در خیابان و در هنگام راه رفتن پایتان بلغزد دیگر کسی نیست که دست‌تان را بگیرد، چون مدت هاست آن کسی که کنارتان ایستاده به‌جای دستگیری، گوشی تلفن همراهش را بیرون می آورد و از شما تصویربرداری می کند و چند لحظه بعد فیلم سر خوردن شما در شبکه های اجتماعی پخش شده است. حالا فکر کنید بازیگر زن شناخته‌شده بدون حجاب معمول در فروشگاهی در ترکیه در حال خرید است، چه اتفاقی خواهد افتاد؟! سوژه داغی که این روزها گریبان هم رامبد جوان را گرفته است و هم ستاره اسکندری. ستاره اسکندری در ترکیه بدون حجاب در فروشگاهی با تلفن همراهش صحبت می کند و راه می رود، زن دیگری از او در حال فیلم گرفتن است و پس از آن اسکندری را سلبریتی خائن لقب می دهد. بازیگر تئاتر و تلویزیون از زن می خواهد تا دست از کارش بردارد و فیلم را پاک کند اما زن به اسکندری می گوید که فیلم را در لایو اینستاگرام منتشر کرده و همین کافی است تا از چهار روز پیش تا کنون بحث از به دنیا آمدن بچه رامبد جوان و نگار جواهریان، در کانادا به کشف حجاب ستاره اسکندری در ترکیه تغییر فضا دهد و هشتگ سلبریتی خائن یکی از هشتگ های داغ در شبکه های اجتماعی باشد. بماند که ماجرای اعتراض ها به رامبد جوان چیز دیگری بود و حالا درباره اسکندری، موضوع خطای دیگر است.

چرا خائن؟

اما چرا اصطلاح سلبریتی خائن؟ ماجرا به مصاحبه ای از ستاره اسکندری مربوط می شود که او در سال ۹۳ انجام داده و در آن درباره حجاب اظهارنظر کرده. در واقع او به سوال خبرنگاری که نظر این بازیگر را درباره حجاب می پرسد، پاسخ می دهد و می گوید: «من در جامعه خودم پوششی دارم که آن را دوست دارم و حتی مانع کارم هم نمی شود اما به لحاظ حقوق اجتماعی بحث بسیار مفصلی است و یک کار کارشناسی می طلبد. من شاید اگر در جامعه ای غیر از اینجا می بودم و زندگی می کردم، هرگز در این عرصه پا نمی گذاشتم اما الان شرایط برای کسی که مانند من فکر می کند، مهیاست تا بتواند در عرصه بازیگری قدم بگذارد.» نکته بسیار مهم در این گفت وگو که نادیده گرفته شده، این است که اتفاقا پس از اینکه ستاره اسکندری به این موضوع اشاره می کند که حجاب مانع کارش نمی شود، بر مساله حقوق اجتماعی و کار کارشناسی درباره آن تاکید می کند. صحبت از اینکه حجاب موضوعی است که در چارچوب حقوق اجتماعی تعریف می شود و نیازمند بحث های کارشناسی است، بر این موضوع صحه می گذارد که اسکندری نمی تواند هنرمندی ریاکار یا به گفته بعضی از کاربران شبکه های اجتماعی خائن باشد.

