طرح جامع سلامت استان اصفهان تصویب شد


29 خرداد 1396 - 16:51
طرح جامع سلامت استان اصفهان با اولویت های بیماری های قلب و عروق، حوادث عمومی و غیرعمومی، بیماری های روانی، سرطان ها و سلامت مادر و نوزاد تصویب شد و در دستور کار دستگاه های اجرایی استان قرار گرفت.

روابط عمومی استانداری اصفهان روز دوشنبه به نقل از استاندار این استان اعلام کرد: طرح جامع سلامت این استان تدوین شده و با تصویب آن در ریل اجرا قرار گرفته است.

رسول زرگرپور که در جلسه کارگروه سلامت و امنیت غذایی استان سخن می گفت، اظهار کرد: بیماری های قلب و عروق، حوادث عمومی و غیر عمومی، بیماری های روانی، سرطان ها و سلامت مادر و نوزاد از اولویت های پیش بینی شده در این طرح است.
وی بر لزوم تهیه برنامه های اجرایی، زمانبندی و نظارتی بر اجرای طرح مذکور توسط دستگاه های مرتبط تأکید و تصریح کرد: لازم است هر 6 ماه یک بار گزارش دستگاه های پیگیر در این پیوند ارائه شود.
زرگرپور همچنین با اشاره به اطلس جامع بیماری های غیرواگیردار کشور که سال گذشته در حضور رئیس جمهوری رونمایی و سپس اطلس استانی آن برای اجرا به دانشگاه علوم پزشکی اصفهان تحویل داده شد، افزود: ما این اطلس را باید مبنای فعالیت های خود قرار دهیم.
استاندار اصفهان تاکید کرد: باید در تحقق مفاد اطلس سلامت استان، مبانی نقشه جامع سلامت مورد توجه قرار گیرد.
استاندار اصفهان همچنین با انتقاد از اینکه برخی افراد در استان بیشتر به نداشته ها توجه می کنند تا داشته ها،گفت: اصفهان در هیچیک از آسیب های اجتماعی، رتبه اول را ندارد و آماری که از سوی افراد اعلام می شود باید مستندات لازم را داشته باشد.
زرگرپور با اشاره به لزوم تهیه گزارش پیوست سلامت قبل از اجرای طرح های بزرگ توسعه گفت: در دو دهه گذشته در اجرای طرح های بزرگ، در ابتدا توجیه اقتصادی، سپس پیوست اجتماعی و در ادامه لزوم دارا بودن پیوست زیست محیطی و پیوست فرهنگی و در این اواخر پیوست رسانه ای مورد تاکید قرار گرفت.
زرگرپور با اشاره به گزارش دبیرخانه ملی پیوست سلامت گفت: پیوست سلامت عامل پیشگیرانه است و نوعی آینده نگری و فرهنگ سازی در حوزه سلامت به شمار می رود.
استان اصفهان دارای حدود 6 هزار تخت بیمارستانی، 52 بیمارستان (37 دولتی و 15 خصوصی و خیریه) ، 470 پایگاه سلامت شهری، 520 باب خانه بهداشت روستایی و 80 مرکز خدمات جامع سلامت روستایی است.

15

خبر فوری در شبکه های اجتماعی
khabarfoori in social networks
نظرات
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما پس از تایید توسط مدیر سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشند منتشر نخواهد شد.