هزینه خوراک خانوار حداقل ماهی ۲ میلیون


29 شهریور 1399 - 08:55
5f658278081bd_5f658278081c0
گزارشی از حداقل قیمت تمام شده وعده های غذایی برای یک خانواده چهارنفری در فضای مجازی منتشر شد که بازتاب زیادی داشت.

در این گزارش آمده هر خانواده چهارنفری با فرض این‌ که هر روز صبحانه نان و کره و ناهار عدس‌پلو (بدون کشمش یا گوشت چرخ‌کرده) و شام تخم‌مرغ و سیب‌زمینی بخورند، ماهانه باید مبلغی حدود یک‌میلیون و ۹۰۰ هزار تومان برای همین سه وعده غذایی هزینه کنند.

این در حالی است که حداقل دستمزد نیروی کار در ایران مبلغی حدود دومیلیون و ۸۰۰ هزار تومان است.

کاربری نوشت: «حالا همین کارگر اجاره خونه، هزینه آب و برق و گاز، هزینه تامین لباس، مخارج مدرسه، هزینه ایاب و ذهاب، هزینه درمان و ... هم داره که قطعا بیش از دو میلیون هم در ماه می شه.»

کاربری هم نوشت: «کاش مسئولان به جای بی انصافی خواندن گرانی ها برای حل کردنش کاری کنن.»

گزارشی از حداقل قیمت تمام شده وعده های غذایی برای یک خانواده چهارنفری در فضای مجازی منتشر شد که بازتاب زیادی داشت.

پایگاه خبری خبر فوری (khabarfoori.com)

5f658278081bd_5f658278081c0
29 شهریور 1399 - 08:55

در این گزارش آمده هر خانواده چهارنفری با فرض این‌ که هر روز صبحانه نان و کره و ناهار عدس‌پلو (بدون کشمش یا گوشت چرخ‌کرده) و شام تخم‌مرغ و سیب‌زمینی بخورند، ماهانه باید مبلغی حدود یک‌میلیون و ۹۰۰ هزار تومان برای همین سه وعده غذایی هزینه کنند.

این در حالی است که حداقل دستمزد نیروی کار در ایران مبلغی حدود دومیلیون و ۸۰۰ هزار تومان است.

کاربری نوشت: «حالا همین کارگر اجاره خونه، هزینه آب و برق و گاز، هزینه تامین لباس، مخارج مدرسه، هزینه ایاب و ذهاب، هزینه درمان و ... هم داره که قطعا بیش از دو میلیون هم در ماه می شه.»

کاربری هم نوشت: «کاش مسئولان به جای بی انصافی خواندن گرانی ها برای حل کردنش کاری کنن.»

منبع: خراسان

70

نظرات 3
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما پس از تایید توسط مدیر سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشند منتشر نخواهد شد.
Amir 0 0 پاسخ 1399/6/30 -14:28

وقتی مسئولان خودشان باعث ومسبب گرانی هستندمی خواهیدپیگیرکدام مقصرباشند

عبتس 2 2 پاسخ 1399/6/29 -12:37

تنها راه مقابله با گرانی اعلام سهمیه بندی کالا به وسیله کوپن یا کالا برگ می باشه ...زنده یاد در دوران جنگ از این روش استفاده نمود و هشت سال جنگ با پیروزی سپری کردیم ...اقای برکتالله

حرف حق 6 0 پاسخ 1399/6/29 -09:07

ما یه خانواده چهارنفره هستیم فقد پول برنج یک ماه من پانصدهزارتومان میشه. چن روز پیش رفتم یک برنج طبیعت گرفتم دویست و سی و پنج هزار تومان. خرج و مخارج ما که از قشر ضعیف و فقیر هستیم درماه بیشتراز چهارمیلیون هستش

خبر فوری در شبکه های اجتماعی
khabarfoori in social networks
پیشنهاد ما