حمل سلاح برای ایجاد خوف در بین مردم حکم اعدام دارد


26 تیر 1396 - 15:58
سخنگوی کمیسیون حقوقی و قضایی گفت: حمل صلاح درجهت ایجاد خوف،محاربه فی‌الارض و توهین به آمرین معروف و ناهیان از منکر جرم است.

به گزارش خبر فوری به نقل از خبرگزاری داشنجو ، حجت الاسلام حسن نوروزی، سخنگوی کمیسیون حقوقی و قضائی با اشاره به قانون حمایت از آمرین به معروف و ناهیان از منکر، اظهار داشت: ما در مجلس نهم قانون حمایت از آمرین به معروف و ناهیان از منکر را تصویب کردیم که در آن ابلاغ شده فرماندهان باید برای هر چه بهتر اجرایی شدن این قانون با ائمه محترم جمعه، سپاه پاسداران، بسیج، نیروی انتظامی، آموزش و پرورش، وزارت ارشاد، سازمان تبلیغات اسلامی و نهادهای مرتبط تشکیل جلسه دهند.

وی با بیان اینکه طبق آنچه مصوب شده باید از نیروهای بسیجی، بودجه و ضوابط مشخص شده استفاده کرد، افزود: قطعا زمانی که این کار انجام نمی شود خسران به وجود می آید.

نوروزی با اشاره به حمل سلاح سرد و ترساندن مردم به وسیله آن، تصریح کرد: حمل سلاح برای اخافه مردم در حکم محاربه و افساد فی الارض محسوب می شود و حکم اعدام دارد.

وی در پایان با تاکید به لزوم بهتر اجرایی کردن این قانون از سوی دولت، خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه آمرین به معروف و ناهیان از منکر از حمایت قانونی برخوردار بوده، پس توهین به آنها جرم خاص خود را دارد و هر کس که این کار را انجام دهد مجرم شناخته می شود.

آدرس خبرفوری در پیام‌رسان سروش sapp.ir/akhbarefori


15

خبر فوری در شبکه های اجتماعی
khabarfoori in social networks
اخبار مرتبط
نظرات
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما پس از تایید توسط مدیر سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشند منتشر نخواهد شد.