حریم خصوصی و قانون

یک روز مهناز افشار، روزی رامبد جوان و حالا ستاره اسکندری؛ داستان صحبت های این روزها شده، از بحث در تاکسی ها بین مردم و راننده ها گرفته تا فضای مجازی. محیط هایی که تا دیروز فقط تحلیل های سیاسی ارائه می دادند و از قیمت سوخت می گفتند و طرح ترافیک جدید، حالا دیگر موضوع بحث را عوض کرده اند و به روایت زندگی خصوصی سلبریتی ها می پردازند. بسیاری معتقدند سلبریتی هایی مانند رامبد جوان و مهناز افشار خودخواسته زندگی خصوصی‌شان را در شبکه های مجازی فریاد می زنند و با سیاست یک بوم و دو هوایی که دارند، از مردم می خواهند وارد زندگی خصوصی‌شان نشوند، اما آیا ستاره اسکندری هم که حضور کمتری در فضای مجازی دارد و درباره مسائل سیاسی و اجتماعی کمتر اظهارنظر می کند و سعی می کند بیشتر زمان خود را صرف فعالیت های هنری کند، باید درباره حریم شخصی خود پاسخگوی افکار عمومی باشد؟ اما سوالی که در این میان پیش می آید، درباره درست بودن مقایسه اتفاقی است که برای رامبد جوان و ستاره اسکندری افتاده است. معترضان به رامبد جوان و نگار جواهریان عمده اعتراض خود را بر تصمیم جوان برای به دنیا آوردن فرزندش در کانادا متمرکز کردند و اتفاقا به منتشرکننده های تصویر بدون حجاب نگار جواهریان معترض شدند، اما ماجرای ستاره اسکندری، عملا ورود به حریم خصوصی یک شهروند است. از بهزاد فراهانی، عضو هیئت‌مدیره خانه تئاتر درباره قانونی که بتواند از هنرمندان در مقابل اهانت ها حمایت کند، پرسیدیم. او در این باره گفت: «اگر سابقه ۱۰ سال گذشته روزنامه کیهان تا به امروز را نگاهی بیاندازید، اهانت های خارج از اندازه این روزنامه به هنرمندان را خواهید دید، بنابراین وقتی که روزنامه رسمی این کشور بی محابا به هنرمندان توهین می کند، چه انتظاری از مردم عادی دارید؛ شریف‌تر از ستاره اسکندری چه کسی را می توان نام برد، او بسیار بااخلاق و باشرافت است و بسیار متاسفم برای آن هایی که به این بازیگر نسبت های کثیف دادند و بر آنها غبطه می خورم که هنوز خود را با معیارهای قرن ۲۱ تطبیق نداده اند.» او با تاکید بر اخلاق‌مدار بودن ستاره اسکندری ادامه داد: «با قانون نمی شود در مقابل این‌گونه هتاکی ها ایستاد و در این موارد مجلس باید وارد شود و نمایندگان مجلس شورای اسلامی باید قانونی را تصویب کنند که هر کس اجازه این‌گونه هتاکی ها را نداشته باشد زیرا رعایت حریم خصوصی فرد، کمترین حق شهروندی است که هر انسانی باید از آن برخوردار باشد. اما هنرمندان نمی توانند پیشنهاد آن را به مجلس بدهند زیرا وقتی از یک نمایشنامه ۱۵ صفحه برای اجرا سانسور می شود، چگونه می توانیم درباره وضع قانون برای حریم خصوصی آنها صحبت کنیم.»

واکنش سیاسیون
در حالی که عده ای با هشتگ سلبریتی خائن از ستاره اسکندری یاد می کنند، اما یکی از جالب‌ترین واکنش ها را علی مطهری، عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی داشت. او در یادداشتی که در فضای مجازی منتشر کرد، نوشت: «درباره قضیه خانم ستاره اسکندری و بازیگرانی مانند ایشان که به خارج از کشور سفر می کنند باید یک اصل را ملاک قضاوت قرار داد و آن این است: اگر یک بازیگر زن در یک برنامه رسمی بین المللی در خارج از کشور به عنوان نماینده جمهوری اسلامی ایران شرکت می کند، باید پوشش اسلامی را به نحو درست رعایت کند اما اگر برای یک سفر شخصی یا خانوادگی به خارج از کشور رفته است، مامور نیستیم تجسس کنیم که آیا پوشش اسلامی را رعایت می کند یا نمی کند و اگر رعایت نکرد او را به ریاکاری و نفاق متهم کنیم زیرا منطق او این است که در داخل ایران قانون را رعایت می کنم و در خارج به هر دلیلی از جمله سهل انگاری یا همرنگ جماعت شدن رعایت نمی کنم، گرچه می دانم که درست و صلاح و حکم عقل و شرع آن است که در همه جا رعایت کنم و رفتار یگانه داشته باشم. اگر بازیگر زن یا مرد در یک سفر شخصی خارجی شعائر اسلامی را رعایت نکرد، نباید به اشاعه آن بپردازیم، هرچند تذکر لازم است اما اگر به عنوان نماینده ایران در یک برنامه رسمی بین المللی این شعائر را زیر پا گذاشت باید مورد مواخذه قرار گیرد.»
اما علاوه بر مطهری، هنرمندان هم به این موضوع واکنش نشان دادند؛ سعید سهیلی، کارگردان فیلم سینمایی «گشت ارشاد» با انتشار تصویری از ستاره اسکندری در صفحه اینستاگرام خود نوشت: «اما همیشه تویی ستاره دنباله‌دار». پژمان بازغی، تهمینه میلانی و نیوشا ضیغمی هم از هنرمندانی بودند که به این اتفاق واکنش نشان دادند؛ ضیغمی در گفت‌وگویی با انتقاد از کسی که فیلم را گرفته، گفته است: «خانمی که این کار را کرده کاملا وارد حریم خصوصی شده و باید از او پرسید چطور به خودت اجازه دادی که به حریم شخصی کسی تجاوز کنی و چگونه می توانیم با استفاده از یک فیلم زندگی چند ساله یک نفر را قضاوت کنیم و به عنوان یک همکار اصلا از این اتفاق خوشحال نیستم.»

