کرسی‌های-آزاد-اندیشی-در-مدارس-کاشان-در-اولویت-قرار-بگیرد
31
22 دی 1395-15:30

کرسی‌های آزاد اندیشی در مدارس کاشان در اولویت قرار بگیرد

تسنیم/

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کاشان، محسن خدمتی ظهر امروز در جلسه آزاد اندیشی شادابی، نشاط، پویایی در حضور دانش آموزان دبیرستانی ضمن عرض تسلیت در گذشت آیت الله هاشمی رفسنجانی اظهار داشت: هاشمی رفسنجانی از شخصیت‌هایی بود که خود را وقف نظام کرده بود و نیاز مبارزان به امکانات و سلاح آن ها را تامین کرد و مورد اعتماد امام خمینی (ره) بود.

رئیس آموزش و پرورش کاشان افزود: دانش آموزان نباید همه چیز را در امتحانات خلاصه کنند زیرا زندگی فراتر از امتحانات است و هدف اصلی چیز دیگری است و امتحان، خود عملی برای تجربه است و به عنوان فرصت باید به آن نگاه کرد.

وی تصریح کرد: یکی از اولویت‌ها ایجاد کرسی‌های آزاد اندیشی است و اعتقاد من این است که مدارس محل پویایی و نشاط اجتماعی، سیاسی، علمی و غیره است و این مسائل، حوزه هایی است که باید در آن وارد شویم.

خدمتی ضمن اشاره به اینکه فرزندان از زندگی واقعی فاصله گرفته اند، افزود: نباید دانش‌آموزان تنها در پیله درس و کتاب و بی خبر از مسائل اجتماعی و بحران ها باشند که این بی خبری عامل آسیب است و نیاز داریم نوجوانان در مدارس از نشاط و شادابی برخوردار باشند.

وی با بیان اینکه کرسی آزاد اندیشی نباید محدود به موضوع خاصی باشد و باید این مسئله به عهده دانش آموزان قرار دهیم، گفت: در جامعه اعتیاد، طلاق و مسائل حوزه اجتماعی افزایش یافته است و این ناهنجاری ها و بی قانونی از مشکلات امروز است و باید به آن‌ها پرداخته شود.

خدمتی ضمن تاکید به اینکه سایت ها و شبکه های مجازی اگر خوب مدیریت نشوند تهدید و آسیب است خاطرنشان کرد: نباید اجازه دهیم بنیادهای دینی و مذهبی ما را از بین ببرند و دشمن در اعتقادات ما شبهه ایجاد کند؛ دشمن این کارها را به آرامی صورت می دهد و حرمت حجاب و عفاف و غیره را از بین می‌برد که یکی از راه‌های رسیدن به این مسائل پرسشگری و تفکر نوجوانان است.

وی افزود: در پرسشگری نباید خط قرمز و محدودیت در سوال وجود داشته باشد و نوجوانان از روی عقلانیت باید بتوانند در کرسی ها از هرچیز سوال بپرسند که این مهم باید  حتما با حضور کارشناس خبره و متفکر صورت گیرد که شبهه ایجاد نکند.

خدمتی اظهار داشت: تشکیل شوراها در مدارس در راستای مردم سالاری دینی است و فرصت خوبی برای مسئولیت پذیری دانش آموزان است و این مهم به صورت نمایشی و غیر جدی نباید باشد.

وی ضمن توجه به این موضوع که گفتمان، تظاهرات و هنجارشکنی‌ها را رفع می‌کند، تصریح کرد: هرچه فعالیت دانش آموزان در آموزش و پرورش بیشتر باشد به همان ترتیب آموزش و پرورش شاداب تر و بانشاط تر است و همچنین که باید به راهکارها و توانمندی دانش آموزان توجه کرد، دانش آموزان سرمایه‌های کشور هستند.

انتهای پیام/

 

/151599/

نظرات

*خبر فوری نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی‌کند