پیکر "علی حسینی" کوهنورد جانباخته اشترانکوه فردا به مشهد منتقل می‌شود


23 آذر 1396 - 23:37
مدیرکل مدیریت بحران استان لرستان گفت: پیکر "علی حسینی" نهمین کوهنورد جانباخته اشترانکوه فردا به مشهد منتقل می‌شود.

به گزارش خبر فوری به نقل از تسنیم رضا آریایی در خرم‌آباد، اظهار داشت: باهاهمنگی‌های به عمل آمده با مدیرکل فرودگاه خرم آباد، پیکر نهمین کوهنورد مشهدی حادثه اشترانکوه به نام "علی حسینی" فردا ساعت 9:30 دقیقه با پرواز مستقیم به مشهد مقدس اعزام می‌شود.

وی افزود: با تلاش و جان فشانی گروه‌های امدادی، هلال احمر، کوهنوردان، ستاد بحران و همه مسئولان استانی جسد نهمین و آخرین کوهنورد مفقود شده مشهدی در اشترانکوه استان لرستان به نام علی حسینی صبح پیدا شد.

وی با اشاره به اینکه عملیات جستجو در اشترانکوه با وجود خطر ریزش دوباره بهمن بسیار سخت بود عنوان کرد: جسد علی حسینی کوهنورد مفقودی در همان محلی که بقیه کوهنوردان پیدا شدند و در عمق بیشتری پیدا شد.

مدیرکل مدیریت بحران استان لرستان عنوان کرد: در خیلی از مواد مشابه این حادثه پیدا کردن جسد ماه‌ها طول می‌کشد و به دلیلی سختی کار و وقوع بوران و کولاک، پیدا کردن جسد را به بهار و تابستان آینده موکول می کنند؛ امام خداروشکر توانستیم بعد از 7 روز جسد آخرین کوهنورد مفودی را پیدا کنیم.

وی با اشاره به جان باختن 9 کوهنورد در حادثه سقوط بهمن در اشترانکوه افزود: نام این 9 کوهنورد جان باخته علیرضا عامری، مرتضی غلام پور، مجید زاده تراب، امان‌الله جوکار، ناصر اکبری، مهشید جان‌محمدی، اکرم حقانی، علی قاسم‌زاده و علی حسینی است و امیر تقی زاده، محمود فرنوش فر، حسن موسوی، سروش قادری، محسن اشرفی و سید رضا وحیدی 6 کوهنورد دیگری است که در این حادثه نجات یافتند.

مدیرکل مدیریت بحران استان لرستان با اشاره به 7 روز عملیات جستجو برای یافتن مفقودین گفت: پیکر 7 کوهنورد جان باخته مشهدی و یک کوهنورد جانباخته الیگودرزی روزهای قبل  به شهرهایشان منتقل شد.

به گزارش تسنیم تیم کوهنوردی 14 نفره از مشهد به همراه یک کوهنورد از الیگودرز 9 روز قبل برای صعود به قلعه اشترانکوه لرستان عازم منطقه شدند که در مسیر صعود به قلعه براثر ریزش بهمن دچار حادثه شدند؛ این تیم 15 نفره در مسیر به چند دسته تقسیم می‌شوند.

3 کوهنورد به دلیل بیماری که پیدا می‌کنند به پناهگاه برگشته و 12 کوهنورد دیگر به مسیر خود ادامه می‌دهند و وقتی به تاریکی شب می‌خوردند دیگر راه برگشت نداشته و مسیر را ادامه داده که در این مسیر دچار حادثه شدند. از این تیم 15 نفره، 6 نفر سالم پیدا شدند و 9 نفر مفقود بود که در عملیاتی هفت روزه جسد کوهنوردان مفقودی پیدا شد؛ جسد 8 کوهنورد 2 روز اول و جسد آخرین کوهنورد بعد از 7 روز جستجو امروز پیدا شد.

 

آدرس خبرفوری در پیام‌رسان سروش sapp.ir/akhbarefori


58

خبر فوری در شبکه های اجتماعی
khabarfoori in social networks
نظرات
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما پس از تایید توسط مدیر سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشند منتشر نخواهد شد.