روزبه اسکندری، برادر ستاره اسکندری هم با انتشار فیلمی از خود در شبکه های اجتماعی نسبت به این هتاکی انتقاد کرده و در بخشی از این ویدئو، گفته است: «این خانم بدون اجازه از خواهر من فیلمبرداری کرده، به ایشان فحاشی و ضرب و شتم کرده، به همین دلیل تحت پیگرد پلیس ترکیه است و شکایتی علیه ایشان تنظیم شده اما حرف من با شما این است که چگونه به خود اجازه می دهید که اینقدر راحت آدم ها را قضاوت کنید.»

با این حال روزنامه کیهان واکنشی متفاوت داشت و نوشت: «قبلا چهره های هنری و بازیگران، حتی خارج از کشور نیز حد و حدودی را رعایت می کردند اما مدتی است که برخی از این افراد موقع خروج از کشور، با وقاحت تمام کشف حجاب می کنند. این مسئله درباره بازیگرانی که از بودجه و امکانات عمومی و دولتی ارتزاق می کنند، از اهمیت بیشتری برخوردار است چون آنها نماینده فرهنگ ایرانی محسوب می شوند. اما کشف حجاب یا رفتارهای هنجارشکنانه آنها نوعی دهن کجی به این فرهنگ است. واقعاً شرم آورست بازیگری که همکار صداوسیما محسوب می شود و با بودجه بیت المال به شهرت رسیده، این چنین به فرهنگ و ارزش های وطنی خودش توهین می کند. قبل از ستاره اسکندری که تصاویری مربوط به کشف حجاب او در خارج برملا شد، افراد دیگری چون نگار جواهریان، آزاده نامداری و … موقع خوش‌گذرانی با پول های به دست‌آمده از بیت المال در خارج از کشور، به فرهنگ و ارزش های ایرانی و اسلامی پنجه کشیده بودند. متأسفانه این افراد پس از رفتار وقیحانه و ضدفرهنگی خود در خارج از کشور، موقع بازگشت به کشور نیز به سادگی به عنوان فعال فرهنگی به کار خود ادامه می دهند، این درحالی است که آنها باید درباره حرکت خود جواب بدهند و هزینه رفتار خود را بپردازند و حداقل اینکه ممنوع از کار شوند. به نظر می رسد که باید ضوابط ویژه ای برای رفتار بازیگران مشهور در سفر به خارج از کشور طراحی و اجرا شود.»

ستاره اسکندری این روزها سوژه تازه فضای مجازی شده است، موضوعی مشابه که بسیاری با ماجرای سفر رامبد جوان به کانادا مقایسه می‏کنند، اما واقعا دو موضوع مشابه‏‌اند؟

پایگاه خبری خبر فوری (khabarfoori.com)

filemanager/6/1561174508_C7cH1
4 تیر 1398 - 13:35

«- من خواهرزاده خانم اسکندری هستم، اگه کاری دارید باهاش به من بگید…

- می‌خواستم باهاشون درباره حاشیه های چند روز گذشته گفت‌وگو کنم…

= ببخشید، اما تا مدتی گفت‌و‌گو نمی کنن. درحال حاضر تصمیم گرفته شده که همه چیز به صورت قانونی پیش بره.»

این ها چند جمله کوتاهی است که پس از گرفتن شماره تلفن ستاره اسکندری بازیگر سینما، تئاتر و تلویزیون رد و بدل می شود. بازیگری که چند روزی است با توجه به حاشیه هایی که پس از انتشار یک فیلم در فضای مجازی به وجود آمده، ترجیح داده سکوت اختیار کند.

