همه روستاهای بالای ۱۰ خانوار در کشور برق دارند


26 تیر 1396 - 15:46
معاون هماهنگی شرکت مادر تخصصی توانیر گفت: در حال حاضر همه روستاهای بالای ۱۰ خانوار در کشور از نعمت برق برخوردار هستند.

محمود رضا حقی فام ظهر دوشنبه در جمع خبرنگاران و در پاسخ به سوال مهر درخصوص طرحهای عمرانی شرکت توزیع برق در کشور، افزود:طرحهای عمرانی این شرکت درخصوص توسعه شبکه برق و در بحث برق دار کردن روستاها است.

وی اظهار کرد: این شرکت در کاهش تلفات۴۰۰ میلیارد تومان هزینه کردیم و برق دار کردن هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان انجام داده ایم و مسیر رادامه خواهیم داد.

معاون هماهنگی شرکت مادر تخصصی توانیر تصریح کرد: دو ماه قبل جشن برق دار کردن روستاهای ۱۰ خانوار را در سطح کشور گرفتیم ودر سطح کشور روستاهای بالای ۱۰ خانوار برق دارند و زیر ۱۰ خانوار از نظر اقتصادی به صرفه نیست ودر روستاهای بالای ۱۰ خانوار برق ۱۰۰ درصد انجام شده است.

حقی فام افزود: خاموشی‌ها در کشور از سال ۹۱ تا ۹۵ نشان می‌دهد که عملکرد خوبی داشته‌ و حدود ۳۰ درصد خاموشی‌ها کاهش یافته است.

وی ابراز کرد: ۹۰۰ دقیقه خاموشی متوسط درکشور است و این در حالی است که در برخی از کشورهای پیشرفته این میزان ۲۱ دقیقه و در برخی مناطق نیز تا ۷ دقیقه بوده است.

معاون هماهنگی شرکت مادر تخصصی توانیر گفت:در بحث اقتصاد مقاومتی درصدد این هستیم مه تلفات انرژی به ۱۰ درصد برسد و این سیر را ادامه خواهیم دادو در سالهای آینده به ۸ درصد خواهیم رساند.

حقی فام با بیان اینکه تابستان گرمی را داریم، تصریح کرد:چهارشنبه دو هفته قبل پیک بار مصرف به ۵۵ هزار و ۴۰۰ مگا وات رسید و ۴۰۰ مگا وات خاموشی داشتیم چون تقاضا بالا رفته و تا الان دو هفته می گذرد به انحد نرسیدم و ما ۵۵ هزار مگا وات را کنترل می کنیم و مدیریت مصرف باید مورد نظر قرار گیرد.

وی افزود: نیروگاهها و شبکه ما توان ندارند و شبکه به ۱۰۰ درصد برسد و ترانس فشار قوی دچار شود دچار مشکل شده و باید خاموشی برق را داشته باشیم.

معاون هماهنگی شرکت مادر تخصصی توانیر بر تقویت شبکه های توزیع برق اشاره کردو گفت: باید شبکه های توزیع برق مقاوم شود چرا که در حوادثی همچون سیل، برف و گردو خاک به شبکه های برق ضربه وارد نشود چرا که در بروز حوادث شبکه های توزیع دچار استرس می شوند.

حقی فام بر توسعه دولت الکترونیک اشاره کردو گفت: توسعه دولت الکترونیک از برنامه های اولویت دار، این شرکت است و درصدد این هستیم که خدمات الکترونیکی مشترکان را گسترش دهیم.

آدرس خبرفوری در پیام‌رسان سروش sapp.ir/akhbarefori


15

خبر فوری در شبکه های اجتماعی
khabarfoori in social networks
نظرات
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما پس از تایید توسط مدیر سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشند منتشر نخواهد شد.