0 رای
29 اردیبهشت 1396 - 23:01

ناصر سراج از ستاد انتخابات وزارت کشور بازدید کرد

ناصر سراج، رییس سازمان بازرسی کل کشور توضیح داد: افراد در شرایط فعلی میتوانند با کد ملی هم رای دهند.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبر فوری/ ناصر سراج، رییس سازمان بازرسی کل کشور توضیح داد: افراد در شرایط فعلی میتوانند با کد ملی هم رای دهند.

قاضی ناصر سراج در حاشیه بازدید از ستاد انتخابات کشور درخصوص زمان شمارش آرا گفت: زمانی که فرایند رای گیری به اتمام می رسد و قاعدتا طبق قانون زمانی که مراجعه کننده وجود ندارد، باید درها بسته شود و روند شمارش آرا آغاز می شود.
او در پاسخ به این سوال مبنی بر اینکه آیا اعتراضات برخی از نامزدها مانند نمایندگان حجت الاسلام رئیسی را بررسی خواهید کرد؟ اظهار داشت: الان شب است و گزارشی به ما ارائه نشده است و مطمئن باشید اگر گزارشی به ما ارائه شود حتما مراجع مربوطه به آن رسیدگی می کنند.
رئیس سازمان بازرسی کل کشور ادامه داد: ما به هر نوع تخلفی رسیدگی می کنیم.
سراج درخصوص افزایش صفوف اخذ رای تصریح کرد: زمان اخذ رای را تا ساعت 12 تمدید کرده اند. الان اعلام کرده اند که فقط با کد ملی هم می توان رای داد. با این کار، امور اخذ رای تسریع می شود و بعید می دانم کسی از متقاضایان برای مشارکت در انتخابات بدون انداختن رای به صندوق باقی بماند.
او در پاسخ به این سوال که آیا تمدید اخذ رای بیش از ساعت 12 نیمه شب وجود دارد؟ خاطرنشان کرد: نص صریح قانون این است که بعد از ساعت 12، روز بعد محسوب می شود و حتی اگر ساعت یک دقیقه بامداد باشد، روز شنبه محسوب می شود. در واقع یک روز به روز انتخابات اضافه می شود و این در حالی است که انتخابات تنها در یک روز برگزار می شود.
این مقام عالی قضایی افزود: قانون می گوید یک روز رای گیری و یک روز یعنی 24 ساعت.

/333388/161/

نظرات
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما پس از تایید توسط مدیر سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشند منتشر نخواهد شد.