قصه از کجا شروع شد؟

اگر در خیابان و در هنگام راه رفتن پایتان بلغزد دیگر کسی نیست که دست‌تان را بگیرد، چون مدت هاست آن کسی که کنارتان ایستاده به‌جای دستگیری، گوشی تلفن همراهش را بیرون می آورد و از شما تصویربرداری می کند و چند لحظه بعد فیلم سر خوردن شما در شبکه های اجتماعی پخش شده است. حالا فکر کنید بازیگر زن شناخته‌شده بدون حجاب معمول در فروشگاهی در ترکیه در حال خرید است، چه اتفاقی خواهد افتاد؟! سوژه داغی که این روزها گریبان هم رامبد جوان را گرفته است و هم ستاره اسکندری. ستاره اسکندری در ترکیه بدون حجاب در فروشگاهی با تلفن همراهش صحبت می کند و راه می رود، زن دیگری از او در حال فیلم گرفتن است و پس از آن اسکندری را سلبریتی خائن لقب می دهد. بازیگر تئاتر و تلویزیون از زن می خواهد تا دست از کارش بردارد و فیلم را پاک کند اما زن به اسکندری می گوید که فیلم را در لایو اینستاگرام منتشر کرده و همین کافی است تا از چهار روز پیش تا کنون بحث از به دنیا آمدن بچه رامبد جوان و نگار جواهریان، در کانادا به کشف حجاب ستاره اسکندری در ترکیه تغییر فضا دهد و هشتگ سلبریتی خائن یکی از هشتگ های داغ در شبکه های اجتماعی باشد. بماند که ماجرای اعتراض ها به رامبد جوان چیز دیگری بود و حالا درباره اسکندری، موضوع خطای دیگر است.

چرا خائن؟

اما چرا اصطلاح سلبریتی خائن؟ ماجرا به مصاحبه ای از ستاره اسکندری مربوط می شود که او در سال ۹۳ انجام داده و در آن درباره حجاب اظهارنظر کرده. در واقع او به سوال خبرنگاری که نظر این بازیگر را درباره حجاب می پرسد، پاسخ می دهد و می گوید: «من در جامعه خودم پوششی دارم که آن را دوست دارم و حتی مانع کارم هم نمی شود اما به لحاظ حقوق اجتماعی بحث بسیار مفصلی است و یک کار کارشناسی می طلبد. من شاید اگر در جامعه ای غیر از اینجا می بودم و زندگی می کردم، هرگز در این عرصه پا نمی گذاشتم اما الان شرایط برای کسی که مانند من فکر می کند، مهیاست تا بتواند در عرصه بازیگری قدم بگذارد.» نکته بسیار مهم در این گفت وگو که نادیده گرفته شده، این است که اتفاقا پس از اینکه ستاره اسکندری به این موضوع اشاره می کند که حجاب مانع کارش نمی شود، بر مساله حقوق اجتماعی و کار کارشناسی درباره آن تاکید می کند. صحبت از اینکه حجاب موضوعی است که در چارچوب حقوق اجتماعی تعریف می شود و نیازمند بحث های کارشناسی است، بر این موضوع صحه می گذارد که اسکندری نمی تواند هنرمندی ریاکار یا به گفته بعضی از کاربران شبکه های اجتماعی خائن باشد.

حریم خصوصی و قانون

یک روز مهناز افشار، روزی رامبد جوان و حالا ستاره اسکندری؛ داستان صحبت های این روزها شده، از بحث در تاکسی ها بین مردم و راننده ها گرفته تا فضای مجازی. محیط هایی که تا دیروز فقط تحلیل های سیاسی ارائه می دادند و از قیمت سوخت می گفتند و طرح ترافیک جدید، حالا دیگر موضوع بحث را عوض کرده اند و به روایت زندگی خصوصی سلبریتی ها می پردازند. بسیاری معتقدند سلبریتی هایی مانند رامبد جوان و مهناز افشار خودخواسته زندگی خصوصی‌شان را در شبکه های مجازی فریاد می زنند و با سیاست یک بوم و دو هوایی که دارند، از مردم می خواهند وارد زندگی خصوصی‌شان نشوند، اما آیا ستاره اسکندری هم که حضور کمتری در فضای مجازی دارد و درباره مسائل سیاسی و اجتماعی کمتر اظهارنظر می کند و سعی می کند بیشتر زمان خود را صرف فعالیت های هنری کند، باید درباره حریم شخصی خود پاسخگوی افکار عمومی باشد؟ اما سوالی که در این میان پیش می آید، درباره درست بودن مقایسه اتفاقی است که برای رامبد جوان و ستاره اسکندری افتاده است. معترضان به رامبد جوان و نگار جواهریان عمده اعتراض خود را بر تصمیم جوان برای به دنیا آوردن فرزندش در کانادا متمرکز کردند و اتفاقا به منتشرکننده های تصویر بدون حجاب نگار جواهریان معترض شدند، اما ماجرای ستاره اسکندری، عملا ورود به حریم خصوصی یک شهروند است. از بهزاد فراهانی، عضو هیئت‌مدیره خانه تئاتر درباره قانونی که بتواند از هنرمندان در مقابل اهانت ها حمایت کند، پرسیدیم. او در این باره گفت: «اگر سابقه ۱۰ سال گذشته روزنامه کیهان تا به امروز را نگاهی بیاندازید، اهانت های خارج از اندازه این روزنامه به هنرمندان را خواهید دید، بنابراین وقتی که روزنامه رسمی این کشور بی محابا به هنرمندان توهین می کند، چه انتظاری از مردم عادی دارید؛ شریف‌تر از ستاره اسکندری چه کسی را می توان نام برد، او بسیار بااخلاق و باشرافت است و بسیار متاسفم برای آن هایی که به این بازیگر نسبت های کثیف دادند و بر آنها غبطه می خورم که هنوز خود را با معیارهای قرن ۲۱ تطبیق نداده اند.» او با تاکید بر اخلاق‌مدار بودن ستاره اسکندری ادامه داد: «با قانون نمی شود در مقابل این‌گونه هتاکی ها ایستاد و در این موارد مجلس باید وارد شود و نمایندگان مجلس شورای اسلامی باید قانونی را تصویب کنند که هر کس اجازه این‌گونه هتاکی ها را نداشته باشد زیرا رعایت حریم خصوصی فرد، کمترین حق شهروندی است که هر انسانی باید از آن برخوردار باشد. اما هنرمندان نمی توانند پیشنهاد آن را به مجلس بدهند زیرا وقتی از یک نمایشنامه ۱۵ صفحه برای اجرا سانسور می شود، چگونه می توانیم درباره وضع قانون برای حریم خصوصی آنها صحبت کنیم.»

