پیش‌بینی کاهش ۲۵ درصدی برداشت گندم دیم در لرستان


28 خرداد 1396 - 11:56
رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان گفت: ۵۱۰ هزارتن گندم در سال گذشته در لرستان خریداری شد و پیش‌بینی می‌شود امسال بیش از ۲۵ درصد کاهش برداشت گندم دیم در لرستان داشته‌ باشیم.

عبدالرضا بازدار شامگاه یکشنبه در جلسه ستادتسهیل و رفع موانع تولید در ارتباط با تولیدات گلخانه‌ای در لرستان اظهار داشت: محصولاتی که درگلخانه‌ها تولید می‌شود، بیشتر براساس ذائقه مردم تولید شده و به فروش می‌رسد.

وی با موضوع اشتغال در گلخانه‌ها اشاره کرد و افزود: از مجموع 19 گلخانه‌ دیناروند در حال حاضر 11 گلخانه فعال هستند و در هر گلخانه‌ برای 3 نفر شغل ایجاد شده‌است.

رییس سازمان جهادکشاورزی لرستان به تولید گندم در طی سال زراعی 95-96 اشاره کرد و گفت: در 57 هزارهکتار در استان 197 تن گندم دیم تولید داشته‌ایم.

بازدار اعنوان کرد: کمبود بارندگی در فصل زراعی سبب شد کاهش تولید گندم دیم در سال زراعی جاری شد و در بعضی شهرستان‌ها نیز که استعداد کشت گندم دیم را داشتند، امسال کاهش تولید داشتیم.

وی اظهار داشت: 510 هزارتن گندم در سال گذشته در لرستان خریداری شد و پیش‌بینی می‌شود امسال نیز بیش از 25 درصد کاهش برداشت گندم دیم در لرستان داشته‌ باشیم.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان به صادرات دام اشاره کرد و گفت: در حال حاضر به علت بیماری تب کنگو صادرات دام ممنوع است ولی برای آینده تصمیمات خوبی در این زمینه داریم.

بازدار افزود: با توجه به نابه‌سامانی قیمت گوشت، در حال حاضر قیمت دام افزایش داشته ولی بازار داخلی دام مناسب است و فعلا تولید مازاد نداریم.

آدرس خبرفوری در پیام‌رسان سروش sapp.ir/akhbarefori


15

خبر فوری در شبکه های اجتماعی
khabarfoori in social networks
نظرات
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما پس از تایید توسط مدیر سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشند منتشر نخواهد شد.