واکنش سیاسیون
در حالی که عده ای با هشتگ سلبریتی خائن از ستاره اسکندری یاد می کنند، اما یکی از جالب‌ترین واکنش ها را علی مطهری، عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی داشت. او در یادداشتی که در فضای مجازی منتشر کرد، نوشت: «درباره قضیه خانم ستاره اسکندری و بازیگرانی مانند ایشان که به خارج از کشور سفر می کنند باید یک اصل را ملاک قضاوت قرار داد و آن این است: اگر یک بازیگر زن در یک برنامه رسمی بین المللی در خارج از کشور به عنوان نماینده جمهوری اسلامی ایران شرکت می کند، باید پوشش اسلامی را به نحو درست رعایت کند اما اگر برای یک سفر شخصی یا خانوادگی به خارج از کشور رفته است، مامور نیستیم تجسس کنیم که آیا پوشش اسلامی را رعایت می کند یا نمی کند و اگر رعایت نکرد او را به ریاکاری و نفاق متهم کنیم زیرا منطق او این است که در داخل ایران قانون را رعایت می کنم و در خارج به هر دلیلی از جمله سهل انگاری یا همرنگ جماعت شدن رعایت نمی کنم، گرچه می دانم که درست و صلاح و حکم عقل و شرع آن است که در همه جا رعایت کنم و رفتار یگانه داشته باشم. اگر بازیگر زن یا مرد در یک سفر شخصی خارجی شعائر اسلامی را رعایت نکرد، نباید به اشاعه آن بپردازیم، هرچند تذکر لازم است اما اگر به عنوان نماینده ایران در یک برنامه رسمی بین المللی این شعائر را زیر پا گذاشت باید مورد مواخذه قرار گیرد.»
اما علاوه بر مطهری، هنرمندان هم به این موضوع واکنش نشان دادند؛ سعید سهیلی، کارگردان فیلم سینمایی «گشت ارشاد» با انتشار تصویری از ستاره اسکندری در صفحه اینستاگرام خود نوشت: «اما همیشه تویی ستاره دنباله‌دار». پژمان بازغی، تهمینه میلانی و نیوشا ضیغمی هم از هنرمندانی بودند که به این اتفاق واکنش نشان دادند؛ ضیغمی در گفت‌وگویی با انتقاد از کسی که فیلم را گرفته، گفته است: «خانمی که این کار را کرده کاملا وارد حریم خصوصی شده و باید از او پرسید چطور به خودت اجازه دادی که به حریم شخصی کسی تجاوز کنی و چگونه می توانیم با استفاده از یک فیلم زندگی چند ساله یک نفر را قضاوت کنیم و به عنوان یک همکار اصلا از این اتفاق خوشحال نیستم.»

روزبه اسکندری، برادر ستاره اسکندری هم با انتشار فیلمی از خود در شبکه های اجتماعی نسبت به این هتاکی انتقاد کرده و در بخشی از این ویدئو، گفته است: «این خانم بدون اجازه از خواهر من فیلمبرداری کرده، به ایشان فحاشی و ضرب و شتم کرده، به همین دلیل تحت پیگرد پلیس ترکیه است و شکایتی علیه ایشان تنظیم شده اما حرف من با شما این است که چگونه به خود اجازه می دهید که اینقدر راحت آدم ها را قضاوت کنید.»

با این حال روزنامه کیهان واکنشی متفاوت داشت و نوشت: «قبلا چهره های هنری و بازیگران، حتی خارج از کشور نیز حد و حدودی را رعایت می کردند اما مدتی است که برخی از این افراد موقع خروج از کشور، با وقاحت تمام کشف حجاب می کنند. این مسئله درباره بازیگرانی که از بودجه و امکانات عمومی و دولتی ارتزاق می کنند، از اهمیت بیشتری برخوردار است چون آنها نماینده فرهنگ ایرانی محسوب می شوند. اما کشف حجاب یا رفتارهای هنجارشکنانه آنها نوعی دهن کجی به این فرهنگ است. واقعاً شرم آورست بازیگری که همکار صداوسیما محسوب می شود و با بودجه بیت المال به شهرت رسیده، این چنین به فرهنگ و ارزش های وطنی خودش توهین می کند. قبل از ستاره اسکندری که تصاویری مربوط به کشف حجاب او در خارج برملا شد، افراد دیگری چون نگار جواهریان، آزاده نامداری و … موقع خوش‌گذرانی با پول های به دست‌آمده از بیت المال در خارج از کشور، به فرهنگ و ارزش های ایرانی و اسلامی پنجه کشیده بودند. متأسفانه این افراد پس از رفتار وقیحانه و ضدفرهنگی خود در خارج از کشور، موقع بازگشت به کشور نیز به سادگی به عنوان فعال فرهنگی به کار خود ادامه می دهند، این درحالی است که آنها باید درباره حرکت خود جواب بدهند و هزینه رفتار خود را بپردازند و حداقل اینکه ممنوع از کار شوند. به نظر می رسد که باید ضوابط ویژه ای برای رفتار بازیگران مشهور در سفر به خارج از کشور طراحی و اجرا شود.»

منبع: روزنامه سازندگی

آدرس خبرفوری در پیام‌رسان گپgap.im/akhbarefori


18

نظرات 22
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما پس از تایید توسط مدیر سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشند منتشر نخواهد شد.
کاربر ناشناس 0 0 پاسخ 1398/4/13 -16:10

پول زیادی ایمان رامیبرد اگه گرسنگی ما مردم جنوب را چشیده بود این،نبود حال وضعش بره ترکیه خوش باشه

سارا 1 0 پاسخ 1398/4/6 -01:54

این چه حقی هست که همه خودشون مجری قانون میدونن وتوهین میکنن اون از راننده تاکسی که بجای این که کارشو رو درست انجام بده میخاد مسافر رو به بهشت ببره آقا تو چکاره ای آخه خانم تو چکاره ای به پوشش بقیه چکار داری

رزمنده 0 0 پاسخ 1398/4/6 -01:11

آخه باگلشیفته مقایسه میکنه

حقگو 0 1 پاسخ 1398/4/5 -20:47

نباید یک نفر را آنقدر معروف وپولدار کنیم که چشم همه دنبالشون باشه باید درهر سریال وفیلم هنرپیشه جدید با حداقل دستمزد بیارن مثل کارگر معدن چون اینها کار خودشونو مثل کارگر معدن میدونن پس حقوقشون هم اندازه ی کارگر معدن باید باشه پول زیاد اینها را فاسد وهار وبی بندبارشون کرده خانه سینما که تکلیفش معلومه لاقل صداوسیما کارگر آرتیست باحقوق کم قرداد ببنده آنقدر جوان بیکار ومستعد داریم که آرزو دارن بهتر ازاین بی جنبه ها فیلم بازی کنند صدا وسیما به یک پاک سازی اساسی داره خونه پر از آشغالو کثافت شده کارگر فراوانه یک کارگر متعهد استخدام کنید

رضا 1 1 پاسخ 1398/4/5 -16:38

نویسنده و حامیان سلبریتی شوهر مهناز افشار شیرخشک فاسد وارد این کشور کرده دختر فراهانی درخارج عریان شده رامبد برای بدنیا آوردن بچه اش به کانادا رفته این خانم بارکابی در ترکیه ظاهر شده این نفرات باپول بیت المال شدند سلبریتی، کسی که باپول بیت المال آدم شده باید به ارزش های صاحبان بیت المال وفادار باشه وگرنه خیانکاره ریاهکاره،وگرنه خیلی ها درخارج راحت زندگی میکنند کسی با اون ها کاری نداره واقعا جای تاسفداره

سامیه 0 2 پاسخ 1398/4/5 -14:13

کسی که خودشو واسطه مردم الگو میدونه همیشه هم جلودیده ..نباید ازاینکارا کنه حداقل مردمو احمق فرض نکنن توایران یجور توخارج اونجور. کسی که واسه طرزلباس پوشیدن خودش ارزش قائل نیست پس نباید بعدازاین اتفاقی که افتاده ناراحت شه.اقای فراهانی راست میگه پیش دخترش گلشیفته خانم اسکندری معلومه یخورده شریف تره.

فاطمه 1 1 پاسخ 1398/4/5 -14:11

سلام.چرا اشتباهات وبرداشتهای غلط خودمون رو به حساب دیگران میذاریم.ستاره یک بازیگره نه بیشتر نه کمتر.بازیگرا مجتهد ویا مجتهدزاده نیستن که انتظار رعایت خیلی مسایل رو داشته باشیم .اونها الگو نیستن مثل بقیه شغل ها فقط میتونیم در رابطه با شغلشون اونها رو نقد کنیم .معلم اخلاق نیستن .مثل بقیه افراد جامعه .ولی اگه کسی در هر زمینه ای ادعا داشت باید اونقدر شرف داشته باشه پای ادعاش بمونه چه ادعای وطنی چه اعتقادی .نون رو به نرخ روز نخوره.ما هم در الگو برداری ملاک ها مون رو درست کنیم

سبوس 5 1 پاسخ 1398/4/5 -10:28

آخه بهزاد فراهانی چیکاره حسنه که نظر می ده تو اگه راست میگی دخترت رو جمعش کن نمی خواد از دیگران دفاع کنی

رزمنده 1398/4/6 -01:13

بادخترش مقایسه میکنه

فاطمه س 1 1 پاسخ 1398/4/5 -06:33

سلام به مردم ازاده ایران من بعنوان یک هموطن میخاستم بگویم این اتفاقات در خارج از کشور و در مجامع عمومی اتفاق میافتد نه حریم خصوصی و فردی... ثانیا این حرفها از طریق فضای مجاز گفته میشه نه از صدا و سیمالطفا درست نظر خواهی کنید و این ربطی به اختلاس نداره اختلاس هم مسئله قابل قبول نیست برایمان همیشه محکم و قابل دفاع نیست.

حسن برفی 3 2 پاسخ 1398/4/5 -06:04

داخل خیابان ترکیه ،وسط هزاران انسان ،حریم خصوصی نیست ، حیف ادم که بشینه پای فیلمهای اینها ، اینها از هزار تا درازا و اوباش بدترند ، مستند حیات وحش شرف داره به فیلمهای اینها .

شرافت راز بقا 5 2 پاسخ 1398/4/5 -00:36

من نمیدونم چرا مردم میرن تءاتر وسینما؟؟؟؟ اینا رو باید تحریم کرد تا بفهمن هیچ هنری ندارن.می بینید اینا خودشون چقدر به مردم توهین میکنند البته در لفافه ،بعد ادعای شرافت بسیار میکنند و خواهان قانونی هستند که مانع توهین بهشون باشه.من به شخصه دیگه هیچ علاقه ای به فیلم وسریالهای سینما و تلویزیون ایران ندارم.ترجیحا مستند حیات وحش می بینم.

محمد 6 6 پاسخ 1398/4/4 -21:09

به کسی ربطی نداره که کی چطوری و چ پوششی باشه هر کشوری قوانین خودشو داره که باید احترام گذاشت اما دلیل نمیشه که در همه جای دنیا حجابشو رعایت کنه چون کشسورش ایرانه ...آدمی رو اختیارشو ازش بگیری یعنی آدمیتشو ازش گرفتی پس در این دنیا همه حق انتخاب دارن ما باید کلاه خودمون سفت نگه داریم به کسی کاری نداشته باشیم ...در دروازه رو میشه بست اما دهن مردومو که نمیشه بست

شهر هرت 1398/4/5 -00:28

کاش قوانین ایران رو هم به همون اندازه تو خود ایران رعایت کنن.والا به قوانین کشورای دیگه بیشتر احترام میذارن.قانون ایران با حجاب بودنه ولی اینا کی رعایت کردن همشون بدحجابن جوری که از صدتا بی حجاب بیشتر جلب توجه میکنن.

سارا عسکری 1398/4/6 -01:49

آفرین به درک و فهم شما

مهناز 10 1 پاسخ 1398/4/4 -19:43

چطور اون موقع که فیلم آزاده نامداری پخش شد ، از خوشحالی در پوست خود نمی گنجیدید ؟ اون موقع تجسس در کار دیگران خوب بود ولی حالا به خاطر نگار و ستاره کار بدی شده ؟ ای .....

علامت تعجب!!! 1398/4/5 -01:00

اگه بحث رعایت قانونه هر کشوریه که آزاده نامداری ،هم قانون ایران رو تمام وکمال رعایت کرده،هم قانون کشوردیگه رو. ولی هیچکس ازش حمایتی نکرد.حالا همه ادعای قانون دوستی میکنن.اینجا باب میل قانون کشورشون حرف میزنن و میگن حجابو دوس دارن اونطرفم بر اساس قانون همون طرف. یعنی باید چندشخصیتی باشیم؟؟؟واقعا من گیج شدم!!!موندم چی درسته ؟چی غلط؟یعنی اگه بریم اون ور آب حالا هر کشوری اجرای قانونش اجباریه؟؟؟یعنی باید مثله اونا عبادت کنیم و لباس بپوشیم و غذا بخوریم و.....!!!یا اینکه فقط باید از نظر ظاهری مثله اونا باشیم؟؟؟پس مسلمونای واقعی که به تمام احکام اسلام معتقدن چطور دارن اونطرف زندگی میکنن و هم حجابشونو رعایت میکنن،هم غذاهای حلال استفاده میکنن و هم به شیوه اسلام عبادت میکنن!!!

مسعود 6 2 پاسخ 1398/4/4 -19:10

حریم خصوصی آن هم تو ترکیه و بدون حجاب و داخل فروشگاه .پس معنی حریم خصوصی رو فهمیدیم.این ها شناگر ماهری هستند مثل رامبد اما آب نیست.درثانی اینها هنرمند نیستند بازیگر هستند.اقای فراهانی.گلشیفته رو می توان نام برد.

حسین 12 2 پاسخ 1398/4/4 -17:46

بازیگران سینما از سر تا پا فساد جامعه هستن چرا بی خودی سر خود رابه درد میاری اگر کسی خواست راه فاطمه زهرا را ادامه دهد ایران یا ترکیه ندارد پس بدانید این موجودات امروزی هیچ ارزشی ندارن نخواهن داشت بی شرفها اینها توی ایران کار خودشان را میکنن تا برسد خارج از کشور

عرب 1398/4/5 -00:12

دمت گرم،ولشان کنین،فقط بشینیم پیش فیلماشان گریه کنیم،بخندیم،مچلمان کنن،بعدپول بگیرن برن خارج به ریشمان بخندند،کاش مثل گلشیفته تکلیف خودشان معلوم میکردن

کاربر ناشناس 17 2 پاسخ 1398/4/4 -14:44

اخه من نمیدونم مردم ما به چه حساب به این ها میگن هنرمند.اخه مثلا چه هنری.اقا اینا بازیگر هستند نه هنرمند‌.بعدم اصلا اینها چه ارزشی دارم که اینقدر باید وقت جامه صرف اینا بشه.

امجدیان 1398/4/8 -08:31

این انتقاد ها بی مورد است و حتی حرام چون توهین‌آمیز است نکنید به خدا زشت است

خبر فوری در شبکه های اجتماعی
khabarfoori in social networks
پیشنهاد ما
مهم‌ترین رهبران جهان را که جنازه‌شان گم شده است بشناسید/ از ناپدید شدن هیتلر و شایعه زنده بودنش تا ناپدید شدن جنازه صدام و رضا شاه و حل کردن جسد تزار روسیه در اسید
سازوکار حزبی برای بررسی پرونده اخلاقی مدیران اصلاح طلب نداریم / «نجفی» عضو کارگزاران بود، چرا از انتصاب او حمایت کردند؟ / حاشیه های اخلاقی مدیران، اصلاح طلب و اصولگرا نمی شناسد
اینفوگرافی؛ تعداد ناوهای جنگی 8 کشور اول جهان/ ایران در رتبه‌ چهارم قرار دارد
بنیاد مستضعفان؛ سازمانی با بیش از 56 هزار میلیارد درآمد؟ / از شایعه ساخت باشگاه در دبی تا هزینه 100 میلیارد تومانی برای یک ساختمان
آمریکایی‌ها معتقدند ظریف سرشان کلاه گذاشته / ترامپ برای انتخابات به عکس یادگاری با روحانی نیاز دارد / آمریکا در جنگ با ایران پیروز نمی‌شود
بیت‌کوین چیست و چگونه کار می‌کند؟ / معرفی کامل این ارز دیجیتال
در این دوره مردم به سمت حرکات پوپولیستی نخواهد رفت/ به جز مرحوم هاشمی بقیه باور به رییس‌جمهور شدن نداشتند/مردم از دو جناح رویگردانند/ نگاه‌های یک طرفه چالش جریان اصولگرا است